Jak wrócić do nauki języka po przerwie? 4 pierwsze kroki

jak wrócić do nauki języka

Dłuższy wyjazd, wakacje, ferie zimowe? Dobrze wiesz, że przerwy w nauce języka nie są wskazane… Ale czasem jednak nieuniknione. Dlatego dziś mamy dla Ciebie kilka wskazówek, jak zacząć od nowa i zmotywować się, żeby jak najszybciej wrócić do nauki języka po przerwie.

Powrót do nauki języka obcego

1. Sprawdź swój poziom i dobrze zaplanuj naukę.

Daj sobie czas na spokojny powrót. Nie skacz od razu na głęboką wodę. W planie nauki uwzględnij czas na oswajanie się z językiem. Daj sobie na to co najmniej tydzień. Jak tylko skorzystasz z naszych wskazówek, szybko zacznie Cię ciągnąć do nauki „pełną parą”. Przeczytaj, jak stworzyć plan nauki, i rozwiąż test poziomujacy!

2. Słuchaj!

Dobrze zacząć od łatwych podcastów czy audycji radiowych, słuchanych przy okazji wykonywania najróżniejszych czynności. To pozwoli na nowo oswoić się nie tylko z brzmieniem języka, jego dźwiękami i melodią, ale też z zapomnianymi słowami i konstrukcjami gramatycznymi. Dla mnie ich wielką zaletą jest to, że można ich słuchać „przy okazji” – to najlepszy sposób na umilenie sobie domowych porządków. Jeżeli masz poczucie, że podcasty są dla Ciebie jeszcze za trudne, wypróbuj FISZKI audio!

3. Oglądaj!

Może pora wrócić do jakiegoś serialu, który znasz z dawnych lat? Co powiesz na pierwszy sezon Friends albo Sex and the City? Wybierz taki, na który rzeczywiście masz ochotę. Powrót do nauki języka ma być dla Ciebie przyjemnością, a nie przymusem.

4. Czytaj!

Przyjemny powrót do nauki języka umożliwia też powrót do ulubionej książki. Wybierz taką, która kojarzy Ci się z beztroskimi wakacjami czy fajnym wyjazdem. Tylko że tym razem nie czytaj jej po polsku, tylko w języku, do którego chcesz wrócić.

Na początek, w ramach oswajania się z językiem na nowo, polecam coś nieskomplikowanego. Ja bardzo lubię wracać do ulubionych lektur z dzieciństwa. Nie ma nic lepszego niż nauka szwedzkiego z Muminkami 🙂 A żeby żaden ciekawy zwrot mi nie umknął, podczas czytania zawsze mam pod ręką FISZKI in blanco, które trafiają do mojego pudełka MEMOBOX.

A jaki jest Twój ulubiony sposób na powrót do nauki po przerwie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *