Idiomy angielskie – test i FISZKI do druku

Fiszki idiomy angielskie

Nieustannie kibicujemy Wam w zmaganiach z nauką języka angielskiego! Żeby trochę ułatwić i urozmaicić naukę w domu, przygotowaliśmy kolejny wpis: znajdziecie tu angielskie idiomy – fiszki do druku oraz ćwiczenie online.

Idiomy to utrwalone w użyciu połączenia dwóch lub więcej wyrazów, w którym sens całości jest odmienny od znaczenia, jakie należałoby im przypisać, odnosząc się do użytych słów (np. ugryźć się w język czy cicha woda). Każdy rodzimy użytkownik języka używa ich codziennie – nadają one językowi obrazowego, żywego charakteru. Poniżej przedstawiamy Wam przykłady angielskich idiomów:

  • a bone of contention (kość niezgody)
  • along the same lines (w ten sam sposób; podobnie)
  • an uphill struggle (bardzo trudne zadanie)
  • can’t make head or tail of sth (nie móc zrozumieć ani słowa z czegoś)

Ćwiczenie, które znajdziecie na końcu wpisu, powstało na podstawie tytułu IDIOMY – angielski, w którym znajdziecie aż 500 najczęściej używanych idiomów! Jeżeli więc po dzisiejszym ćwiczeniu poczujecie niedosyt – wiecie, gdzie znaleźć więcej materiałów do nauki!

Poniżej znajdziesz plik pdf: Angielskie idiomy – fiszki do druku. Przyjemnej nauki! 🙂

Angielskie idiomy – fiszki do druku (KLIK!)

Idiomy: sprawdź się!

Pamiętajcie, żeby zaglądać też na nasz profil na Instagramie, gdzie w ramach cyklu #zostańwdomu regularnie pojawiają się praktyczne wskazówki, jak sprytnie wykorzystywać metodę fiszek w domowym zaciszu 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *