Dlaczego warto wybrać metodę fiszek? 6 powodów na 17. urodziny

W ubiegłą sobotę minęło 17 lat od dnia, kiedy Wydawnictwo Cztery Głowy zostało wpisane do ewidencji działalności gospodarczej. Kilka miesięcy później na polskim rynku pojawiły się pierwsze fiszki, które z roku na rok niezmiennie zyskują nowe rzesze wiernych fanów…

Z okazji naszych urodzin z przyjemnością przypominamy, dlaczego warto wybrać właśnie metodę fiszek! Będzie nam bardzo miło, jeśli i Wy podzielicie się tym, co Was najbardziej do niej przekonało. Dziękujemy, że jesteście z nami 🙂

Dlaczego warto wybrać metodę fiszek?

1. Metoda fiszek jest sprawdzona i oparta na solidnych podstawach

Sebastian Leitner, twórca kartoteki autodydaktycznej i autor Naucz się uczyć, naszego przewodnika po metodzie fiszek, podkreśla, że „nie ma złych uczniów, są tylko złe metody nauczania”. W poradniku, wydanym w Niemczech już w latach siedemdziesiątych, przedstawia „tę dobrą metodę” 😉 I pokazuje, jak efektywniej zapamiętywać dowolne porcje materiału dzięki rozłożeniu nauki w czasie z użyciem pudełka MEMOBOX. Założenia metody mają naukowe podstawy, a jej skuteczność została wielokrotnie potwierdzona również w praktyce 🙂

2. Metoda fiszek oszczędza Twój czas

Jedną z największych zalet metody fiszek jest to, że w bardzo prosty sposób pomaga maksymalnie wykorzystać czas przeznaczony na naukę. Potrzebujesz do tego tylko dwóch podstawowych elementów: fiszek i pudełka z przegródkami. Dzięki połączeniu tych narzędzi powtarzasz trudniejszy materiał odpowiednio często, żeby go zapamiętać, a łatwiejszy – na tyle rzadko, żeby go nie zapomnieć. Bo kto ma czas na bezsensowne wkuwanie w kółko tego samego?

3. Metoda fiszek pomaga się zorganizować

Zdefiniowany cel, dobry plan… W metodzie fiszek nie ma miejsca na chaos! Pudełko MEMOBOX mobilizuje Cię do codziennej nauki. Dzięki przegródkom wiesz, które porcje materiału musisz jeszcze powtórzyć, żeby w określonym czasie osiągnąć swój cel. I doskonale widzisz, ile udało Ci się już zapamiętać, a ile jeszcze przed tobą.

4. Metoda fiszek wzmacnia motywację

Metoda fiszek zakłada, że najlepiej przyswajać niewielkie porcje materiału, ale systematycznie. Na przykład lepiej się uczyć 15 minut, ale codziennie, a nie godzinę tylko raz w tygodniu. Dzięki temu, że masz codzienny kontakt z językiem i na bieżąco monitorujesz swoje postępy i widzisz, że dzięki systematycznym powtórkom z pudełkiem MEMOBOX są one coraz większe, wzmacniasz motywację do kontynuowania nauki.

5. Metoda fiszek daje ogromną wolność

Ogromna plastyczność metody fiszek polega na tym, że możesz tworzyć własne fiszki na podstawie dowolnego materiału bazowego. Książki, filmy, seriale, artykuły, przepisy kucharskie… Możesz wybrać takie materiały do nauki, które są dostosowane do Twojego wieku, stylu życia i zainteresowań… A jednocześnie mieć pewność, że nauka na ich podstawie w połączeniu z fiszkami in blanco zyska na skuteczności!

6. Metoda fiszek jest łatwa i przyjemna!

Przejrzystość, z jaką tworzone są fiszki, to duże ułatwienie dla Twojego mózgu. Fiszki zawierają tylko to, co musisz zapamiętać. A powtórki w formie quizu to sama frajda! Dzięki takiemu połączeniu nauka języka jest i przyjemna, i skuteczna, więc przestajesz się do niej zmuszać. Po prostu ją lubisz!

Mamy nadzieję, że te 6 powodów wystarczy, by przekonać Cię, że warto uczyć się metodą fiszek!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *