Wirtualna wycieczka do Włoch – nauka języka włoskiego

Fiszki seria 100 Poznaj Włochy

Ten wpis nie bez powodu pojawia się na naszym blogu właśnie teraz. W związku z tym, że możliwości wyjazdu za granicę mamy z oczywistych powodów ograniczone, przygotowaliśmy coś na poprawę humoru. Dziś czeka Cię wirtualna wycieczka do Włoch! 🙂

Poznaj Włochy… z fiszkami!

Poznaj Włochy to fiszki, które łączą naukę języka na poziomie średnio zaawansowanym z poznawaniem kultury, historii, geografii, polityki i kuchni Włoch. Oczywiście nie twierdzę, że taka wirtualna wycieczka z fiszkami zastąpi prawdziwe podróże. Ale – w tych dziwnych czasach – może przynajmniej posłużyć jako ich namiastka. I pozwoli choć na chwilę przenieść się do najciekawszych zakątków innych krajów – chociażby myślami 😉

Wirtualna wycieczka do Włoch fiszki szczyt - Monte Bianco

Naszą wirtualną wycieczkę zaczynamy w górach – Alpy i Apeniny to najważniejsze łańcuchy górskie we Włoszech, a Mont Blanc to najwyższy szczyt (po włosku: la cima) Alp.

Wirtualna wycieczka do Włoch fiszki wulkan - Etna

Na przeciwległym krańcu Włoch znajdziemy drugi co do wielkości po Mont Blanc szczyt Włoch. To Etna na Sycylii – największy czynny wulkan (po włosku: il volcano) we Włoszech. Również na południu – niedaleko Neapolu – znajduje się drugi co do wielkości włoski czynny wulkan, Wezuwiusz. Najbardziej znany jest wybuch Wezuwiusza z 79 roku, w którym zniszczone zostało rzymskie miasto Pompeje.

Wirtualna wycieczka do Włoch fiszki zabytek - Koloseum

Obowiązkowym punktem programu wycieczki do Włoch jest Rzym, zwany “Wiecznym Miastem”. Żeby obejrzeć najważniejsze zabytki (po włosku: i monumenti) Rzymu, warto zatrzymać się tu na dłużej.

Wirtualna wycieczka do Włoch fiszki - gondola

Na listach”must see” większości wielbicieli Włoch widnieje Wenecja. Taka wycieczka z pewnością rozpocznie się od zwiedzania Canal Grande i wycieczki gondolą (po włosku: la godola) po kanałach.

Wirtualna wycieczka do Włoch fiszki - pisarz- posąg Dantego Alghieri

Aby lepiej poczuć włoski klimat, sięgnij po dobrą włoską literaturę. Jednym z najpopularniejszych włoskich pisarzy (po włosku: lo scritore) jest Umberto Ecco, a jego najsłynniejszą powieścią – Imię róży.

wirtualna wycieczka do Włoch fiszki kuchnia - pizza

Dieta śródziemnomorska jest uważana za najzdrowszą na świecie, a jej podstawowe składniki to: owoce morza, pomidory, czosnek, oliwa i bazylia. W kuchni włoskiej (po włosku: la cucina italiana), a w szczególności na pizzy, tych ostatnich ingrediencji nie brakuje 🙂

fiszka język włoski: wino - il vino

Do dobrego jedzenia nie może zabraknąć dobrego trunku – Włosi zdecydowanie preferują wino (po włosku: il vino). Włochy konkurują z Francją i Hiszpanią o status największego producenta wina na świecie (ponad milion winnic wytwarza ok. 15% światowej produkcji wina).

fiszka język włoski: karnawał - il carnavale

Karnawał we Włoszech to zimowy festiwal, na którym królują maski, kostiumy, muzyka i lokalne tradycje. Najbardziej znany to karnawał w Wenecji (po włosku: il Carnevale di Venezia)

fiszka język włoski: kolarstwo - il ciclismo

Włosi lubią sport – lubią go uprawić, lubią też kibicować. Piłka nożna (po włosku: il calcio), kolarstwo i wyścigi samochodowe to najpopularniejsze sporty we Włoszech.

Fiszka język włoski: trend - la tendenza

Włosi to kraj, który poszczycić się może największą liczbą słynnych projektantów (po włosku: gli stilisti) i założycieli domów mody. Wymieńmy tylko tych największych: Nino Cerruti, Giorgio Armani, Gianni Versace, Guccio Gucci, Mario Prada, Dolce&Gabbana, Valentino Garavani…

Wirtualna wycieczka z nauką języka

Jeśli spodobała Ci się nasza wirtualna wycieczka i masz ochotę na więcej faktów i ciekawostek dotyczących włoskiej kuchni, kultury, geografii, historii, tradycji, architektury…, sięgnij po tytuł Poznaj Włochy. Znajdziesz w nim:

  1. 100 fiszek z mnóstwem ciekawych informacji i solidną porcją słówek i zwrotów,
  2. nagrania mp3 z udziałem rodowitego Włocha – pliki możesz pobrać i odtwarzać np. w telefonie. Słuchanie i powtarzanie po lektorze z pewnością błyskawicznie zaowocuje opanowaniem poprawnej wymowy!,
  3. przekładki UMIEM i NAUKA, dzięki którym wykorzystasz opakowanie zestawu jako maszynkę do nauki w formacie mini i szybko utrwalisz materiał metodą fiszek 🙂

Dzięki serii Poznaj… możesz wirtualnie odwiedzić nie tylko Włochy, ale też Wielką Brytanię, Niemcy, Hiszpanię, Francję czy Rosję. To co? Dokąd się wybierzesz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *