Jak się uczyć języka we dwoje? 4 sposoby na angielski dla zakochanych

jak uczyc sie jezyka we dwoje

Dzisiaj chcę Wam pokazać parę sposobów na to, jak uczyć się języka we dwoje. Trochę z okazji walentynek, a trochę, żeby kolejny raz pokazać, że nauka języka nie powinna być traktowana jako wielki projekt, którego realizację przekłada się w nieskończoność ze względu na brak czasu. Jednym z podstawowych trików na sukces w nauce języka jest przemycanie jej do codzienności – na wszelkie możliwe sposoby. Dlatego pożegnajcie się z dylematem: „spędzić czas z ukochanym czy zrobić powtórkę z angielskiego?”. To da się połączyć! Oto 5 sposobów na naukę języka dla zakochanych.

1. Pobawmy się w…

Wykorzystajcie to, że jesteście we dwoje, i wprowadźcie do nauki element rozrywki. Wieczór z grami to przecież wspaniały sposób na spędzenie czasu we dwoje. A przy tym można tak dużo się nauczyć! Nie potrzebujecie do tego wcale gier planszowych (chociaż te też jak najbardziej się nadadzą). Wystarczy kilka FISZEK in blanco i… dobry pomysł. Co powiecie na MEMORY z synonimami?

fiszki in blanco memory

2. Poczytaj mi, Kochanie

Dlaczego tylko dzieci mają mieć przyjemność słuchania historii czytanych na głos? Przekonajcie się na własnej skórze, że wspólne czytanie zbliża. A całkiem przy okazji nauczcie się nowych słówek, ciekawych zwrotów i ważnych konstrukcji gramatycznych. I co równie ważne – poprawnej wymowy.

3. A może wieczór filmowy?

Jednym z najlepszych sposobów na naukę języka we dwoje jest połączenie jej z rozrywką. Oglądajcie filmy i seriale po angielsku bez wyrzutów sumienia! Jeżeli jakiś zwrot nie jest dla któregoś z Was zrozumiały, włączcie na chwilę pauzę i po prostu o tym porozmawiajcie. Najciekawsze przypadki zapisujcie na fiszkach in blanco.

4. Wspólne słuchanie

To dobry sposób dla wyjątkowo zapracowanych. Wspólnie gotujecie? A może w każdą sobotę razem sprzątacie? Wykorzystajcie ten czas jeszcze lepiej – słuchając podcastów. Dzięki temu, że będziecie robić to razem, możecie sprytnie podzielić się obowiązkami. Na przykład – jedno obiera warzywa, drugie sprawdza znaczenie nowych słów w słowniku i zapisuje je na fiszkach in blanco 😉

Razem raźniej!

Przepytujcie się nawzajem. Wyróbcie w sobie nawyk korzystania z metody fiszek codziennie. Wspólnie zdecydujcie, które słówka wylądują na kartonikach i w Waszym wspólnym pudełku MEMOBOX. W ten sposób łatwiej się zmotywować. Nawet jeżeli jednemu z Was się nie chce, to drugie będzie motywowało do działania – i tak na zmianę 🙂 We dwójkę łatwiej zachować systematyczność, która w nauce języka jest niezbędna!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *