Jak uczyć się angielskiego z filmów z FISZKAMI?

nauka angielskiego z filmów

Czy wystarczy po prostu obejrzeć dowolny film czy serial po angielsku i oczekiwać, że nasz zasób słownictwa w cudowny sposób nagle się powiększy? Otóż – nie. Na skuteczną naukę angielskiego z filmów też trzeba mieć sposób 🙂 Oczywiście nawet aktywne słuchanie języka angielskiego przynosi efekty. Warto jednak sprawić, by nauka angielskiego z filmów była jeszcze bardziej skuteczna. Jak to zrobić? Wystarczy z każdego obejrzanego filmu „wyłowić” kilka ciekawych słów lub zwrotów i zanotować je wraz z przykładem i tłumaczeniem. Dzięki temu, można je parę razy powtórzyć jeszcze jakiś czas po obejrzeniu filmu.

Nauka angielskiego z filmów – nasza propozycja:

“Jak zostać królem”

By zachęcić Was do przekonania się w praktyce, jak świetnie w nauce angielskiego z filmów sprawdzają się FISZKI, wybraliśmy dla Was dziesięć ciekawych słów z nagrodzonego czterema Oscarami dramatu historycznego „Jak zostać królem” (The King’s Speech). Na końcu tego wpisu znajdziecie FISZKI in blanco do wydrukowania, czyli czyste fiszki w kratkę. Możecie w przyszłości wykorzystać je do zapisywania własnych słów i zwrotów „wyłapanych” z filmów po angielsku. Na początek zachęcam jednak do zapełnienia ich właśnie tymi ciekawymi słówkami z filmu „Jak zostać królem”.

to stammer – jąkać się

to ingratiate oneself with sb – przymilać się do kogoś

fornication – cudzołóstwo, nierząd

a threshold – próg

to prevail – zwyciężać, panować

to disguise – maskować

reverently – z czcią

perseverance – wytrwałość

to exhale – wydychać

to warble – świergotać, śpiewać ptasim głosem

Jak zostać królem kilka słów o filmie

W roli księcia Alberta, który po abdykacji Edwarda VIII musi zasiąść na tronie jako Jerzy VI, występuje tu Colin Firth. Dla nowego króla ogromną przeszkodą w wypełnianiu monarszych obowiązków jest jąkanie, jednak z pomocą australijskiego specjalisty o nieortodoksyjnych metodach pracy nad wymową (w tej roli Geoffrey Rush) udaje mu się w końcu przezwyciężyć swoją słabość.

FISZKI in blanco do druku (klik!)

Jeżeli spodobała się Wam ta metoda nauki, zapraszamy do odwiedzenia sklepu fiszki.pl, w którym znajdziecie więcej FISZEK in blanco – wydrukowanych na trwałych kartonikach – oraz inne dodatki wspomagające naukę języków obcych za pomocą FISZEK.

Więcej artykułów na temat nauki angielskiego z filmów znajdziesz tutaj. Sprawdź też, jakie seriale polecamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *