Gry na lekcji angielskiego: sprawdzony sposób na zasypiających uczniów (WIDEO)

koala na drzewie

Co robić, kiedy w trakcie lekcji języka nagle zauważasz ziewających ukradkiem uczniów? Albo – co gorsza – w ogóle się z tym nie kryjących? Po pierwsze: nie panikuj. To wcale nie musi oznaczać, że Twoje lekcje są nudne. W końcu w okresie zimowym wszyscy bywają nieco bardziej ospali 😉 Po drugie: nie ignoruj pierwszych oznak znużenia, tylko działaj natychmiast. Jak? Wykorzystaj gry na lekcji angielskiego! Mamy dla Ciebie przykład fajnej, uniwersalnej gry językowej, którą można z powodzeniem wykorzystać na lekcjach, by „rozruszać” swoich uczniów i nie pozwolić im „odpłynąć” 😉

Gry i zabawy podczas lekcji angielskiego – strata czasu?

Jako nauczyciel czasami spotykam się z opinią, że lekcje nie powinny być kojarzone z zabawą. Że rodzice zapisują dzieci na angielski czy niemiecki po to, żeby się czegoś nauczyły, a nie „tylko bawiły”. Tymczasem to właśnie element zabawy sprawia, że maluchy chcą się uczyć języków. I nie tylko maluchy! Gry językowe to jeden z najlepszych sposobów na to, by uczniowie od samego początku wykształcili pozytywne skojarzenia z językiem obcym. I chcieli się go uczyć również w przyszłości. Oczywiście nie chodzi tu o zapewnienie podczas lekcji jakiejkolwiek rozrywki. Prawdziwa sztuka to sprytne połączenie elementu zabawy z celem językowym. Czyli wykorzystanie gry jako narzędzia do tego, by rzeczywiście czegoś nauczyć.

Gra językowa, która spodoba się wszystkim

Gry podczas lekcji języka to niezwykle wdzięczny temat. Każdy nauczyciel ma w swoim repertuarze ciekawe sposoby na wprowadzenie elementu zabawy na lekcje języka obcego. Artykuł o tym, jak wykorzystać FISZKI podczas lekcji języka obcego, pojawił się już wcześniej na naszym blogu. Ja sama często korzystam z FISZEK in blanco w połączeniu z planszą, którą można przygotować samemu lub z uczniami w pięć minut. Ale o tym innym razem. Dzisiaj mamy dla Was przykład, jak można wykorzystać gry towarzyskie do nauki angielskiego słownictwa i ćwiczenia rozumienia ze słuchu.

Najlepiej wypróbować to na własnej skórze 🙂 Zgadnij, o jakie słowo chodzi. Jak szybko uda Ci się odgadnąć?

KnowHowMan występował już na naszym blogu w serii krótkich filmów o false friends. Chcecie więcej? Subskrybujcie kanał KnowHowMana na YouTubie.

Gry na lekcje angielskiego dla dzieci

Jeżeli szukasz gotowych gier, które z powodzeniem wykorzystasz podczas zajęć z angielskiego z dziećmi, z pewnością zainteresują Cię FISZKI idealne dla dzieci.


Zbliża się koniec roku szkolnego i szukasz ciekawych edukacyjnych prezentów dla uczniów? Koniecznie zajrzyj do artykułu poniżej i poznaj nasze propozycje – nagrody a atrakcyjnych cenach 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *