Seriale do nauki angielskiego. 4, które musisz obejrzeć

Seriale do nauki angielskiego – przyjemnie z pożytecznym

Seriale po angielsku to nie tylko świetny sposób na osłuchanie się z językiem, z jego melodią, ale też rozbudowanie zasobu słownictwa i utrwalenie znanych już zwrotów i konstrukcji… a przy okazji – na odrobinę relaksu.

Dobre seriale do nauki angielskiego

W tym wpisie skupiam się na brytyjskich serialach, ponieważ uważam, że ciągle są one u nas mniej znane niż amerykańskie produkcje. A w kontekście nauki języka są wyjątkowo cenne, bo to właśnie na tej odmianie języka angielskiego skupiamy się w szkołach czy przygotowując się do egzaminów FCE, CAE i CPE. Na końcu wpisu znajdziesz też linki do artykułów o serialach, w których usłyszysz angielski używany w USA, a nawet… w Nowej Zelandii.

Poniżej subiektywny wybór dobrych seriali, dzięki którym umilisz sobie wieczory i poprawisz swój (brytyjski) angielski.

Luther

Akcja tego trzymającego w napięciu serialu sensacyjnego toczy się we współczesnym Londynie. Głównym bohaterem jest policjant z wydziału zabójstw, który w pogoni za psychopatycznymi mordercami często sam nagina prawo.

Długość odcinka: 60 minut

Więcej o serialu przeczytasz tutaj.

Call the Midwife

Główną bohaterką tego serialu obyczajowego jest młoda, początkująca położna Jenny. Rozpoczyna ona pierwszą pracę u boku zakonnic udzielających pomocy medycznej we wschodnim Londynie lat pięćdziesiątych XX wieku.

Długość odcinka: 60 minut

Więcej o serialu przeczytasz tutaj.

Downtown Abbey

To prawdziwa gratka dla miłośników seriali kostiumowych. Ta amerykańsko-brytyjska produkcja przedstawia życie arystokratycznej rodziny, która musi dostosować się do zmian społecznych zachodzących w Anglii w burzliwych czasach początków XX wieku.

Długość odcinka: 40 minut

Więcej o serialu przeczytasz tutaj.

Little Britain

Ten serial komediowy, który ukazuje brytyjskie społeczeństwo w krzywym zwierciadle, to coś dla miłośników angielskiego humoru. Każdy odcinek serialu składa się z krótkich skeczy przedstawiających sceny z życia codziennego bohaterów serialu, przedstawicieli różnych warstw społecznych współczesnej Wielkiej Brytanii.

Długość odcinka: 30 minut

Więcej o serialu przeczytasz tutaj.

Miłego oglądania! 🙂

Interesuje Cię nie tylko brytyjski angielski? Zobacz koniecznie te seriale do nauki angielskiego, który jest używany w innych zakątkach świata:

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *