Francuski dla początkujących, czyli 5 słów, które musisz znać

Francja - Paryż
Photo by Chris Karidis on Unsplash

Francuzi są znani nie tylko z zamiłowania do serów i wina, ale też z uwielbienia dla swojego wyjątkowego języka – sprawia ono, że mieszkańcy kraju nad Sekwaną nie zawsze dostrzegają potrzebę uczenia się innych języków. Jeżeli właśnie planujesz wyjazd na narty w Alpy Francuskie czy romantyczną podróż do Paryża, nie licz na to, że bez problemów porozumiesz się tam po angielsku czy niemiecku – zadbaj o to, by przed wyjazdem opanować przynajmniej podstawy języka.

Francuski dla początkujących

Oto 5 słów, które musisz znać:

1. Bonjour !

Bonjour

2. bien

Francuski – STARTER fiszka ze słówkiem dobrze; w porządku

3. Merci !

francuski dla początkujących – fiszka ze słówkiem dziękuję!

4. comprendre

5

5. Au revoir !

4

Francuski dla początkujących –sprawdzona metoda na samodzielną naukę

Francuski to język dyplomacji, kultury, mody i… miłości. A także jeden z najpiękniejszych języków świata. Dzięki niezwykłej melodyjności francuskiego nawet najbardziej banalne słowa brzmią w tym języku pięknie i szlachetnie. Chociażby słowo „szynka”! 🙂

O francuskim mówi się też, że jest trudny – szczególnie, jeżeli chcemy się go uczyć od podstaw na własną rękę. Właśnie z takim przekonaniem – pełna obaw – przystąpiłam do nauki francuskiego z fiszek (FISZKI – język francuski – Starter) miesiąc przed moją pierwszą podróżą do Francji i bardzo szybko się przekonałam, że dzięki odpowiedniej metodzie można nie tylko samodzielnie opanować podstawy języka, lecz również od razu wykorzystać tę umiejętność w praktyce! Wielką zaletą „Startera” jest to, że wprowadza w świat nowego języka krok po kroku. Naukę zaczynamy od najprostszych słów, a zagadnienia gramatyczne są wprowadzane stopniowo, na przykładach. Zawierają też dodatkowe tłumaczenie w formie krótkich notek gramatycznych, co pozwala bardzo szybko zrozumieć zasady łączenia słów w zdania. Jednak dla mnie największą zaletą tego zestawu fiszek są nagrania w formie plików mp3. Wszystkie słowa i przykłady czyta native speaker – rodowity Francuz. Dzięki temu można szybko opanować – z pozoru trudną – wymowę i… delektować się brzmieniem tego pięknego języka!

Wszystkie fiszki i nagrania pochodzą z publikacji FISZKI – język francuski – Starter.