Fiszki dla ucznia, komfort dla nauczyciela

Fiszki w szkole

…czyli jak zachęcić uczniów do nauki słownictwa i zyskać czas na realizację programu.

Wielu nauczycieli zmaga się z tym samym dylematem – jak zapewnić uczniom wystarczającą liczbę powtórek materiału, tak by mogli solidnie utrwalić wiedzę, a jednocześnie na bieżąco wprowadzać nowe zagadnienia, aby zdążyć z realizacją programu.

Problem ten często pojawia się przy nauce nowego słownictwa. Nauczyciele, działając pod presją czasu, wprawdzie wprowadzają nowy materiał, jednak nie mają gwarancji, że zostanie on przez uczniów opanowany, ponieważ często nie wystarcza czasu na regularne powtórki podczas lekcji.

Powtarzanie nowego słownictwa to praca, którą uczniowie powinni wykonać w domu. Co zrobić i jak zachęcić uczniów do nauki języka oraz samodzielnego przyswajania słówek? To proste – wystarczy wskazać im odpowiednią metodę – skuteczny sposób nauki, który nie kojarzy się z wysiłkiem. Taką metodą jest właśnie nauka z FISZEK.

Jak zachęcić uczniów do nauki języka – poznaj FISZKI

Jaką korzyść dają uczniowi FISZKI? Przede wszystkim dzięki nim Twoi uczniowie w niezwykle efektywny sposób wykorzystają czas przeznaczony na naukę, a ponadto przekonają się, że nauka może być zabawą, skąd już tylko krok do wzbudzenia w nich pasji do samodzielnego poszukiwania wiedzy!

Jak to działa? Zacznijmy od samych fiszek. To dwustronne kartoniki, idealne do samodzielnej nauki. Po jednej stronie znajduje się słówko wraz z przykładem, po drugiej – tłumaczenie na język obcy. Kartoniki są nie tylko trwałe i przejrzyste, ale również wyjątkowo skuteczne, ponieważ łatwiej uczniom zapamiętać małe porcje wiedzy niż całe strony książek czy długie listy słówek.

Fiszka - dwustronny kartonik do nauki

Poza tym FISZKI ułatwiają oddzielenie materiału już opanowanego od tego, który nadal wymaga powtórek. Jest to możliwe dzięki stworzonemu zgodnie z założeniami Sebastiana Leitnera pudełku MEMOBOX.

Pudełko MEMOBOX to narzędzie do nauki za pomocą fiszek, które:

  • selekcjonuje słówka sprawiające uczniowi najwięcej kłopotów, gwarantując optymalną liczbę powtórek,
  • pozwala oszczędzić czas – uczniowie nie tracą go na bezsensowne powtarzanie zapamiętanego już materiału,
  • wciąga i motywuje – odgadywanie haseł i przekładanie fiszek do kolejnych przegródek daje satysfakcję i zachęca do dalszej nauki,
  • automatyzuje powtórki – uczeń nie musi zastanawiać się, kiedy powinna nastąpić powtórka – wykonuje ją zawsze, gdy zapełni jedną z przegródek.

Dzięki systemowi MEMOBOX skuteczność nauki zwiększa się o kilkadziesiąt procent, a uczniowie robią zauważalne postępy w krótszym czasie. Poza tym, MEMOBOX pozwala im kontrolować, jaką część materiału i ile razy należy jeszcze powtórzyć.

Przeczytaj też:

Komfort dla nauczyciela

Skuteczna nauka słownictwa zachęci uczniów do samodzielnej pracy, a jednocześnie zapewni Ci komfort prowadzenia zajęć.

Dzięki naszym zestawom FISZEK:

  • masz pewność, że grupa zna słownictwo na danym poziomie,
  • oszczędzasz czas – nie musisz tłumaczyć słówek, a co za tym idzie, Twoje zajęcia są bardziej efektywne – możesz skoncentrować się na ćwiczeniu gramatyki, wymowy oraz użyciu języka w praktyce,
  • masz gotowy materiał na zajęcia, powtórki i sprawdziany,
  • możesz zadać nauczenie się dowolnej kategorii słówek jako pracę domową.

Fiszki umożliwiają również przeprowadzenie podczas lekcji aktywizujących quizów, sprawdzających znajomość wybranego zakresu słownictwa.

Przeczytaj też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *