Jak być dobrym z angielskiego? 5 nawyków na piątkę

jak byc dobrym z jezykow w szkole

Nie lubisz niemieckiego? Ciągle zastanawiasz się jak być dobrym z angielskiego? Zamiast narzekać na lekcje języka w szkole, zmień do nich nastawienie! Potraktuj je jak darmowy kurs, za który prywatnie płaci się przecież sporo pieniędzy. Wykorzystaj maksymalnie lekcje języka w swojej szkole. A przy okazji – ciesz się dobrymi ocenami 😉

Jak być dobrym z angielskiego – oto 5 nawyków, dzięki którym dostaniesz piątkę:

1. Odrabiaj pracę domową!

Praca domowa nie została stworzona, żeby uprzykrzyć Ci życie. Wprost przeciwnie. Ona ma Ci Twoje szkolne życie ułatwić. Szybko się o tym przekonasz, kiedy zaczniesz ją odrabiać regularnie. Najłatwiej Ci będzie, jeżeli zrobisz to tego samego dnia, kiedy była lekcja – „na świeżo”. A jeśli podczas odrabiania pracy domowej natkniesz się na nieznane słowa i zwroty – sprawdź w słowniku, co znaczą, i zapisz je na fiszkach in blanco, czyli czystych kartonikach.

FISZKI in blanco – zrób zapas na cały rok szkolny

2. Ucz się codziennie!

To wcale nie jest trudne. 15 minut nauki każdego dnia w zupełności wystarczy! Miej zawsze przy sobie fiszki stworzone na podstawie prac domowych, żeby móc do nich zajrzeć w drodze do szkoły i powtórzyć materiał. To będzie miało ogromny wpływ na Twoje postępy w nauce! A najlepiej nie ograniczaj się tylko do tego, co było na lekcji. Oglądaj seriale i filmy w języku obcym, czytaj książki po angielsku, słuchaj muzyki i tłumacz teksty piosenek. Znajdź to, co sprawia Ci najwięcej przyjemności – zobaczysz, jak szybko nauka przestanie być dla Ciebie przykrym obowiązkiem.

Przeczytaj, jak wyrobić nawyk nauki języka codziennie

3. Skoncentruj się!

Przyjemność przyjemnością, ale co, jeżeli NIC nie „wchodzi” Ci do głowy? Nie martw się – jak mówi Sebastian Leitner, twórca metody fiszekumiejętności skoncentrowania się na jednej rzeczy też można się nauczyć! Poznaj 4 sposoby na skoncentrowanie się podczas nauki języka i zacznij z nich korzystać od dziś. Ucz się efektywnie!

Sprawdź, jak się uczyć, żeby się nauczyć

4. Bądź aktywny!

Pamiętaj, że języka nauczysz się najszybciej, kiedy będziesz go najczęściej używać. Wykorzystuj każdą okazję do używania języka. Mów, nawet jeśli popełniasz błędy. Podczas lekcji dostaniesz cenny feedback i szansę, żeby swoje błędy poprawić.

Przeczytaj, jak zacząć mówić po angielsku

5. Pytaj!

Jeśli czegoś nie rozumiesz, od razu pytaj! Boisz, że się wyda, że czegoś nie umiesz? Uwierz mi! Twój nauczyciel będzie się cieszył, że chcesz się czegoś dowiedzieć, więc  – zamiast stracić  – zyskasz w jego oczach. A tym samym nie dopuścisz do nagromadzenia trudności… i ułatwisz sobie życie. Bez problemu odrobisz pracę domową, z przyjemnością powtórzysz materiał przed kolejną lekcją i – nim się zdążysz zorientować – będziesz znać język obcy na piątkę! A przy okazji przekonasz się, że oceny nie są najważniejsze – bo to Twoje postępy sprawią Ci najwięcej satysfakcji 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *