Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa wspiera czytanie po angielsku

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Interesuje Cię promocja czytelnictwa w bibliotece szkolnej? Skorzystaj ze wsparcia w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa i zachęć do regularnego odwiedzania biblioteki nowe rzesze młodych czytelników. Pokaż odwiedzającym jak wiele zalet ma czytanie po angielsku!

KSIĄŻKI PO ANGIELSKU – przejdź do sklepu

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa wspiera czytanie po angielsku

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa na lata 2016-2020 oferuje wsparcie na zakup dowolnych „nowości wydawniczych (książek niebędących podręcznikami)”. Obejmuje ono również książki w języku obcym nowożytnym nauczanym w szkole. Dlatego warto skorzystać z okazji i wzbogacić szkolną bibliotekę o cenne, obcojęzyczne zbiory w atrakcyjnych cenach!

Czytanie po angielsku

Promocja czytelnictwa w bibliotece szkolnej z książkami obcojęzycznymi

Czytanie po angielsku przynosi niesamowite efekty w nauce języka. I to nie tylko z oczywistych powodów, jak np. to, że pozwala błyskawicznie poszerzyć zasób słownictwa, utrwalić zwroty i ważne konstrukcje gramatyczne.

Zanurzenie się w lekturze po angielsku pomaga myśleć jak native speaker. U czytającego stopniowo wykształca się tzw. wyczucie językowe. Rozwija się umiejętność używania języka w sposób naturalny i charakterystyczny dla osób posługujących się angielskim jako językiem ojczystym. Dzięki systematycznemu czytaniu również pisanie wypracowań po angielsku staje się łatwiejsze. A gramatyka, z którą uczeń oswaja się w odpowiednim kontekście, przestaje być abstrakcją.

Niezależnie od tego, na jak wysokim poziomie są prowadzone lekcje angielskiego w szkole, praca własna w nauce języków jest konieczna. Dlatego zachęcanie uczniów do systematycznego kontaktu z językiem obcym po lekcjach przez zaopatrywanie biblioteki szkolnej w ciekawe lektury po angielsku z pewnością przyniesie pozytywne efekty w doskonaleniu ich kompetencji językowych. A przede wszystkim – w zwiększaniu motywacji zarówno do nauki języka, jak i do regularnego czytania.

Czytanie po angielsku

Czym się kierować przy wyborze książek?

W szkolnej bibliotece powinny się znaleźć książki po angielsku o różnym stopniu trudności. Aby każdy uczeń mógł wybrać lekturę jak najlepiej dostosowaną do jego zainteresowań i poziomu angielskiego. Ponieważ znajomość fabuły bardzo ułatwia rozpoczęcie przygody z czytaniem w języku obcym, wskazane jest, żeby wśród lektur po angielsku znalazły się nie tylko nowe historie, ale też takie, które są już uczniom dobrze znane. Oto wybrane pozycje ze sklepu fiszki.pl:

1. Poziom podstawowy

2. Poziom średnio zaawansowany

3. Poziom zaawansowany

Więcej książek w języku angielskim znajdziesz na naszej stronie. Jeśli chcesz mądrze wykorzystać książki obcojęzyczne do nauki języka, koniecznie zajrzyj tutaj!

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *