Hiszpański – podstawy, których nauczysz się w domu

Hiszpański podstawy

Czy da się opanować podstawy hiszpańskiego samodzielnie, bez pomocy nauczyciela? Oczywiście! Ale, żeby Ci się to udało, musisz pamiętać o dwóch bardzo ważnych kwestiach:

  • stworzeniu planu nauki

Jak zacząć uczyć się hiszpańskiego i… nie przestać po miesiącu? Koniecznie stwórz plan nauki! Zacznij od określenia, jaką partię materiału musisz opanować dziennie, aby zmieścić się w wyznaczonym czasie. Sprawdź 3 zasady, które pomogą Ci stworzyć skuteczny plan działania.

  • odpowiednim doborze materiałów

Żeby stworzyć plan nauki, musisz wiedzieć, z jakich materiałów będziesz korzystać. Przemyśl to dobrze i – zamiast “zasypywać się” mnóstwem źródeł – zdecyduj się tylko na takie, które się wzajemnie uzupełniają i w pełni odpowiadają Twoim potrzebom.

Hiszpański podstawy – TOP 5 tytułów

By ułatwić Ci wybór, przedstawiamy Ci 5 zestawów fiszek do nauki hiszpańskiego na poziomie podstawowym. Sprawdź, czym się różnią i zdecyduj, który będzie dla Ciebie najlepszy.

1. Starter hiszpański

Chcesz zacząć uczyć się hiszpańskiego od absolutnych podstaw? Sięgnij po samouczek na fiszkach, czyli Starter hiszpański. Poznaj podstawowe słownictwo, zwroty i zasady gramatyczne, które pozwolą Ci zrozumieć mechanizm działania tego pięknego języka. Pamiętaj: ucz się z fiszek po kolei – stopień trudności rośnie z każdą kolejną fiszką. Wymowy nauczysz się dzięki nagraniom wszystkich haseł i przykładów (pliki mp3).

Fiszki - hiszpański - Starter

STARTER HISZPAŃSKI: DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

2. Słownictwo 1

Po opanowaniu podstaw hiszpańskiego ze Startera, pora na rozszerzenie zasobu słownictwa. W zestawach z hiszpańskim słownictwem znajdziesz po 1040 fiszek pogrupowanych w 54 kategorie tematyczne. Charakter, dźwięki, opinie, praca, gospodarka, zdrowie – zacznij od tej, która najbardziej Cię teraz interesuje. Naucz się hiszpańskich rzeczowników, czasowników, przymiotników, zwrotów i szybko zapamiętaj, jak ich używać w zdaniach. A jak już przerobisz wszystkie 1040 fiszek z poziomu A1, możesz od razu kontynuować na poziomie A2 – z zestawem Słownictwo 2.

Fiszki - hiszpański - Słownictwo 1

SŁOWNICTWO 1: DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

3. Czasowniki dla początkujących

To idealne uzupełnienie Słownictwa 1 i Słownictwa 2. Tutaj skupiamy się na czasownikach – na ich odmianie w czasie teraźniejszym i  w czasie przeszłym pretérito indefinido. W zestawie znajdziesz też takie zagadnienia jak: imiesłów bierny, peryfrazy werbalne, rekcja czasownika. Czyli wszystko, co musisz opanować z hiszpańskiej gramatyki na poziomie podstawowym.

Fiszki - hiszpański - Czasowniki dla początkujących

CZASOWNIKI DLA POCZĄTKUJĄCYCH: DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

4. Rozmówki hiszpańskie

Wyjeżdżasz do Hiszpanii już za tydzień? Z pewnością zdajesz sobie sprawę z tego, że już za późno, żeby opanować podstawy hiszpańskiego. Ale jest coś, co pomoże Ci poczuć się pewniej w podróży – zbiór najważniejszych zwrotów, dzięki którym zamówisz po hiszpańsku kawę, kupisz bilet w kasie, a nawet zadzwonisz po karetkę. Uproszczony zapis wymowy sprawi, że z pewnością zostaniesz zrozumiany. A do tego możesz wykorzystać Rozmówki hiszpańskie jako… karty do gry!

Rozmówki hiszpańskie i karty do gry 2w1

ROZMÓWKI HISZPAŃSKIE: DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

5. Konwersacje hiszpańskie

Jeżeli znasz już podstawy hiszpańskiego, ale jeszcze nie czujesz się na siłach, żeby swobodnie się komunikować w tym języku, sięgnij po Konwersacje hiszpańskie. Poznasz dzięki nim gotowe zwroty, których możesz użyć w praktyce. Zacznij w końcu płynnie rozmawiać po hiszpańsku!

Fiszki - hiszpański - Konwersacje

KONWERSACJE HISZPAŃSKIE: DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Przeczytaj też:

Język hiszpański – łatwy czy trudny?