Test czasowniki nieregularne – angielski

Dłoń ucznia trzymającego ołówek

Opanowanie odmiany czasowników nieregularnych to nieodłączny element nauki języka angielskiego. Angielskie czasowniki nieregularne (irregular verbs) to takie czasowniki, które nie tworzą form czasu przeszłego przez dodanie końcówki -ed lub -d do formy podstawowej. W przypadku tych czasowników formy czasu przeszłego powstają w różny sposób i wymagają opanowania pamięciowego.

Z reguły form czasowników nieregularnych uczymy się z zestawień zawierających: formę podstawową, czyli bezokolicznik (infinitive), drugą formę (past tense) oraz trzecią formę (past participle). Forma podstawowa to bezokolicznik. Druga forma to forma czasu przeszłego i używamy jej do tworzenia czasu Past Simple. Trzecia forma to forma imiesłowu czasu przeszłego. Używamy jej do tworzenia czasów Perfect (Present Perfect, Past Perfect, Future Perfect), a także do tworzenia strony biernej.

My jesteśmy zdania, że form czasowników nieregularnych najlepiej uczyć się z fiszek, a nie z listy. Dzięki temu zawsze można zrobić sobie szybki quiz (wiem–nie wiem) i uczyć się tylko tych słów, na których polegliśmy, a nie studiować całą listę po raz nie wiadomo który. Takie fiszki można przygotować samodzielnie – w naszym fiszkowym sklepie znajdziesz niezbędne akcesoria (czyste fiszki i pudełka do nauki). Jak tworzyć własne fiszki, dowiesz się tu. Możesz też kupić gotowe tytuły dotyczące tego zagadnienia. W naszej ofercie są zestawy zawierające 100 czasowników lub 50 czasowników. Ich niepodważalnym atutem jest transkrypcja oraz dodatek w formie nagrań. Często podczas nauki z tabel zapomina się o nauce poprawnej wymowy, a potem trudno usunąć z pamięci błędnie zapamiętane formy. Wybierz zatem najlepszy dla Ciebie sposób i … do fiszek! Gdy skończysz naukę, zrób test na znajomość czasowników nieregularnych w języku angielskim.

Test czasowniki nieregularne

A jeśli już teraz czujesz się na siłach, to zachęcamy Cię do sprawdzenia swojej wiedzy w poniższym teście. Składa się on z 20 pytań i będzie polegać na podaniu drugiej lub trzeciej formy czasownika nieregularnego.

Przy okazji zachęcamy do zrobienia testu poziomującego online, który oceni Twoją znajomość języka angielskiego zgodnie z wytycznymi Rady Europy. Po rozwiązaniu testu – oprócz wyniku – otrzymasz od nas rekomendację produktów dopasowanych do Twojego poziomu zaawansowania oraz kod rabatowy na zakupy w sklepie fiszki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *