Angielski biznesowy – 4 nowe tytuły!

angielski biznesowy seria 100

Tempo, w jakim zmienia się świat, jest zawrotne. Zachodzące zmiany dotyczą wielu aspektów naszego życia, w tym również tego, jak pracujemy. Aby sprostać nowym realiom, trzeba być elastycznym. Również i my reagujemy na zmiany zachodzące na rynku pracy. Dlatego poszerzamy naszą ofertę FISZEK do nauki angielskiego biznesowego. Do naszego flagowego tytułu BIZNES (seria 1000) dołączyły 4 nowe tytuły z serii 100: Rozmowa kwalifikacyjna, Praca w korporacji, Praca zdalna oraz Korespondencja e-mailowa. Jak widać, tematyka jest dość zróżnicowana, więc mamy nadzieję, że – jeśli chodzi o angielski biznesowy – każdy z Was znajdzie coś dla siebie (albo dla swoich bliskich 😀).

Angielski biznesowy – o autorce

Agnieszka Żebracka Walasek zdjęcie
Agnieszka Żebracka-Walasek

Do współpracy przy nowych tytułach zaprosiliśmy Agnieszkę Żebracką-Walasek (w mediach społecznościowych znaną jako Angielski na szpilkach). Dlaczego właśnie Agnieszkę? Szukaliśmy osoby, która byłaby jednocześnie filologiem i praktykiem biznesu. I Agnieszka okazała się bezkonkurencyjna. Od 2014 roku pracuje jako lektor, trener i weryfikator językowy z zakresu angielskiego biznesowego i technicznego w największych międzynarodowych firmach. Uczy oraz szkoli osoby dorosłe, przygotowując je do wyzwań związanych z pracą w środowisku międzynarodowym, komunikacją, prezentacjami publicznymi oraz podróżami służbowymi. Jest autorką wielu materiałów z zakresu angielskiego w biznesie i przemyśle. 
Agnieszka współpracowała z takimi firmami jak: Arcelor Mittal Polad, Asseco Poland, Grupą Kęty (Aluform, Alupol), D.B. Schenker, Grupą Danone, Nexteer Automotive, Hager Group, Comau Poland, Maflow, Düwi International, Balcke Dürr, Fiat, Adampol i wieloma innymi. 

Angielski biznesowy – seria 100

Nowe tytuły ukazują się w serii 100. Ta seria z pewnością spodoba się tym z Was, którzy preferują mniejsze formaty, ale zarazem chcą korzystać ze wszelkich zalet metody fiszek (więcej o zaletach metody fiszek przeczytasz tutaj). Oto, co zawiera każde pudełko z tej serii:

  • 100 fiszek, czyli materiał do nauki

W każdym pudełku jest 100 fiszek z hasłami.

  • Przekładki, czyli system nauki

W każdym pudełku znajdziecie dwie kolorowe przekładki, dzięki którym możecie uczyć się metodą quizu. Takie rozwiązanie to gwarancja nie tylko dobrej zabawy, ale – przede wszystkim! – gruntownego utrwalenia materiału.

  • Nagrania mp3, czyli wsparcie audio

Do każdego tytułu możecie pobrać nagrania mp3 wszystkich haseł (kod znajdziecie w pudełku). Osłuchiwanie się z wymową native speakera jest kluczowe w procesie nauki języka obcego! Dzięki temu będziecie mówić poprawnie i z większą pewnością siebie. Gorąco zachęcamy do tego, by równocześnie korzystać z fiszek i odsłuchiwać nagrań. Dzięki połączeniu zmysłów wzroku i słuchu Wasza nauka będzie skuteczniejsza!

