3 filmy po angielsku, które musisz obejrzeć w wakacje

wycieczka na plażę

Wakacje to doskonały moment na zweryfikowanie naszej znajomości angielskiego. Dzięki podróżom możemy na własnej skórze przekonać się, czy w ciągu ostatnich miesięcy zrobiliśmy odpowiednio duże postępy, by móc swobodnie rozmawiać w tym języku z mieszkańcami innych krajów. Jedną z najbardziej ekscytujących możliwości, które daje nam znajomość języka angielskiego jest właśnie możliwość porozumiewania się z ludźmi z niemalże całego świata… Jednak nie zawsze bywa to takie proste – ze względu na naleciałości z języka ojczystego angielski brzmi w każdym kraju nieco inaczej. To może czasem może prowadzić do dużych trudności w komunikacji. Jak pomogą Wam w tym filmy po angielsku? Zaraz się przekonacie 🙂

Przed podróżą warto osłuchać się nie tylko z brytyjskim czy amerykańskim angielskim! Zapoznajcie się z odmianami tego języka wymawianymi przez mieszkańców krajów, w których język ten nie jest językiem ojczystym. Przyjemnym sposobem na przekonanie się, czy z łatwością zrozumiemy obcokrajowców, jest oglądanie filmów w języku angielskim (oczywiście bez polskiego lektora i najlepiej bez napisów), w których będziemy mieli okazję usłyszeć, jak różnie język ten może być wymawiany.

Poznaj trzy filmy po angielsku w wakacyjnym klimacie, w których usłyszysz nie tylko Brytyjczyków czy Amerykanów:

Stealing Beauty (Ukryte pragnienia)

reżyseria: Bernardo Bertolucci

Dziewiętnastoletnia Amerykanka Lucy (Liv Tyler) wyjeżdża na wakacje do Włoch do dawnych przyjaciół swojej zmarłej matki. Zamieszkują oni klimatyczną posiadłość na jednym ze wzgórz pięknej Toskanii. W tym niezwykle malowniczym miejscu Lucy nie tylko odkrywa tajemnice przeszłości, ale również odnajduje miłość. Zupełnie nie tam, gdzie się tego spodziewała.

Jaki angielski usłyszysz?

 • amerykański
 • brytyjski
 • irlandzki
 • angielski z włoskim akcentem
 • angielski z francuskim akcentem

The Beach (Niebiańska plaża)

reżyseria: Danny Boyle

Podróżujący po Tajlandii Amerykanin Richard (Leonardo DiCaprio) spotyka w jednym z podrzędnych pensjonatów Szkota. Ten, w narkotycznym transie zdradza mu sekret o istnieniu ukrytej niedaleko „niebiańskiej plaży”. Spragniony przygód młody mężczyzna postanawia ją odnaleźć, a wyprawę na rajską wyspę proponuje nowo poznanej parze Francuzów.

Jaki angielski usłyszysz?

 • amerykański
 • brytyjski
 • szkocki
 • angielski z francuskim akcentem

Spanglish (Trudne słówka)

reżyseria: James L. Brooks

Flor – Meksykanka (Paz Vega) porzucona przez męża przeprowadza się do Los Angeles ze swoją 12-letnią córką i rozpoczyna pracę gosposi w domu zamożnej i nieco ekscentrycznej rodziny. Musi się przyzwyczaić nie tylko do nowych zwyczajów, ale przede wszystkim do porozumiewania się w języku angielskim, co w jej wykonaniu często bywa zabawne.

Jaki angielski usłyszysz?

 • amerykański
 • angielski z hiszpańskim akcentem

Miłego oglądania 🙂 A jakie filmy Ty polecasz? Jeśli angielski Cię nie kręci, może zajrzysz do polecanych przez nas francuskich komedii (nie tylko na jesienne wieczory), lub zestawienia obcojęzycznych filmów oskarowych? 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *