Wyjątkowe poradniki dla rodziców na fiszki.pl

Poradniki dla rodziców - seria Mądry Rodzic

Pamiętacie GRAJKI – nasze książeczki z zabawami edukacyjnymi dla przedszkolaków? To było coś zupełnie nowego w ofercie naszego wydawnictwa. Pisałam o nich na blogu w czerwcu i opowiedziałam Wam, skąd wziął się pomysł na nie. Z potrzeby serca. Z tej samej potrzeby urodził się w mojej redaktorskiej głowie pomysł na kolejne produkty. Tym razem nie dla dzieci, a dla… Zaraz, zróbmy to bardziej oficjalnie: Panie i Panowie, uwaga (werble, napięcie rośnie): mam zaszczyt przedstawić Wam nową serię – Mądry Rodzic, czyli nowatorskie poradniki dla rodziców. Serię rozpoczynają cztery tytuły: „Ciąża i poród – niezbędnik Mamy”, „Niemowlę instrukcja obsługi”, „Dwulatki tak mają” i „Dziecko-rodzic. Budowanie więzi”.

Cóż w nich takiego nowatorskiego, zapytacie?

Dużo. Postaraliśmy się o to 🙂

Format, który polubicie

Zacznijmy może od formatu, bo to cecha, która jako pierwsza rzuca się w oczy. Nasze poradniki to lekkie, niewielkie książeczki, które zmieszczą się (prawie) do każdej torebki, plecaczka czy do kieszeni wózka. Można wziąć je ze sobą na spacer, w podróż czy do poczekalni u lekarza.

poradnik dla rodziców - niemowlę

Ponieważ książeczka idealnie mieści się w dłoni, a karty spięte są spiralą, to jest ona niezwykle user friendly (żeby użyć profesjonalnego żargonu :)). Strony łatwo się przewraca, a książeczkę – obraca. Dodatkowo, karty spięte są elastyczną tasiemką, tak by książeczka nie otworzyła się, gdy tego nie chcecie (np. w torebce).

poranne-mdlosci

W środku też jest ciekawie

Jednak to, co kryje się pod okładką, jest równie zachęcające i, mamy nadzieję, odkrywcze. Każdy z poradników zawiera 40 kart, każda karta zaś stanowi odrębną całość. W sumie te 40 kart kompleksowo przedstawia dane zagadnienie. Dodatkowo, czyni to na tyle dogłębnie, że z pewnością część z Was poczuje się w pełni usatysfakcjonowana nowo zdobytą wiedzą. Dla części zaś będzie to inspiracja do dalszych poszukiwań i do gruntowniejszego zgłębienia wybranych zagadnień. Dlatego nasz poradnik jest idealny na początek – żeby „załapać”, o co w tym wszystkim chodzi. Po jego przeczytaniu będziecie już pewnie i zręcznie poruszać się w gąszczu publikacji czy artykułów spod znaku poradniki dla rodziców.

Popatrzcie, jak wyglądają karty. Fajne, prawda?

poradnik dla rodziców na spirali - jak wygląda w środku

Ilustracje są ważne!

Jest prosto, jest przejrzyście, jest ładnie 🙂 Ważną rolę grają tu rysunki Julii Kożuszek, która przygotowała dla nas w sumie 160 ilustracji. W tym miejscu chciałabym jeszcze raz podziękować Julii, która swoim talentem sprawiła, że nasze poradniki nabrały charakteru, mają swój niepowtarzalny styl. Obrazki sprawiły też, że tekst staje się przystępniejszy (często zdarza się, że sam rysunek jest już nośnikiem informacji – mówi sam za siebie).

poradniki dla rodziców - przykładowe karty

Autorki szyte na miarę

Te poradniki dla rodziców nie byłyby takie, gdyby nie nasze autorki – to ich zasługa, że na tak niewielkim formacie udało się zgromadzić tak ogromną dawkę wiedzy i przedstawić ją w tak przystępny sposób.

z-kolacz-kordzinska

Zuzanna Kołacz-Kordzińska –  jest doulą. Dla niewtajemniczonych wyjaśniam, że doula to kobieta, która towarzyszy rodzącej podczas porodu. Oprócz obecności daje rodzącej wsparcie: emocjonalne, fizyczne i informacyjne. Jest też doradczynią rodzicielską, laktacyjną i noszenia w chuście. W tytule „Ciąża i poród – niezbędnik Mamy” opisuje, jak pewnie i spokojnie przejść przez ciążę i poród oraz skompletować wyprawkę. W poradniku „Niemowlę – instrukcja obsługi” dzieli się natomiast swoją wiedzą o tym, jak zajmować się niemowlęciem – karmić, przewijać, kąpać, kłaść do snu, dbać o zdrowie…

a-piotrowska

Agnieszka Piotrowska – jest nauczycielką przedszkolną z wieloletnim doświadczeniem, pracownikiem Instytutu Marii Montessori. Podjęła się trudnego zadania, jakim jest próba ujarzmienia dwulatka. W tytule „Dwulatki tak mają” na warsztat wzięła 40 scenek z życia wziętych. Na ich przykładzie – problem po problemie – pokazała, jak miłością oraz z szacunkiem do dziecka i do siebie samego, wychowywać dwulatka. Tę ideę miłości i szacunku do dziecka Agnieszka pięknie rozwinęła w tytule „Rodzic-dziecko. Budowanie więzi”. Zainspirowana ideami Rodzicielstwa Bliskości i metodą Marii Montessori pokazała, na jak wielu płaszczyznach można budować bliskie relacje z dzieckiem. I że warto. Zawsze.

I bonus na koniec

Jest jeszcze coś, co wyróżnia nasze poradniki dla rodziców. Że podoba się paniom – to w sumie nic dziwnego 🙂 Takie było założenie. Ale podczas prezentacji nowych tytułów wśród pracowników wydawnictwa okazało się, że i panowie się wciągnęli w lekturę (czym byli szczerze zdziwieni). To chyba najlepszy komplement!

poradniki dla rodzicow

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *