Jak uczyć się angielskiego – bez nudy?

FISZKI obrazkowe Angielski czarno na białym

Chcesz wiedzieć, jak uczyć się angielskiego, żeby się go w końcu nauczyć? Zdradzę Ci pewien sekret. Wcale nie potrzebujesz do tego żadnej cudownej metody. Wystarczy, że zamiast zmuszać się do nauki języka, szczerze ją polubisz. I jest coś, co Ci w tym pomoże 🙂

Angielski czarno na białym – FISZKI obrazkowe

Z wielką dumą i radością przedstawiamy FISZKI obrazkowe w nowej odsłonie – czarno na białym. Wraz z nową serią debiutują – długo wyczekiwane – cztery nowe zestawy FISZEK obrazkowych na poziomie średnio zaawansowanym (B1): Kariera, Podróże, Dom, Człowiek.

Angielski w trzech krokach, czyli seria w komplecie

W skład serii czarno na białym wchodzi aż 12 zestawów FISZEK obrazkowych, po cztery na każdym z poziomów zaawansowania: A1, A2 i B1. Zakres słownictwa krąży wokół następujących kategorii tematycznych: Człowiek, Dom, Podróże i Kariera.

A1 (krok 1) i A2 (krok 2), czyli FISZKI obrazkowe dla początkujących, możesz już znać. Wydaliśmy je wcześniej pod nazwą TREE, następnie w ramach serii TO PROSTE! Natomiast FISZKI – Angielski czarno na białym – krok 3, czyli FISZKI obrazkowe na poziomie średnio zaawansowanym (B1), to absolutna nowość. I to im przyjrzymy się dzisiaj bliżej.

FISZKI obrazkowe dla dorosłych

Zanim jednak pokażę, co kryją w sobie te zgrabne i estetyczne pudełka, jeszcze kilka słów o serii. Niech nie zwiodą Cię obrazki! FISZKI czarno na białym stworzyliśmy z myślą o dorosłych i młodzieży. To seria dla wiecznie początkujących. Dla tych, którzy zaczynają naukę angielskiego po raz kolejny, walczą z brakiem motywacji, bo jeszcze nie czują, że nauka języka może być czymś niezwykle przyjemnym. Że może dostarczać rozrywki. Bardzo pożytecznego rodzaju rozrywki 🙂

Jasno, przejrzyście i… skutecznie – po prostu czarno na białym

Czarno-białe FISZKI obrazkowe to maksimum wartościowej treści w kompaktowym formacie. Monochromatyczne obrazki w zabawny sposób nawiązują do angielskich haseł i przykładów. Połączenie bodźca wizualnego i emocjonalnego drastycznie zwiększa szybkość kojarzenia i zapamiętywania angielskich słów, zwrotów i całych zdań.

fiszka z angieslkim hasłem immediately

Ale to nie wszystko. FISZKI obrazkowe są pełne językowych smaczków, jak np. popularne kolokacje czy ważne konstrukcje. Dzięki tym „dodatkom”, wyróżnionym i wyjaśnionym na prawym marginesie kartonika, stale pogłębiasz podstawowy zakres słownictwa i uzupełniasz go o czasowniki frazowe, idiomy, antonimy czy słowa z tej samej rodziny wyrazów – niemalże przy okazji.

fiszki obrazkowe do nauki angielskiego na poziomie B1

A dzięki pojawiającym się co kilka fiszek ćwiczeniom i krzyżówkom, które znajdziesz na końcu każdego działu tematycznego, na bieżąco – i z przyjemnością – utrwalasz materiał.

ćwiczenia do nauki angieslkiego

Jak się uczyć angielskiej wymowy z FISZEK?

Ale FISZKI obrazkowe czarno na białym to nie tylko poręczne kartoniki. Nieodłączną częścią każdego zestawu są nagrania w formie plików mp3 (w trybie: hasło po polsku – hasło w języku obcym – przerwa na powtórzenie). Numer fiszki to równocześnie numer nagrania. W pudełku znajdziesz kod umożliwiający ściągniecie ze strony fiszki.pl darmowych mp-trójek do każdego z tytułów. A brzmią one tak:

fiszka z angieslkim hasłem to polish i wykaz symboli transkrypcji fonetycznej

Wymowę możesz więc ćwiczyć, słuchając nagrań w trakcie przeglądania kartoników. Możesz też tworzyć własne playlisty odpowiadające postępowi w nauce i wykorzystywać je do ćwiczenia wymowy w drodze na uczelnię czy do pracy. Poza tym –  jak widać na zdjęciach – wszystkie angielskie hasła są opatrzone transkrypcją fonetyczną. Dzięki niej uczysz się poprawnej wymowy, nawet jeśli nie masz w danym momencie dostępu do nagrań.

Przeczytaj też: Wymowa angielska – jak ją ćwiczyć? 7 sprawdzonych sposobów

Jak uczyć się angielskiego z FISZEK obrazkowych?

Nie masz czasu na naukę angielskiego? A masz wolnych 5 minut do zagospodarowania w ciągu dnia? Tyle czasu chyba znajdziesz? 😉 Wykorzystaj go właśnie na pracę z fiszkami (również w formie plików mp3). Systematyczność jest niezwykle ważna w nauce języków obcych. Zacznij więc od wyrobienia nawyku nauki każdego dnia. 5 minut nauki codziennie przyniesie o wiele lepsze efekty niż nauka przez godzinę, ale tylko raz w tygodniu.

Przeczytaj też: 15 minut każdego dnia… Jak wyrobić nawyk systematycznej nauki języka?

kalendarz pomagający wyrobić nawyk nauki angielskiego każdego dnia

W pudełku znajdziesz też dwie przekładki – czarną i białą, które pomogą Ci zaplanować mądre powtórki. Mądre, czyli takie, które oszczędzą Twój czas dzięki selekcji materiału:

przekładki nauka i umiem w pudełki z fiszkami obrazkowymi do nauki angielskiego

Dwustronne fiszki umożliwiają naukę w formie quizu. Polską stronę fiszki potraktuj jako pytanie:

polska strona fiszki obrazkowej z hasłem rama

Hasło i przykład po angielsku to Twoja odpowiedź:

angielska strona fiszki obrazkowej z hasłem frame

Teraz już wiesz, jak uczyć się angielskiego, żeby nie tylko się nie znudzić, ale tę naukę naprawdę polubić. I dzięki temu nie stracić motywacji.

Wybierz FISZKI z serii czarno na białym na swoim poziomie zaawansowania i z ich pomocą ucz się angielskiego tak, żeby się go w końcu nauczyć! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *