Słownictwo 1, czyli ukraiński dla początkujących

fiszki ukrainski dla poczatkujacych

Jeśli dopiero zaczynacie Waszą przygodę z językiem ukraińskim 🇺🇦, to mamy dla Was świetną wiadomość. Oferta naszego wydawnictwa właśnie powiększyła się o FISZKI – SŁOWNICTWO 1 (język ukraiński dla początkujących). Jest to obszerny i kompleksowy kurs słownictwa na poziomie A1. Obszerny, ponieważ zawiera aż 2400 słów i zwrotów! A kompleksowy, ponieważ z fiszkami dostajecie dostęp do nagrań wszystkich haseł oraz pudełko MEMOBOX, a wraz z nim możliwość nauki jedną z najlepszych metod nauki pamięciowej 💙.

Ukraiński dla początkujących – ucz się metodą fiszek

Nasze wydawnictwo od prawie 20 lat popularyzuje metodę fiszek – skuteczną metodę nauki słówek (i nie tylko słówek). Jej twórcą jest Sebastian Leitner, niemiecki psychodydaktyk, i dlatego metoda fiszek nazywana jest też metodą Leitnera. W dużym skrócie polega ona na zapamiętywaniu słówek z dwustronnych kartoników i powtórkach za pomocą specjalnie w tym celu zaprojektowanego pudełka (więcej o metodzie tu). Fiszki można tworzyć samodzielnie i samemu można też wykonać pudełko z pięcioma przegródkami. ALE… można zdać się na profesjonalną pomoc i skorzystać z gotowych zestawów fiszek 😊. Takich właśnie jak FISZKI – język ukraiński dla początkujących. Dlaczego ten tytuł wart jest Waszej uwagi? Co zawiera?

📃 Fiszki – 2400 słów i zwrotów

W pudełku znajdziecie 1040 fiszek, na których zamieściliśmy 2400 słów i zwrotów. To naprawdę potężna dawka słownictwa! Słówka i zwroty zostały starannie dobrane i odpowiadają deklarowanemu poziomowi zaawansowania (A1). Fiszki redagowały Kamila Tomczyk oraz Maria Święch – obie panie to absolwentki ukrainistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Dodatkowo słówka i zwroty przeszły liczne konsultacje oraz korektę native speakera, Oleny Mielniczuk, która w Ukrainie ukończyła ukrainistykę oraz pedagogikę. Na fiszkach oprócz haseł znajdziecie również praktyczne przykłady. A żeby urozmaicić i umilić Wam naukę, na wybranych fiszkach umieściliśmy obrazki (jest ich w sumie 50).

fiszki ukrainski dla poczatkujacych
przykładowa fiszka

Uwaga: tytuł skierowany jest do osób, które opanowały już cyrylicę. Z myślą o tych z Was, którzy potrzebują jeszcze czasem wsparcia, dodaliśmy fiszkę z literami alfabetu ukraińskiego i ich polskimi odpowiednikami.

Materiał usystematyzowaliśmy w 50 kategoriach tematycznych, które wyczerpująco ujmują zjawiska związane z człowiekiem i jego otoczeniem. Przykładowo: dom, rodzina, praca, podróże, odżywianie, sport i hobby, zdrowie czy zakupy. Dzięki temu łatwiej Wam będzie odnaleźć się w gąszczu kartoników.

ukrainski_dla_poczatkujacych_fiszki
przykładowe fiszki z kategorii Podróże

Dodatkowo każda kategoria zaczyna się inspirującym cytatem lub praktyczną radą, jak uczyć się szybko i skutecznie. Poznacie między innymi zasadę pół sekundy czy zasadę haków w pamięci. A może do nauki zmotywuje Was aforyzm: „Wielkie umysły mają cele, inni mają życzenia”? A może cytat z poradnika S. Leitnera: „Aktor nie zapamiętuje swoich ról dlatego, że ma lepszą pamięć. On ma lepszą pamięć, ponieważ musiał się nauczyć wielu ról”?

🔉 Pliki mp3 – 300 minut nagrań

W zestawie otrzymujecie 1040 plików mp3 z nagraniami wszystkich haseł (jeden plik odpowiada jednej fiszce). Pliki zostały nagrane w profesjonalnym studiu nagrań. Lektorką wersji ukraińskiej jest wspomniana pani Olena, która pochodzi ze środkowej Ukrainy i posługuje się pięknym ukraińskim. Słówka i zwroty czyta powoli i wyraźnie, z przerwą na powtórzenie. Nagrań możecie słuchać na dwa sposoby. Możecie odsłuchiwać treści wybranych przez siebie fiszek – wtedy jednocześnie patrzycie na słówko czy zwrot i słuchacie wymowy. Dzięki temu do nauki angażujecie dwa zmysły – wzrok i słuch, a to niezwykle poprawia skuteczność zapamiętywania. Możecie też potraktować nagrania jako osobny kurs audio i odsłuchiwać je bez towarzystwa fiszek, np. podczas jazdy samochodem. W obu przypadkach osłuchujecie się z melodią języka i uczycie się poprawnej wymowy.

🗃️ Pudełko MEMOBOX – sprawdzony system nauki i powtórek

Ten tytuł wyposażony jest w pudełko MEMOBOX, czyli pudełko z pięcioma przegródkami, które służy do nauki i powtórek. Zarówno projekt pudełka, jak i system pracy z nim (quiz) bazują na założeniach Sebastiana Leitnera. Dzięki temu możecie samodzielnie sprawdzać stan swojej wiedzy, selekcjonować materiał na łatwy i trudny oraz rozkładać powtórki w czasie. Dokładny opis, jak uczyć się pudełkiem MEMOBOX, znajdziecie w tym wpisie. A jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o zaletach pudełka z pięcioma przegródkami, to odsyłam Was do tego artykułu.

💼 Etui – nauka przy każdej okazji

W zestawie znajdziecie dodatkowo niewielkie plastikowe etui. Pomieści około 30 kartoników. Można je włożyć do kieszeni, torebki czy plecaka. Ważne, aby wybraną porcję fiszek mieć zawsze przy sobie i wykorzystywać wolne chwile na naukę lub powtórki.

Ukraiński dla początkujących – twórz własne fiszki

Jeśli szukacie pomocy z zakresu język ukraiński dla początkujących, to SŁOWNICTWO 1 będzie strzałem w dziesiątkę. Stanowi ono doskonałe uzupełnienie kursów, indywidulanych spotkań z lektorem czy samodzielnej nauki. Jeśli polubicie się z metodą fiszek, to nic nie stoi na przeszkodzie, abyście uzupełniali nasz zestaw o swoje słówka. Możecie je zapisywać na przygotowanych przez siebie kartonikach. A jeśli chcecie skorzystać z gotowych rozwiązań, to w naszym fiszkowym sklepie znajdziecie FISZKI in blanco w różnych kolorach, zadrukach i formatach. Mamy nadzieję, że zostaniecie z nami na dłużej 💙

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *