Wielkanoc. 5 pomysłów na prezenty i zabawy wielkanocne dla dzieci

bratek

Już od kilku dni słyszę od chłopaków: Mama, już nie mogę doczekać się Wielkanocy. A dlaczego? – pytam zaciekawiona swoje pociechy, choć powodu już się domyślam: No, przecież, ZAJĄCZEK!

Z tym ZAJĄCZKIEM różnie bywa – zwyczaj obdarowywania dzieci w Wielkanoc nie jest w całej Polsce taki oczywisty. Ale jeśli u Was jest i ma się dobrze, to może zainspirują Was nasze pomysły na prezenty wielkanocne dla dzieci… I choć chodzi tu o niedrogie podarunki – maksymalnie do 20 zł, to niosą one ze sobą duży potencjał – mają moc 🙂

Tylko aby ta moc się ujawniła, to do tego trzeba dziecka i dorosłego! Jeśli zdecydujecie się na nasze mądre prezenty, to koniecznie pobawcie się nimi z dziećmi, ale na luzie, bez „ciśnienia” na wynik. Cieszcie się sobą nawzajem, śmiejcie się dużo, przytulajcie, a nauka niech pozostanie na drugim planie. Wtedy będzie skuteczna.

Prezenty na Wielkanoc

1. GRAJKI

GRAJKI – gorąco polecam tę serię pięknie ilustrowanych zabaw edukacyjnych dla przedszkolaków. Dzieci bardzo lubią kolorowe książeczki z Pajacykiem (część zysku ze sprzedaży przekazujemy Polskiej Akcji Humanitarnej). Dobrze dobrany wiekowo tytuł gwarantuje udaną zabawę – rozwija, inspiruje, po prostu cieszy.

Grajki - zabawy edukacyjne dla przedszkolaków

2. Angielski dla malucha i Angielski dla starszaka

Dla przedszkolaków, tych mniejszych, i tych ciut większych, mam bardzo ciekawą propozycję – karty z angielskimi słówkami. Jeśli Wam się spodobają, to odsyłam do naszego wpisu, w którym znajdziecie wielkanocne kolorowanki z podpisami w 5 językach.

FISZKI obrazkowe - Angielski dla malucha i starszaka

3. FISZKI obrazkowe, czyli gry + fiszki

Dla tych ciut większych przedszkolaków, ale przede wszystkim dla uczniów pierwszych klas fajnym prezentem mogą być FISZKI obrazkowe, czyli zestawy fiszek i gier pogrupowane w 4 tytuły: Dom i szkoła  z grą DOMINO, Zwierzęta z grą KWARTET, Hobby z grą MEMORKI oraz Zawody z grą PIOTRUŚ. Gry to naprawdę dobry sposób na naukę, a jest z czego wybierać – i tematyka, i gry są różnorodne. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Gry do nauki angielskiego na fiszkach

4. Angielski z naklejkami

Dla tych, co już potrafią czytać. Dzieci uwielbiają naklejki, więc czemu nie wykorzystać sprytnie tej słabości 🙂 Samo rozklejanie to super zabawa! Do tego do naklejek z nazwami przedmiotów dołączyliśmy kolorowankę – można powtarzać słówka, kolorując je i uzupełniając napisy pod obrazkami.

Angielski z naklejkami

5. FISZKI obrazkowe dla uczniów

To prezent dla starszych dzieci – wg mnie 10+. Z kart na pewno łatwiej się będzie uczyć czasowników nieregularnych czy frazowych (są obrazki!). To oczywiście wymaga więcej wysiłku, no ale temat też niełatwy…

FISZKI obrazkowe - angielskie czasowniki frazowe i nieregularne

Pamiętajcie! Warunek konieczny aby prezenty na Wielkanoc były udane i gwarantowały dobrą zabawę: zaangażowany dorosły 🙂

Dobrego czasu z dziećmi życzę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *