Angielski dla seniorów: kiedy (nie) jest za późno na naukę?

Fiszki Angielski dla seniorów

Angielski dla seniorów… czyli właściwie dla kogo?

Seniorzy już dawno przestali nam się kojarzyć z siwymi staruszkami, którzy nie ruszają się z domu. Senior w naszych oczach to osoba aktywna fizycznie, ciekawa świata. Ktoś, kto w pełni korzysta z życia. Podróżuje, rozwija swoje pasje, stale uczy się nowych rzeczy, bo wie, że:

na naukę nigdy nie jest za późno. Za późno robi się dopiero wtedy, gdy ktoś przestaje się uczyć.

Te słowa Sebastiana Leitnera, specjalisty w dziedzinie systematyki psychodydaktycznej i twórcy metody fiszek, którą nasze wydawnictwo na polskim rynku propaguje już od ponad 19 lat. Te słowa były dla nas impulsem do tego, by stworzyć narzędzie, które pozwoli seniorom się przekonać  o tym, że na naukę nigdy nie jest za późno, na własnej skórze…

Angielski dla seniorów na fiszkach

Zestaw FISZKI – Angielski dla seniorów stworzyliśmy z myślą o osobach w wieku 50+, które chcą zadbać o pamięć i dobre samopoczucie, realizując w końcu swoje marzenie o nauce angielskiego.

Angielski dla seniorów to zestaw 600 fiszek, czyli dwustronnych kartoników, z angielskimi słówkami, zwrotami, najważniejszymi zagadnieniami gramatycznymi, które trzeba poznać, zaczynając uczyć się angielskiego.

Na awersie fiszki znajduje się hasło z przykładem w języku polskim. Na rewersie – odpowiedniki w języku angielskim. Awers to “pytanie”, a rewers –  “odpowiedź”, np. okno – a window.

Angielski dla seniorow fiszki
Przejrzystość haseł i duże litery zwiększają komfort uczenia się

Angielski dla seniorów – Jak się uczyć z fiszek?

FISZKI – Angielski dla seniorów podzieliliśmy na dwie części:

  1. Pierwsza część to kurs, który składa się z 13 lekcji.

Zaczynasz od najprostszych słów i zagadnień. Uczysz się budować proste zdania, pytania, poznajesz zasady, które rządzą językiem angielskim.

Tę część potraktuj jako samouczek na fiszkach, dzięki któremu opanujesz podstawy angielskiego. Najlepiej je opanować, zanim zaczniesz naukę z fiszkami z drugiej części.

  1. Druga część składa się z 15 kategorii tematycznych z dodatkowym słownictwem.

Możesz się ich uczyć w dowolnej kolejności, natomiast słówek w obrębie danej kategorii – w kolejności, w jakiej zostały ułożone.

W zestawie FISZKI – Angielski dla seniorów znajdziesz wszystkie niezbędne narzędzia do nauki metodą fiszek, czyli:

  • 600 fiszek – 1100 najważniejszych słów i zwrotów na poziomie podstawowym
  • zintegrowane pudełko MEMOBOX® – do efektywnej nauki i rozłożonych w czasie powtórek
  • kurs audio – do utrwalania materiału i nauki poprawnej wymowy
  • plastikowe etui – żeby móc wygodnie korzystać z fiszek również poza domem
Angielski dla seniorow_zintegroway MEMOBOX
Zintegrowane pudełko z przegródkami MEMOBOX® to niezawodne narzędzie do nauki i powtórek

Jak wykorzystać pudełko do nauki i powtórek MEMOBOX®, które jest częścią Fiszek Angielski dla seniorów?

Zintegrowane pudełko do nauki i powtórek MEMOBOX®opiera się na systemie stworzonym przez wspomnianego wcześniej Sebastiana Leitnera, który naukę widział jako „walkę z zapominaniem”, a pudełko z przekładkami nazywa „osobistym nauczycielem” lub „maszynką do nauki”. Jak to działa?

Naukę rozpoczynasz po uzupełnieniu nową porcją materiału 1. przegródki. Bierzesz do ręki każdą fiszkę, obracasz, starając się zapamiętać to, co jest na angielskiej stronie, po czym odkładasz na koniec 1. przegródki. Kiedy ta się zapełni, robisz powtórkę, tzw. quiz. Jeśli pamiętasz obce słówko, przekładasz fiszkę do 2. przegródki, jeśli nie – fiszka wraca na koniec 1. przegródki. Analogicznie postępujesz z kolejnymi przegródkami. W tym artykule znajdziesz szczegółową instrukcję, jak się uczyć z pudełkiem MEMOBOX®.

Teraz może brzmi to, jak coś skomplikowanego, ale system jest naprawdę prosty. Przez to, że szerokość przegródek stopniowo się zwiększa, najczęściej będziesz powtarzać fiszki z 1. przegródki. Uzupełniasz ją nowymi fiszkami, kiedy zrobi się na nie miejsce. Dzięki temu uczysz się efektywnie – częściej powtarzasz materiał, który tego wymaga, i systematycznie wprowadzasz nowy.

Żeby dowiedzieć się więcej o tym, jak maksymalnie wykorzystać fiszki do nauki i efektywnego zapamiętywania, przeczytaj artykuł  „Metoda fiszek: jak się uczyć, żeby się nauczyć” lub sięgnij po poradnik samego S. Leitnera „Naucz się uczyć”.

Twoja zakładka w pudełku MEMOBOX
Używaj dwóch dodatkowych zakładek według własnych potrzeb, np. do zaznaczania, oddzielania fiszek itp.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *