Odmiana czasowników: hiszpański (ćwicz online)

odmiana czasowników hiszpański

Wakacje to idealny moment na skupienie się na zagadnieniach językowych, które wymagają od nas nieco więcej uwagi. Co prawda język hiszpański do trudnych raczej nie należy, ale, jak już pisałam w artykule Język hiszpański – łatwy czy trudny? , jest coś, nad czym warto popracować trochę intensywniej:

Ważne, by od samego początku nauki języka hiszpańskiego zwracać szczególną uwagę na hiszpańskie czasowniki, tak by jak najwcześniej, poprzez systematyczne ćwiczenia, utrwalić wzorce odmiany czasowników w czasie teraźniejszym i tym samym nie dopuścić do tego, by nam się „pomieszały” z formami czasów przeszłych w późniejszym etapie nauki.

Dlatego już teraz przećwicz odmianę hiszpańskich czasowników w czasie teraźniejszym! Ćwiczenie z dzisiejszego wpisu powstało na podstawie zestawu 300 FISZEK z hiszpańskimi zwrotami:

Fiszki - hiszpański - Konwersacje

KONWERSACJE HISZPAŃSKIE: DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

FISZKI do nauki hiszpańskiego

Odmiana czasowników hiszpański

Odmiana czasowników: hiszpanski – wpisz czasownik w odpowiedniej formie!

__ you speak Chinese. (Umiesz mówić po chińsku?)

__ I have a steak? (Czy mogę prosić o stek?)

__ I have a white coffee? (Czy mógłbym prosić o kawę z mlekiem?)

I’m sorry I __ come… (Przykro mi, że nie mogłam przyjść…)

I __ do the shopping. (Muszę zrobić zakupy.)
I __ forget her name! (Nie mogę zapomnieć jej imienia!)
Il giorno dell’Epifania i bambini italiani aspettano una vecchia fata, chiamata ___ . (W święto Trzech Króli włoskie dzieci czekają na starą wróżkę, która ma na imię ___ ).

Chcesz się nauczyć więcej? Powtórz najważniejsze zagadnienia związane z hiszpańskimi czasownikami z zestawem FISZEK – Czasowniki dla początkujących:

Fiszki - hiszpański - Czasowniki dla początkujących

ODMIANA CZASOWNIKÓW HISZPAŃSKICH NA FISZKACH: SPRAWDŹ!