Poznajcie GRAJKI – wciągające zabawy edukacyjne dla dzieci

Grajki – zabawy edukacyjne dla dzieci, które możesz mieć zawsze ze sobą

GRAJKI to coś całkiem nowego w ofercie naszego wydawnictwa, do tej pory specjalizującego się w FISZKACH do nauki języków obcych. Skąd więc pomysł na to, żeby po latach „językowych” doświadczeń stworzyć zabawy edukacyjne dla dzieci?

Otóż, było to tak: pewna mama dwóch przedszkolaków, redaktorka w Wydawnictwie Cztery Głowy, mocno zafiksowana na pomoce edukacyjne dla dzieci, była ciut rozczarowana tym, co rynek gier i zabaw edukacyjnych ma do zaoferowania. Jej marzeniem było, żeby połączyć mądrą edukację z ładną grafiką. I tak zrodził się pomysł na GRAJKI: mądrą edukacją zajęła się sama, a piękne ilustracje wyszły spod ręki innej mamy dwóch przedszkolaków – graficzki dziecięcej z zawodu i z pasji.

I po roku pracy dwóch mam – wymyślania zabaw, rysowania, konsultowania z ekspertami, testowania na zaprzyjaźnionych dzieciach, poprawiania i… znowu rysowania, testowania itd. – GRAJKI ukazały się drukiem i (a co, pochwalmy się!) z miejsca podbiły serca maluchów i dorosłych!

Autorki

Ta pierwsza mama, to ja – Kinga i chętnie opowiem Wam więcej o GRAJKACH.

GRAJKI to poręczne książeczki z zabawami edukacyjnymi dla przedszkolaków. Książeczek jest cztery, każda dla innej grupy wiekowej: 2-3 lata, 3-4 lata, 4-5 i 5-6 lat. Jak się domyślacie, zabawy są dostosowane poziomem do wieku dzieci. Ilustracje również.

ry edukacyjne dla dzieci_książeczki na spirali

Długo zastanawialiśmy się w wydawnictwie nad formą: luźne karty (w końcu to nasza specjalność!), czy może książeczka? W końcu zdecydowaliśmy się na książeczkę na spirali i to był strzał w dziesiątkę! Dzięki temu karty się nie rozsypują, nie gubią, dzieci ich nie rozrzucają. Jest ład i porządek :). Książeczka jest na tyle poręczna, że można ją łatwo zabrać ze sobą na spacer, na wycieczkę, do samochodu, w plener. Mieści się w torebce, plecaczku, kieszeni przybornika w aucie.

W każdej książeczce jest 40 kart. Na awersie każdej karty znajdziecie znane i lubiane przez dzieci zabawy: rozwiąż labirynt, znajdź różnicę, połącz kropki (tej zabawy nie ma w GRAJKACH dla 2-/3-latków), uzupełnij szeregi, ułóż historyjkę obrazkową, znajdź, co nie pasuje, dopasuj kształty.

Gry edukacyjne dla dzieci_połącz kropki

A co jest na rewersie? Dodatkowe zabawy rozwijające tematykę z awersu. Są wśród nich pytania otwarte, wymagające od dziecka zastanowienia się, wyrażenia własnej opinii. Pozwalają one nam, dorosłym, na prowadzenie z dzieckiem ciekawych rozmów. Dzięki temu nie testujemy, a uczymy myślenia. Oczywiście konfrontujemy dziecko z zagadnieniami adekwatnymi do jego wieku. I tak 2-/3-latki uczą się nazywać podstawowe kształty, kolory czy pory roku, ale już z 5-/6-latkiem można porozmawiać o segregacji śmieci, czy rozwiązać prosty rebus. Podsumowując: zabawy ćwiczą spostrzegawczość, koncentrację, umiejętność logicznego myślenia, rozwijają wiedzę o świecie, poszerzają słownictwo.

Zabawy edukacyjne dla dzieci, które wciągną i dziewczynki, i chłopców

GRAJKI to zarówno zabawy dla dziewczynek, jak i dla chłopców. Nie chcieliśmy dzielić świata na różowy i niebieski :-), co oczywiście ma też odbicie w grafice – w naszych książeczkach znajdziecie ilustracje we wszystkich kolorach, łącznie z czarnym, brązowym czy szarym. Do tego nasze grafiki są realne, przedstawiają świat taki, jakim jest. Kot jest czarny, szary rudy albo brązowy, a nie niebieski czy różowy. Owoce nie mają nóg czy oczu. Warzywa nie śpiewają. Kredki nie tańczą. Staraliśmy się też zachować prawdziwe proporcje rzeczy, ludzi czy zwierząt. Takie, jakie dziecko spotyka w naturze.

Grajki_grafiki

Z radością przyznaję, że podczas pracy nad GRAJKAMI udało mi się być (prawie) wierną filozofii Marii Montessori, której jestem gorącą entuzjastką. Dzięki moim synom, którzy już od pięciu lat uczęszczają do placówek montessoriańskich, mam sposobność obserwowania, jak dzieci wspaniale rozwijają tam swoje indywidualne talenty.

Jest jeszcze coś, o czym chciałam wspomnieć już na koniec, choć jest to dla nas niezmiernie istotna kwestia. GRAJKI wspierają program dożywiania dzieci PAJACYK – 20% zysku ze sprzedaży każdego tytułu przekazujemy Polskiej Akcji Humanitarnej (PAH). Ale to nie wszystko. W każdym tytule pierwszą kartę poświęciliśmy PAJACYKOWI. Naszym wspólnym celem edukacyjnym z PAH było, aby treści związane z dożywianiem dzieci oraz pomocą potrzebującym pojawiały się w rozmowach z dziećmi już od najmłodszych lat. Oczywiście na zasadzie zabawy.

Pajacyk PAH

Pozostaje mi już tylko zaprosić Was i Wasze dzieci do wspólnej zabawy. Moi chłopcy bardzo polubili GRAJKI: Mama, w końcu coś nie po angielsku!

Gry edukacyjne dla dzieci_Olek i Poldek

GRAJKI znajdziecie już w naszym sklepie fiszki.pl. ZAPRASZAMY! 🙂 A więcej o Grajkach dowiesz się na www.dzieci.fiszki.pl.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *