Sposoby na naukę, które musisz sprawdzić i wykorzystać!

Metoda nauki z fiszkami

Przekonaj się, że metoda fiszek to o wiele więcej niż uczenie się słówek na pamięć… Dowiedz się, jak najlepiej wykorzystać ogromny potencjał tych niewielkich kartoników. Poznaj sprawdzone sposoby na naukę języka z fiszkami. Sprawdź je na własnej skórze i wybierz dla siebie te, które najbardziej Ci odpowiadają. A najlepiej korzystaj ze wszystkich – do woli 🙂

Kreatywne sposoby na naukę języka

1. Twórz własne FISZKI!

FISZKI in blanco, czyli czyste kartoniki, dają Ci ogromną wolność – możesz się z nich uczyć… czego tylko chcesz! To Ty decydujesz, na podstawie jakich materiałów stworzysz swoje FISZKI. Mogą to być np. książki po angielsku, zagraniczne seriale, obcojęzyczne blogi o podróżach… Oczywiście wybierzesz te, które będą dla Ciebie najbardziej interesujące. A to z kolei będzie miało ogromny wpływ na utrzymanie motywacji do systematycznej nauki języka. Co szybko przełoży się na efekty. I jeszcze więcej motywacji 🙂

Jeżeli jeszcze nie korzystałeś z tego sposobu na naukę języka, przeczytaj jak tworzyć własne fiszki, żeby jak najlepiej spełniały swoje zadanie.

2. Użyj kolorów – FISZKI + ZAKREŚLACZE

Wzrokowcy kochają FISZKI. Dobrze to wiemy! To, że na naszych gotowych fiszkach materiał jest przedstawiony w przejrzysty sposób, bardzo ułatwia zapamiętywanie. Przede wszystkim osobom, które mają pamięć fotograficzną. A najlepsze jest to, że proces zapamiętywania można jeszcze usprawnić w bardzo prosty sposób… Wykorzystuj kolorowe zakreślacze, żeby dodatkowo wyróżnić np. ważne konstrukcje gramatyczne czy kolokacje.

Zakreślacze świetnie się też sprawdzają przy zapamiętywaniu niemieckich rodzajników. Wystarczy do każdego z nich przypisać odpowiedni kolor i podkreślać odpowiednio wszystkie rzeczowniki:

3. Powtarzaj z pudełkiem MEMOBOX

Niezależnie od tego, czy uczysz się z gotowych FISZEK czy z tych własnoręcznie zapisanych, pamiętaj o tym, że kartoniki to tylko jedno z głównych narzędzi metody fiszek. Drugie – równie ważne – to MEMOBOX®, czyli pudełko do nauki i powtórek. To „maszynka do nauki”, dzięki której zaczniesz się uczyć bardziej „ekonomicznie”. Na bieżąco będziesz dzielić materiał na ten, który wymaga więcej powtórek, i na ten, który udało Ci się szybciej zapamiętać. Zamiast w kółko powtarzać to samo, skupisz się tylko na tym, na czym musisz. I oszczędzisz dużo czasu 🙂

Więcej o zaletach pudełka MEMOBOX® przeczytasz tu. Natomiast szczegółowy opis, jak prawidłowo się z nim uczyć, znajdziesz tu.

4. Słuchaj i mów! Wykorzystaj FISZKI audio

A jakie są najlepsze sposoby na naukę wymowy? Żeby dobrze mówić w języku obcym, po pierwsze trzeba jak najwięcej słuchać. I wcale nie chodzi tylko o brzmienie pojedynczych głosek, ale o melodię całych zdań, odpowiednią intonację i poprawne akcentowanie. Powtarzając materiał z FISZEK, koniecznie korzystaj z nagrań – FISZEK audio, które są dołączane do większości naszych kursów. Samo odsłuchiwanie całych zdań przy jednoczesnym czytaniu tekstu w myślach bardzo szybko pozwala osłuchać się z językiem i poznać w praktyce zasady poprawnej wymowy.

Ale oczywiście nie poprzestawaj tylko na słuchaniu. Jak najszybciej zacznij ćwiczyć nowe dla siebie dźwięki. Trenuj swoje narządy mowy, tak jak trenuje się mięśnie na siłowni. Powtarzaj głoski przed lustrem, czytaj jak najwięcej na głos. Dzięki takim systematycznym ćwiczeniom Twój język sam zacznie się układać w odpowiedni sposób.

Znasz już nasze sposoby na naukę języka. Teraz pora wypróbować je na własnej skórze 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *