Audiobooki po angielsku. Jak je wykorzystać do nauki języka?

audiobooki po angielsku (słuchawki)

To, że otaczanie się językiem obcym jest niezwykle ważne dla zwiększenia skuteczności nauki, wiemy wszyscy. Jednak podczas gdy większość z nas jest w stanie wygospodarować chociaż 15 minut na naukę języka każdego dnia, z codziennym, dłuższym kontaktem z żywym językiem bywa już gorzej. Wszyscy mamy przecież dużo zajęć, stale się gdzieś śpieszymy. Mało kto może sobie pozwolić kontakt z angielskim codziennie poprzez oglądanie filmów, seriali czy czytanie książek po angielsku w oryginale.

Audiobooki po angielsku – nauka języka „przy okazji”

I tu z pomocą przychodzą audiobooki – ich ogromną zaletą jest to, że możemy je wykorzystać do nauki języka „przy okazji”. Tak więc uczymy się w drodze do szkoły czy pracy, podczas wykonywania codziennych czynności jak gotowanie, sprzątanie czy uprawianie sportu. I już nie ma wymówki, że „nie ma czasu na naukę języka”. Czas jest, tylko trzeba sobie wszystko sprytnie zorganizować i pamiętać, żeby mieć nagrania zawsze w zasięgu ręki. Dzięki temu można po nie sięgnąć również w „nagłych przypadkach”, np. gdy stoimy dłużej w korku czy na przystanku autobusowym.

W naszym sklepie znajdziecie kursy audio z języka angielskiego w dwóch formach: na płytach, oraz w formie nagrań mp3 – po to, aby każdy z Was mógł dopasować kurs do swoich potrzeb.

Audiobooki po angielsku – znakomita pomoc w ćwiczeniu wymowy

Regularne słuchanie nagrań po angielsku sprawia, że nie tylko poszerzamy i utrwalamy zasób słownictwa! „Oswajamy się” ze też sposobem wymawiania poszczególnych głosek i dodatkowo – co równie cenne – z melodią języka. Jeżeli masz więcej czasu (i nie prowadzisz akurat samochodu :)), możesz zrobić dodatkowe ćwiczenia na wymowę. Takim ćwiczeniem może być np. zaangażowanie zmysłu wzroku przez równoczesne czytanie książki podczas słuchania. Więcej o sposobach na ćwiczenie wymowy angielskiego przeczytasz tutaj.

Audiobooki po angielsku w uproszczonej wersji

Ale co zrobić, jeżeli jeszcze nie opanowaliśmy języka na wystarczająco wysokim poziomie, by z łatwością (i przyjemnością) słuchać nagrań angielskich książek w oryginale? Tu pomocne okazują się audiobooki po angielsku w uproszczonej wersji językowej. Są one równie ciekawe jak te w pełnej wersji, a o wiele łatwiejsze do zrozumienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *