Niemiecki językiem miłości?

przytulający się zakochani

Was?! Wie bitte?! Nawet Niemcy reagują z niedowierzaniem na tę „odważną” tezę. Cóż, utarło się, że niemiecki to język chropowaty i szorstki. Gardłowe dźwięki i militarna intonacja to pierwsze skojarzenia, jakie przychodzą na myśl obcokrajowcom. Jeśli dodamy do tego dowcipy o złowróżbnych „Schmetterlingach”, to stereotyp jednego z najmniej romantycznych języków świata gotowy. Niesłusznie! Zbliżają się walentynki, odkryjmy jego romantyczną stronę.

Jak to zwykle bywa, punkt widzenia zależy od… intonacji, sprawdźcie sami.

Poznaj język miłości, ale który?

Portal językowy Babbel postanowił raz na zawsze ustalić, który z języków (badano nawet poszczególne akcenty) uchodzi za mowę miłości. 14.000 użytkowników portalu z Europy i USA zawyrokowało, że języki z największym sex-appealem to francuski, następnie włoski oraz hiszpański. Na końcu stawki język chiński, duński i polski… Ale czemuż się dziwić, nawet słynny śpiewak operowy Enrico Caruso powiedział dosadnie:

Język zawierający wiele spółgłosek jest jak ziemniaczany ugór, język zawierający wiele samogłosek to grządka pełna kwiatów.

Zapytacie pewnie, jak uplasował się język niemiecki? Hmm, z jednej strony jest uznawany za język o niskim potencjale romantycznym, ale ma swoich fanów. W krajach anglosaskich, a zwłaszcza w USA, jest już na 4 miejscu najbardziej seksownych języków świata! Nawet miłosne wyznania wymawiane z niemieckim akcentem działają na niektórych jak afrodyzjak.

I jeszcze jedna ciekawostka. Odsetek osób, które dla miłości nauczyłyby się obcego języka, waha się w zależności od nacji, od ok. 80% do 95% ankietowanych.

Jeśli chcecie zaskoczyć Waszą Walentynkę lub Walentego w tym roku, zróbcie to po niemiecku. Oto podpowiedzi:

– dla romantyków: miłosna ballada, która brzmi słodko jak miód, czyli Honig😉

– dla perfekcjonistów: ballada z napisami, dla tych, którzy chcą poćwiczyć i wymowę, i pisownię

– dla miłośników niemieckich dialektów: miłosne wyznania dla wtajemniczonych

– dla wszystkich: rockowy klasyk znany na całym świecie

Do walentynek jeszcze parę dni, na pewno zdążycie nauczyć się jakiegoś romantycznego wersu. Trzymam kciuki za wszystkie randki z egzotycznym akcentem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *