3 filmy po angielsku, które musisz obejrzeć w wakacje

wycieczka na plażę

Wakacje to doskonały moment na zweryfikowanie naszej znajomości angielskiego. Dzięki podróżom możemy na własnej skórze przekonać się, czy w ciągu ostatnich miesięcy zrobiliśmy odpowiednio duże postępy, by móc swobodnie rozmawiać w tym języku z mieszkańcami innych krajów. Jedną z najbardziej ekscytujących możliwości, które daje nam znajomość języka angielskiego jest właśnie możliwość porozumiewania się z ludźmi z niemalże całego świata… Jednak nie zawsze bywa to takie proste – ze względu na naleciałości z języka ojczystego angielski brzmi w każdym kraju nieco inaczej, co czasem może prowadzić do dużych trudności w komunikacji. Przed podróżą warto zatem osłuchać się nie tylko z brytyjskim czy amerykańskim angielskim, ale również z odmianami tego języka wymawianymi przez mieszkańców krajów, w których język ten nie jest językiem ojczystym. Przyjemnym sposobem na przekonanie się, czy z łatwością zrozumiemy obcokrajowców, gdy mówią po angielsku, jest obejrzenie kilku filmów w tym języku (oczywiście bez polskiego lektora i najlepiej bez napisów), w których będziemy mieli okazję usłyszeć, jak różnie język ten może być wymawiany.

Polecam trzy filmy po angielsku w wakacyjnym klimacie, w których usłyszysz nie tylko Brytyjczyków czy Amerykanów:

Stealing Beauty (Ukryte pragnienia)

reżyseria: Bernardo Bertolucci

Dziewiętnastoletnia Amerykanka Lucy (Liv Tyler) wyjeżdża na wakacje do Włoch do dawnych przyjaciół swojej zmarłej matki, którzy zamieszkują klimatyczną posiadłość na jednym ze wzgórz pięknej Toskanii. W tym niezwykle malowniczym miejscu Lucy nie tylko odkrywa tajemnice przeszłości, ale również odnajduje miłość (zupełnie nie tam, gdzie się tego spodziewała).

Jaki angielski usłyszysz?

amerykański

brytyjski

irlandzki

angielski z włoskim akcentem

angielski z francuskim akcentem

The Beach (Niebiańska plaża)

reżyseria: Danny Boyle

Podróżujący po Tajlandii Amerykanin Richard (Leonardo DiCaprio) spotyka w jednym z podrzędnych pensjonatów Szkota, który w narkotycznym transie zdradza mu sekret o istnieniu ukrytej niedaleko „niebiańskiej plaży”. Spragniony przygód młody mężczyzna postanawia ją odnaleźć, a wyprawę na rajską wyspę proponuje nowo poznanej parze Francuzów.

Jaki angielski usłyszysz?

amerykański

brytyjski

szkocki

angielski z francuskim akcentem

Spanglish (Trudne słówka)

reżyseria: James L. Brooks

Flor – Meksykanka (Paz Vega) porzucona przez męża przeprowadza się do Los Angeles ze swoją 12-letnią córką i rozpoczyna pracę gosposi w domu zamożnej i nieco ekscentrycznej rodziny, gdzie musi się przyzwyczaić nie tylko do nowych zwyczajów, ale przede wszystkim do porozumiewania się w języku angielskim, co w jej wykonaniu często bywa zabawne.

Jaki angielski usłyszysz?

amerykański

angielski z hiszpańskim akcentem

Miłego oglądania. 🙂 A jakie filmy Ty polecasz?