Bajki po angielsku, niemiecku i…, czyli nauka języka obcego z kreskówek

kreskówki dla dzieci po angielsku

Czy można nauczyć się języka obcego, oglądając telewizję? Oczywiście nie, ale w poszukiwaniu kontaktu z „żywym” językiem i autentycznym słownictwem warto nawet pozwolić dziecku pogapić się w telewizor.

Wieczorna „dobranocka” to popularny w wielu domach rytuał, po którym następuje już tylko: „marsz do łóżka!”. Nam udało się wynegocjować, że jedna z dwóch oglądanych kreskówek musi być po angielsku. Wpisuje się to w zasadę nauki z zaangażowaniem różnych zmysłów, o czym była mowa niedawno.

Jak sprawić, by czas spędzany przed telewizorem zmienił się w lekcję języka obcego?

Dobierajmy bajki po angielsku, niemiecku itd. do wieku dziecka. Maluchy w wieku przedszkolnym, 3-5 lat, potrafią się skupić na bajkach trwających od 5 do 10 minut.

Na szczęście kreskówki dla maluchów są tak proste, że nawet po wyłączeniu fonii wiadomo o co chodzi. Legendarna już „Świnka Peppa”, przetłumaczona na wiele języków, doskonale nadaje się do nauki podstawowego słownictwa. Często powtarzane, proste frazy i nieskomplikowana fabuła sprawiają, że dzieci po obejrzeniu kilku odcinków próbują naśladować dialogi ulubionych bohaterów.

Podchodźmy do kreskówek bezstresowo. Niech nasze dziecko opowiada nam spontanicznie ulubione wątki, wtrącając zasłyszane obcojęzyczne zwroty. Z czasem będzie ich więcej, a dziecko będzie coraz bardziej skupiać się na treści.

Dzieci mogą oglądać te same odcinki bez końca… Podobnie jest z ulubionymi książkami, bajkami i grami. Cóż, ćwiczenie czyni mistrza.

Gdzie można znaleźć najciekawsze bajki po angielsku? Wybierajmy kanały bez reklam. Najlepiej korzystać z oficjalnych portali tworzonych specjalnie z myślą o dzieciach np. dla języka angielskiego, niemieckiego, włoskiego czy francuskiego.

A oto lista naszych faworytów:

Bajki po angielsku

Ben and Holly” – wesołe przygody wróżek i skrzatów

Curious George” – przygody rezolutnej małpki

Kreskówki po niemiecku

TOM & das Erdbeermarmeladebrot mit Honig“ – Tom i jego słodka obsesja

Pixi Wissen” – dla zaawansowanych, prawdziwa kopalnia fachowych zwrotów i ciekawostek z różnych dziedzin

Bajki po francusku

Barbapapa” – kreatywna bajka, uwielbiana przez dzieci na całym świecie

Callilou” – codzienne przygody małego chłopca

Kreskówki po włosku

La Pimpa” – kultowa kreskówka włoska

Dla przypomnienia, garść naszych artykułów o tym, jak wykorzystać filmy w nauce języka.

A może i Wy macie swoje ulubione obcojęzyczne kreskówki?

FISZKI DO NAUKI ANGIELSKIEGO DLA DZIECI W SKLEPIE FISZKI.PL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *