Jak szybko nauczyć się języka? 4 sprawdzone sposoby na naukę w podróży

Jak szybko nauczyć się języka

Podróże kształcą. Ale czy zawsze w takim samym stopniu? Wiadomo, że języka obcego najszybciej nauczymy się w kraju, w którym się go używa. Ale nie wystarczy tam być, żeby go w magiczny sposób „przyswoić”. Trzeba zadbać o to, by maksymalnie wykorzystać każdy wyjazd, żeby po powrocie poczuć, że zrobiło się ogromny postęp. Oto 4 sprawdzone sposoby na to, jak szybko nauczyć się języka w podróży.

1. Pytaj o drogę! Nawet wtedy, gdy ją znasz…

Znasz drogę do muzeum, które koniecznie chcesz odwiedzić? To nic! Zaczep jakiegoś sympatycznego przechodnia i zapytaj mimo to. Kto wie – może rozmowa się rozwinie i dostaniesz wiele innych cennych wskazówek? Podróże to idealny moment na wychodzenie ze strefy komfortu i podjęcie pierwszych prób komunikowania się w języku obcym.

A jak się zachować, gdy tambylcy od razu przechodzą na język angielski? Po prostu przyznaj się szczerze, że chcesz ćwiczyć ich język, więc wolisz nie posiłkować się angielskim. To wyzwala większe pokłady cierpliwości z ich strony 😉

2. Czytaj wszystko, co wpadnie Ci w ręce!

Chłoń tak dużo języka, jak tylko się da. Czytaj wszystko, co znajdzie się w zasięgu Twojego wzroku. Szyldy, ogłoszenia, graffiti. Za każdym razem w restauracji przestudiuj całą kartę dań. A zamawiając egzotyczny smakołyk, podpytaj o składniki albo poproś o wytłumaczenie „co to takiego?”. To idealny sposób na zapamiętanie jakże praktycznego słownictwa, ale też na ćwiczenie wymowy. Jeżeli wymówisz coś nieprawidłowo – kelner na pewno Cię poprawi 😉

Pamiętaj też, żeby jeszcze przed podróżą zadbać o to, żeby mieć materiały do nauki zawsze pod ręką. Czekanie na lotnisku to przecież idealna okazja do nadrobienia czytelniczych zaległości – oczywiście w języku obcym. A jeśli zapomnisz – koniecznie kup sobie chociaż gazetę lub czasopismo! Ja z Hiszpanii za każdym razem przywożę nową książkę.

W każdą podróż zabieram też etui z fiszkami in blanco, żeby zapisywać najciekawsze zwroty – i szybko je zapamiętać.

3. Bezwstydnie podsłuchuj!

Nie czujesz się jeszcze na siłach, żeby zaczepiać ludzi na ulicy i podejmować pierwsze próby rozmowy? W takim razie słuchaj! Masz przerwę w zwiedzaniu? Nie wybieraj ławki w najbardziej odległym zakątku parku. Lepiej przysiądź się do pary nastolatek, które właśnie omawiają szczegóły wczorajszej imprezy. Na pewno usłyszysz sporo ciekawych sformułowań 😉 Nie wstydź się podsłuchiwać – robisz to przecież w celach naukowych!

4. Rób notatki z podróży!

Jaką pamiątkę przywieźć z podróży? Twój własny zestaw najciekawszych słówek zapisanych na fiszkach in blanco. Dzięki pozytywnym skojarzeniom z konkretnymi miejscami i z czasem beztroski, szybko zakorzenią się w Twojej pamięci. I – co niezwykle ważne – zmotywują Cię do nauki języka po powrocie. Zobaczysz! Po takiej podróży zaczniesz się uczyć ze zdwoją dawką energii!

Jak szybko nauczyć się języka przed podróżą?

Chcesz się zacząć uczyć języka jeszcze przed podróżą? Bardzo dobrze –  szkoda nie wykorzystać tej dodatkowej dawki motywacji do nauki, jaką nam daje perspektywa wyjazdu. Specjalnie dla podróżników stworzyliśmy promocyjne zestawy fiszek do nauki angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, włoskiego i francuskiego, które składają się z:

  • Rozmówek i kart do gry 2w1, czyli kart z absolutnie najważniejszymi zwrotami gotowymi do użycia podczas podróży (poziom A1),
  • 100 fiszek z serii Poznaj…, które łączą naukę języka z wiedzą o kulturze kraju, do którego się wybierasz (poziom A2, B1),
  • Konwersacji, czyli zestawu 300 fiszek ze zwrotami niezbędnymi do porozumiewania się w języku obcym (poziom A2-B2).

PROMOCYJNE ZESTAWY FISZEK DLA PODRÓŻNIKÓW – PRZEJDŹ DO SKLEPU

FISZKI in blanco i ETUI – przejdź do sklepu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *