Hiszpański – podstawy, których nauczysz się w domu

Hiszpański podstawy - rozmówki hiszpańskie

Po raz kolejny przeszukujesz internet, przeglądasz setki stron, które przybliżyć Ci mają hiszpański – podstawy… Zastanawiasz się jak zabrać się za naukę? Nie jesteś pewien czy da się opanować podstawy hiszpańskiego samodzielnie, bez pomocy nauczyciela? Oczywiście, że to możliwe! Ale, żeby Ci się to udało, musisz pamiętać o dwóch bardzo ważnych kwestiach:

Hiszpański – podstawy: 2 najważniejsze zasady

1. Stwórz plan nauki

Jak zacząć uczyć się hiszpańskiego i… nie przestać po miesiącu? Koniecznie stwórz plan nauki! Zacznij od określenia, jaką partię materiału musisz opanować dziennie, aby zmieścić się w wyznaczonym czasie. Sprawdź 3 zasady, które pomogą Ci stworzyć skuteczny plan działania.

2. Odpowiednio dobierz materiały

Żeby stworzyć plan nauki, musisz wiedzieć, z jakich materiałów będziesz korzystać. Przemyśl to dobrze i – zamiast “zasypywać się” mnóstwem źródeł – zdecyduj się tylko na takie, które się wzajemnie uzupełniają i w pełni odpowiadają Twoim potrzebom.

Hiszpański podstawy – TOP 5 tytułów

By ułatwić Ci wybór, przedstawiamy Ci 5 zestawów fiszek do nauki hiszpańskiego na poziomie podstawowym. Sprawdź, czym się różnią i zdecyduj, który będzie dla Ciebie najlepszy.

1. Starter hiszpański

Chcesz zacząć uczyć się hiszpańskiego od absolutnych podstaw? Sięgnij po samouczek na fiszkach, czyli Starter hiszpański. Poznaj podstawowe słownictwo, zwroty i zasady gramatyczne, które pozwolą Ci zrozumieć mechanizm działania tego pięknego języka. Pamiętaj: ucz się z fiszek po kolei – stopień trudności rośnie z każdą kolejną fiszką. Wymowy nauczysz się dzięki nagraniom wszystkich haseł i przykładów (pliki mp3).

2. Słownictwo

Po opanowaniu podstaw hiszpańskiego ze Startera pora na rozszerzenie zasobu słownictwa. Sięgnij po Słownictwo 1. W tym zestawie znajdziesz 1040 fiszek pogrupowanych w 50 kategorii tematycznych. Charakter, dźwięki, opinie, praca, gospodarka, zdrowie – zacznij od tej, która najbardziej Cię teraz interesuje. Naucz się hiszpańskich rzeczowników, czasowników, przymiotników, zwrotów i szybko zapamiętaj, jak ich używać w zdaniach. A jak już przerobisz wszystkie 1040 fiszek z poziomu A1, możesz kontynuować naukę na poziomie A2 – z zestawem Słownictwo 2.

3. Czasowniki dla początkujących

To idealne uzupełnienie Słownictwa 1 i Słownictwa 2. Tutaj skupiamy się na czasownikach – na ich odmianie w czasie teraźniejszym i  w czasie przeszłym pretérito indefinido. W zestawie znajdziesz też takie zagadnienia jak: imiesłów bierny, peryfrazy werbalne, rekcja czasownika. Czyli wszystko, co musisz opanować z hiszpańskiej gramatyki na poziomie podstawowym.

4. Rozmówki hiszpańskie

Wyjeżdżasz do Hiszpanii już za tydzień? Z pewnością zdajesz sobie sprawę z tego, że już za późno, żeby opanować podstawy hiszpańskiego. Ale jest coś, co pomoże Ci poczuć się pewniej w podróży – zbiór najważniejszych zwrotów, dzięki którym zamówisz po hiszpańsku kawę, kupisz bilet w kasie, a nawet zadzwonisz po karetkę. Uproszczony zapis wymowy sprawi, że z pewnością zostaniesz zrozumiany. A do tego możesz wykorzystać Rozmówki hiszpańskie jako… karty do gry!

5. Konwersacje hiszpańskie

Jeżeli znasz już podstawy hiszpańskiego, ale jeszcze nie czujesz się na siłach, żeby swobodnie się komunikować w tym języku, sięgnij po Konwersacje hiszpańskie. Poznasz dzięki nim gotowe zwroty, których możesz użyć w praktyce. Zacznij w końcu płynnie rozmawiać po hiszpańsku!

Przeczytaj też:

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *