Wielkanoc. 5 pomysłów na prezenty i zabawy wielkanocne dla dzieci

Już od kilku dni słyszę od chłopaków: Mama, już nie mogę doczekać się Wielkanocy. A dlaczego? – pytam zaciekawiona swoje pociechy, choć powodu już się domyślam: No, przecież, ZAJĄCZEK!

Z tym ZAJĄCZKIEM różnie bywa – zwyczaj obdarowywania dzieci w Wielkanoc nie jest w całej Polsce taki oczywisty. Ale jeśli u Was jest i ma się dobrze, to może zainspirują Was nasze pomysły na prezenty wielkanocne dla dzieci… I choć chodzi tu o niedrogie podarunki – maksymalnie do 15 zł, to niosą one ze sobą duży potencjał – mają moc 🙂

Tylko aby ta moc się ujawniła, to do tego trzeba dziecka i dorosłego! Jeśli zdecydujecie się na nasze mądre prezenty, to koniecznie pobawcie się nimi z dziećmi, ale na luzie, bez „ciśnienia” na wynik. Cieszcie się sobą nawzajem, śmiejcie się dużo, przytulajcie, a nauka niech pozostanie na drugim planie. Wtedy będzie skuteczna.

1. GRAJKI na Wielkanoc

GRAJKI – gorąco polecam tę serię pięknie ilustrowanych zabaw edukacyjnych dla przedszkolaków. Dzieci bardzo lubią kolorowe książeczki z Pajacykiem (część zysku ze sprzedaży przekazujemy Polskiej Akcji Humanitarnej). Dobrze dobrany wiekowo tytuł gwarantuje udaną zabawę – rozwija, inspiruje, po prostu cieszy.

Cena detaliczna 11,99 zł.

2. Angielski dla malucha i Angielski dla starszaka

Dla przedszkolaków, tych mniejszych, i tych ciut większych, mam bardzo ciekawą propozycję – karty z angielskimi słówkami. Jeśli Wam się spodobają, to odsyłam do naszego wpisu, w którym znajdziecie wielkanocne kolorowanki z podpisami w 5 językach.

Cena detaliczna 9,99 zł.

3. FISZKI obrazkowe, czyli gry + fiszki

Dla tych ciut większych przedszkolaków, ale przede wszystkim dla uczniów pierwszych klas fajnym prezentem mogą być FISZKI obrazkowe, czyli zestawy fiszek i gier pogrupowane w 4 tytuły: Dom i szkoła  z grą DOMINO, Zwierzęta z grą KWARTET, Hobby z grą MEMORKI oraz Zawody z grą PIOTRUŚ. Gry to naprawdę dobry sposób na naukę, a jest z czego wybierać – i tematyka, i gry są różnorodne. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Cena detaliczna 9,99 zł/tytuł.

4. Angielski z naklejkami

Dla tych, co już potrafią czytać. Dzieci uwielbiają naklejki, więc czemu nie wykorzystać sprytnie tej słabości 🙂 Samo rozklejanie to super zabawa! Do tego do naklejek z nazwami przedmiotów dołączyliśmy kolorowankę – można powtarzać słówka, kolorując je i uzupełniając napisy pod obrazkami.

Cena detaliczna 14,99 zł.

5. FISZKI obrazkowe dla uczniów

To prezent dla starszych dzieci – wg mnie 10+. Z kart na pewno łatwiej się będzie uczyć czasowników nieregularnych czy frazowych (są obrazki!). To oczywiście wymaga więcej wysiłku, no ale temat też niełatwy…

Cena detaliczna 9,99 zł.

Pamiętajcie! Warunek konieczny udanych prezentów i dobrej zabawy: zaangażowany dorosły 🙂

Dobrego czasu z dziećmi życzę.