Odmiana czasowników: hiszpański (ćwiczenie online)

odmiana czasowników hiszpański

Wakacje to idealny moment na skupienie się na zagadnieniach językowych, które wymagają od nas nieco więcej uwagi. Co prawda język hiszpański do trudnych raczej nie należy, ale, jak już pisałam w artykule Język hiszpański – łatwy czy trudny?, jest coś, nad czym warto popracować trochę intensywniej – odmiana czasowników: hiszpański.

Czasowniki hiszpańskie odmiana – pamiętaj!

Ważne, by od samego początku nauki języka hiszpańskiego zwracać szczególną uwagę na hiszpańskie czasowniki, tak by jak najwcześniej, poprzez systematyczne ćwiczenia, utrwalić wzorce odmiany czasowników w czasie teraźniejszym i tym samym nie dopuścić do tego, by nam się „pomieszały” z formami czasów przeszłych w późniejszym etapie nauki.

Dlatego już teraz przećwicz odmianę z testem, który znajdziesz na końcu artykułu. Ćwiczenie z dzisiejszego wpisu powstało na podstawie zestawu FISZKI – Czasowniki dla początkujących:

Odmiana czasowników hiszpański: sprawdź się!

1. 
decir

2. 
forzar

3. 
llegar

4. 
coger

5. 
almorzar

6. 
oler

7. 
cantar

8. 
torcer

9. 
salir

10. 
reírse

Zastanawiasz się, czy da się opanować podstawy hiszpańskiego samodzielnie, bez pomocy nauczyciela? Oczywiście! Zajrzyj do naszego sklepu i znajdź tytuły do nauki języka hiszpańskiego, które w pełni odpowiadają Twoim potrzebom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *