Skuteczna metoda #2: mapy myśli w nauce języka + FISZKI

mapy myśli w nauce języka

W serii wpisów skuteczna metoda podpowiadamy, jak można wykorzystać fiszki i połączyć je z innymi metodami nauki języków i tym samym zwiększyć ich skuteczność. Dziś pokażę Wam, jak wykorzystać mapy myśli w nauce języka.

Mapy myśli w formacie mini

Mapowanie myśli to wielkim skrócie sposób tworzenia notatek pozwalający pobudzić kreatywność i ułatwiający kojarzenie i zapamiętywanie zależności między poszczególnymi hasłami. Notatki mogą być opatrzone ilustracjami, można je też tworzyć z wykorzystaniem różnych kolorów i czcionek. Ty decydujesz, jaki styl i sposób najbardziej do Ciebie przemawia i jest dla Ciebie najbardziej czytelny. Personalizacja i przejrzystość to główne zasady, jakimi należy się kierować przy mind mappingu.

Zgodnie z założeniami metody fiszek – żeby szybko i trwale zapamiętać nowy materiał, trzeba go przyswajać w małych porcjach i systematycznie powtarzać. Jak zatem połączyć mind mapping z tymi zasadami? Tworzyć mapy myśli w wersji mini! Jako narzędzie idealnie się tu sprawdzą duże FISZKI in blanco.

mapa myśli na fiszce

Dlaczego mapy myśli sprawdzają się w nauce języka?

Dlaczego mapy myśli tworzone na fiszkach się sprawdzają? Oto najważniejsze zalety tej skutecznej metody nauki języka.

  1. Tworzone własnoręcznie materiały są idealnie dostosowane do Twoich potrzeb i zainteresowań. To Ty wiesz najlepiej, w jakim kontekście będziesz używać danego słowa.
  2. Mapy myśli w nauce języka mobilizują Cię do tego, żeby uczyć się kompleksowo. Motywują Cię, by spojrzeć na przyswajanie słownictwa w szerszym kontekście. Zamiast poprzestać na jednym słowie, od razu poznajesz i zapamiętujesz najważniejsze kolokacje czy ciekawy idiom z jego użyciem.
  3. Wykorzystujesz zalety metody fiszek – uczysz się w formie quizu, a powtórki rozłożone w czasie pozwalają szybko i trwale zapamiętać nowe porcje wiedzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *