Podstawy niemieckiego – TOP 5 tytułów dla początkujących

Jak szybko opanować podstawy niemieckiego? Z naszymi fiszkami! 🙂 Po wpisach o języku angielskim i hiszpańskim przyszła pora na zestawienie najlepszych zestawów fiszek do nauki niemieckiego na poziomie podstawowym. Sprawdź, który najbardziej odpowiada Twoim potrzebom.

1. Podstawowe zwroty po niemiecku, czyli Rozmówki niemieckie na kartach do gry

Wybierasz się w podróż do Niemiec? A może po prostu chcesz się nauczyć przydatnych zwrotów? Sięgnij po nasze wyjątkowe rozmówki na kartach do gry. W jednej, poręcznej talii udało nam się zmieścić najważniejsze zwroty pogrupowane w cztery kategorie tematyczne:

♣ = podstawowe zwroty,

♦ = podróżowanie,

♠ = noclegi i zwiedzanie,

♥ = jedzenie i zakupy.

A po odkręceniu plastikowej śrubki rozmówki zamieniają się w karty do gry!

2. Niemiecki od podstaw krok po kroku, czyli Starter niemiecki

To 300 fiszek, na których znajdziesz wszystko, co musisz wiedzieć już na samym początku przygody z językiem niemieckim. Podstawowe słownictwo i najważniejsze zagadnienia gramatyczne. Dzięki temu samouczkowi na fiszkach poznasz absolutne podstawy niemieckiego krok po kroku i zdobędziesz solidną bazę wiedzy.

3. Słowa i zwroty na poziomie podstawowym, czyli Słownictwo 1

To obszerny zestaw fiszek (jest ich aż 1040!) ze słownictwem niemieckim na poziomie podstawowym (A1). Znajdziesz w nim 2150 słów i zwrotów pogrupowanych w 50 kategorii tematycznych. Zacznij od tej, która interesuje Cię najbardziej, i systematycznie poszerzaj swój zasób słownictwa. Zanim zaczniesz – sprawdź, jak wyrobić nawyk systematycznej nauki języka.

4. Podstawy niemieckiej gramatyki, czyli Czasowniki dla początkujących

Metodą fiszek można też się uczyć gramatyki! Ten tytuł zawiera 300 fiszek i znajdziesz w nim najważniejsze zagadnienia gramatyczne związane z niemieckimi czasownikami:

  • odmianę czasowników nieregularnych w czasie teraźniejszym,
  • formy podstawowe czasowników – Infinitiv, Imperfekt, Perfekt,
  • rekcję czasownika,
  • najważniejsze zwroty.

5. Zwroty dla tych, którzy chcą w końcu zacząć mówić po niemiecku, czyli Konwersacje niemieckie

Podstawy niemieckiego nie są Ci obce, ale nadal nie czujesz się na siłach, żeby rozmawiać? Brakuje Ci płynności w wyrażaniu swoich opinii? Poznaj podstawowe zwroty konwersacyjne, dzięki którym zaczniesz swobodnie rozmawiać po niemiecku. Na 300 fiszkach znajdziesz 700 słów i zwrotów pogrupowanych w 13 kategorii tematycznych. Oto niektóre z nich:

  • nawiązywanie rozmowy,
  • udzielanie rad,
  • prośba o powtórzenie,
  • porównywanie,
  • wyrażanie opinii.

Zaczynasz uczyć się niemieckiego od podstaw? Koniecznie przeczytaj, na które zagadnienia zwrócić szczególną uwagę, żeby język niemiecki nie sprawiał Ci trudności.

Zachęcam Was do odwiedzenia naszego sklepu i sprawdzenia pozostałych produktów, które z pewnością przydadzą się podczas nauki języka niemieckiego.