Kolorowanki do druku na Wielkanoc – 5 słówek w 5 językach

Dziewczynka zdobiąca jajka wielkanocne

Wielkanoc tuż, tuż! Rodzice dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym już od ponad tygodnia zasypywani są rysunkami, malunkami, wycinankami i wyklejankami. Prace te są pełne przeróżnych kształtów i kolorów pisanek, kurczaczków, zajączków, baranków czy koszyczków. A może tak na fali tego wielkanocnego, dziecięcego entuzjazmu nauczyć dzieci kilku słówek w obcym języku? Albo językach? I do tego wykorzystując kolorowanki?

Wielkanocne kolorowanki do druku

Pomysł ten bardzo nam się spodobał i szybko wcieliliśmy go w życie. Przygotowaliśmy dla Was wielkanocne kolorowanki do wydruku, aż pięć zestawów obrazków do pomalowania – w pięciu językach obcych (angielskim, niemieckim, hiszpańskim, włoskim i francuskim). W każdym zestawie znajdziecie wielkanocne kolorowanki z motywami i podpisami.

Nauka języka obcego przez zabawę sprawia, że dzieci nie męczą się i nie nudzą, jak na regularnych zajęciach, a zapamiętywanie słów przychodzi niejako “przy okazji”.

Wielkanocne kolorowanki to również świetny sposób na wspólne spędzenie czasu z dzieckiem. Zatem do dzieła! Drukujcie, kolorujcie i od teraz kurczątko niech się nazywa „a chick”, albo „das Küken”, albo „el pollito”, albo…

Przyjemnej zabawy i wesołych świąt!

Angielski – kolorowanka wielkanocna – FISZKI

Francuski – kolorowanka wielkanocna – FISZKI

Hiszpański – kolorowanka wielkanocna – FISZKI

Niemiecki – kolorowanka wielkanocna – FISZKI

Włoski – kolorowanka wielkanocna – FISZKI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *