Top 5: Najpopularniejsze artykuły w sierpniu

Top5: Najlepsze artykuły sierpnia

Choć sierpień był zaledwie pierwszym pełnym miesiącem funkcjonowania naszego bloga, zanotowaliśmy mnóstwo odwiedzin osób, które uczą się języków obcych i szukają porad dotyczących nauki. Oto najpopularniejsze artykuły sierpnia:

1. 15 minut każdego dnia… Jak wyrobić nawyk systematycznej nauki języka?

Jak wyrobić nawyk nauki języka?

Największą popularnością cieszył się artykuł, w którym radziliśmy Wam jak wyrobić nawyk systematycznej nauki języka. Wiemy, że brak systematyczności jest jednym z najpoważniejszych problemów osób uczących się języka, stąd zapewne popularność tego artykułu.

2. Jak przygotować się do rozmowy o pracę po angielsku?

jak przygotowac sie do rozmowy kwalifikacyjnej po angielsku

Dla ponad 50% osób największą motywację do nauki języka stanowi chęć znalezienia lepszej pracy. Bardzo często rozmowa kwalifikacyjna odbywa się w języku, którego znajomość jest wymagana przez pracodawcę. Pierwszy artykuł z tej serii zawiera porady dotyczące języka angielskiego. Zobaczcie, jak przygotować się do rozmowy o pracę po angielsku.

 3. Pochodzenie słowa „kościół”

W dziale Ciekawostki chcemy zamieszczać ciekawe informacje dotyczące języków obcych. A czy pochodzenie słowa jest ciekawe? Bardzo! Historia słowa to historia języka, a język to wypadkowa zawieruchy dziejów. Wojny, migracje, mody, sojusze, handel, izolacje – to wszystko miało wpływ na język, którym posługujemy się obecnie. Na miejscu trzecim pochodzenie słowa „kościół”.

 4. Konkurs – 5 powodów, dla których warto mieć FISZKI. Część 2 – dla średnio zaawansowanych

Dlaczego warto mieć FISZKI?

Konkursy, w których do wygrania są nasze FISZKI, zawsze cieszą się olbrzymim zainteresowaniem. Nie inaczej było też tym razem. Nasz ostatni konkurs miał trzy etapy, w których można było wygrać FISZKI dla początkujących, średnio zaawansowanych oraz zaawansowanych. Uczestnicy podali mnóstwo powodów, dla których warto mieć FISZKI, poczytajcie: 5 powodów, dla których warto mieć FISZKI.

5. Pochodzenie słowa „jabłko”

Po nałożeniu rosyjskiego embarga na polskie jabłka miała miejsce akcja „Jedz jabłka na złość Putinowi”. Bardzo sprytnie do akcji podłączyli się także producenci cydru. My proponowaliśmy, abyście tagowali zdjęcia słowem „jabłko” w kilkudziesięciu językach.

We wrześniu szykujemy dla Was jeszcze więcej ciekawych materiałów. Bądźcie z nami!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *