Angielski dla seniorów, czyli idealny prezent na Dzień Matki

bukiet tulipanów

Kiedy ponad 15 lat temu w liceum zaczynałam się uczyć języka niemieckiego, niemalże z cudem graniczyło zdobycie autentycznych materiałów do nauki. Każdy wyjazd do Niemiec (a nie było ich wiele) wykorzystywałam na zaopatrywanie się w gazety i nagrywanie na kasety przypadkowych audycji radiowych, najczęściej na tematy odlegle od moich zainteresowań. Jednak dla mnie najważniejsze było to, by móc po powrocie posłuchać trochę „prawdziwego” niemieckiego, który znacznie różnił się od tego „szkolnego”…

Jak patrzę na to z dzisiejszej perspektywy, to myślę sobie, że to niesamowite, jak wszystko szybko się zmienia. Teraz można słuchać radia z całego świata przez Internet, nie ruszając się z domu. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę dowolną frazę, aby znaleźć w sieci mnóstwo artykułów i innych materiałów w języku obcym, które można wykorzystywać do nauki języka na różne sposoby. A potem myślę sobie o pokoleniu dzisiejszych pięćdziesięcio- i sześćdziesięciolatków. W czasach ich młodości to dopiero musiało być trudno samodzielnie nauczyć się języka obcego!

Angielski dla seniorów

Z moich obserwacji wynika, że większość przedstawicieli tego pokolenia niestety pogodziła się z faktem, że nie zna języków. Zachęcani do zapisania się na kurs angielskiego, twierdzą, że teraz już za późno, żeby zacząć. A przecież – jak pisze Sebastian Leitner, autor książki „Naucz się uczyć”:

Na naukę nigdy nie jest za późno. Jednak tę mądrość można także wyrazić inaczej: za późno robi się dopiero wtedy, gdy ktoś przestaje się uczyć.

I wcale nie trzeba się zapisywać na kurs językowy z nastolatkami, czego często obawiają się osoby dojrzałe. Z powodzeniem można się uczyć samodzielnie, w zaciszu własnego domu. Kluczowy jest właściwy wybór materiałów do nauki – warto zadbać, by łączyły ze sobą słownictwo z podstawowymi zagadnieniami gramatycznymi. Co nie mniej ważne – w ich skład powinny również wchodzić nagrania, by od początku zadbać o poprawną wymowę!

Prezent na Dzień Matki, który zmotywuje do nauki angielskiego

Brak chociażby podstawowej znajomości języka angielskiego z pewnością negatywnie wpływa na jakość życia. Dlatego każda próba zmotywowania seniorów do nauki tego języka jest niezwykle cenna. Może by tak zatem w tym roku zamiast kolejnego bukietu kwiatów podarować mamie z okazji jej święta pudełko z poręcznymi kartonikami, dzięki którym będzie mogła samodzielnie, we własnym tempie, krok po kroku zgłębiać tajniki angielskiego? Specjalnie dla czytelników naszego bloga z okazji zbliżającego się Dnia Matki przygotowaliśmy rabat na FISZKI do nauki angielskiego dla początkujących (FISZKI – język angielski – Starter). Wystarczy wpisać w koszyku kod rabatowy o treści BLOG, aby otrzymać 30% zniżki. Promocja obowiązuje do 22.05.2016 r. Na specjalną prośbę możemy wysłać FISZKI bezpośrednio na adres mamy! To co? W tym roku na Dzień Matki POCZTA FISZKOWA? 😉

Prezent na Dzień Matki