A teraz kilka słów o każdym z tytułów:

angielski biznesowy

Rozmowa kwalifikacyjna (Job Interview)

Rozmowa kwalifikacyjna otwiera albo zamyka drzwi do wymarzonej pracy. Sama w sobie jest już bardzo stresującym przeżyciem, a – jeśli ma być prowadzona po angielsku – atmosfera robi się jeszcze bardziej nerwowa. Spokojnie – grunt, to dobrze się do takiej rozmowy przygotować. My wiemy jak – z fiszek! Autorka fiszek jest zawodową rekruterką – prowadzi rozmowy kwalifikacyjne po angielsku. Jej zadaniem jest ocena odpowiedzi zarówno pod kątem językowym, jak i pod kątem ich zgodności z oczekiwaniami rekrutującej firmy. Sprzężenie tych dwóch punktów widzenia stanowi gwarancję, że FISZKI perfekcyjnie przygotują Was do rozmowy kwalifikacyjnej po angielsku. Aby fiszki były jak najbardziej praktyczne, mają formę pytań i odpowiedzi (100 pytań i 100 odpowiedzi). Dzięki temu dowiecie się, jakich pytań możecie się spodziewać i jak najlepiej na nie odpowiedzieć. I oczywiście nauczycie się też, jakich angielskich zwrotów warto użyć w odpowiedzi na te pytania. Tytuł ten polecamy tym z Was, którzy znają angielski na poziomie średnio zaawansowanym (A2-B2).

rozmowa kwalifikacyjna po angielsku

Przygotuj się kompleksowo do rozmowy rekrutacyjnej po angielsku!

Praca w korporacji (Corporate Job)

Coraz więcej osób wiąże swoją karierę zawodową z korporacjami. Międzynarodowe firmy wymagają od pracowników doskonałej znajomości języka angielskiego, który – bardzo często – jest oficjalnym językiem komunikacji. A język angielski używany w korporacji różni się od języka angielskiego, którego uczymy się w szkole czy na kursach. Dlatego, aby swobodnie czuć się w korporacyjnym świecie, warto poznać charakterystyczne dla niego słownictwo. Nasza autorka – Agnieszka Żebracka-Walasek, która swoje życie zawodowe związała z międzynarodowymi firmami, wybrała dla Was 100 najczęściej używanych w korporacjach słów i zwrotów (poziom A2-B2). Wszystkie hasła opatrzyła praktycznymi, wziętymi z życia przykładami. Na fiszkach znajdziecie dodatkowo krótkie notki leksykalno-gramatyczne, które wzbogacają ten tytuł i nadają mu dodatkowego waloru merytorycznego.

praca w korporacji po angielsku

Swobodnie porozumiewaj się po angielsku w międzynarodowych korporacjach!

Praca zdalna (Home Office)

Ostatnie lata to przełom w sposobie, w jaki wypełniamy swoje obowiązki zawodowe. Standardem stała się praca zdalna. Z jednej strony umożliwił to rozwój technologii, z drugiej strony taki sposób pracy wymusiła pandemia. Dla osób pracujących zdalnie, które w życiu zawodowym posługują się językiem angielskim, przygotowaliśmy osobny tytuł – znajdziecie w nim 100 najważniejszych słów i zwrotów związanych z pracą zdalną (poziom A2-B1). Również w tym tytule autorka do wszystkich haseł podała praktyczne przykłady, a część fiszek opatrzyła notkami leksykalno-gramatycznymi.

praca zdalna po angielsku

Używaj języka angielskiego podczas pracy zdalnej swobodnie i poprawnie!

Korespondencja e-mailowa (Professional e-mails)

Nieodzownym elementem pracy biurowej jest pisanie e-maili. Często wymagane jest, aby były one napisane po angielsku. Prowadzenie korespondencji – czy to formalnej, czy nieformalnej – wymaga poznania zasad, słów i wyrażeń dla niej charakterystycznych. Autorka zgromadziła dla Was 100 gotowych zwrotów i wyrażeń oraz przykładów wiadomości mailowych, które z łatwością zastosujecie w wielu sytuacjach zawodowych. Na fiszkach znajdziecie również wiele wskazówek i podpowiedzi dotyczących poprawnego pisania e-maili. Tytuł napisany jest z myślą o osobach średnio zaawansowanych (A2-B1).

angielski biznesowy korespondencja e-mailowa po angielsku

Pisz e-maile po angielsku profesjonalnie i poprawnie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *