FISZKI in blanco w kropki, linie i kratkę. Jak je wykorzystać?

fiszki in blanco

Widzieliście już, że w naszym sklepie pojawiły jesienne nowości? Jedną z nich są FISZKI in blanco 1000, czyli zestawy czystych kartoników w formacie 7 cm x 5 cm – do tworzenia fiszek z własną treścią. Teraz możecie je mieć w trzech różnych wersjach. W kratkę, linie i kropki.

Metoda fiszek – nie tylko do nauki języków obcych!

Pewnie większość z Was już się przekonała, że w nauce języków obcych metoda fiszek sprawdza się znakomicie. Ale jej ogromny potencjał można wykorzystać do przyswajania dowolnego materiału, który powinien się szybko znaleźć w naszej pamięci długotrwałej. Definicje, wzory matematyczne, a nawet detale architektoniczne. Możliwości jest mnóstwo! Oto kilka inspiracji.

Po co tworzyć fiszki i jak się z nich uczyć?

Ale po co właściwie przenosić materiał na niewielkie kartoniki, zamiast pozostać chociażby przy starych, dobrych zeszytach? Przede wszystkim po to, żeby w trakcie procesu nauki móc na bieżąco i bez trudu oddzielać informacje, które zapamiętujemy szybciej, od tych, które nadal wymagają powtórek. A następnie rozłożyć te powtórki w czasie tak, żeby częściej powtarzać materiał, który tego wymaga, i nie tracić czasu na powtarzanie tego, który już znamy.

FISZKI in blanco w formacie 7 cm x 5 cm są kompatybilne z pudełkami MEMOBOX. I to właśnie te maszynki do zapamiętywania pomagają rozplanować powtórki tak, żeby nauka była jak najbardziej efektywna. Więcej o tym, jak się uczyć z pudełkiem MEMOBOX, przeczytasz we wpisie Metoda fiszek w 4 krokach.

1. FISZKI in blanco w linie – idealne do definicji

Dłuższe definicje, notki o autorach, krótkie opisy wydarzeń historycznych. Właśnie do tego można wykorzystać FISZKI w linie. Świetnie się sprawdzają, kiedy na rewersie fiszki trzeba zmieścić trochę więcej tekstu.

  • Fiszka In Blanco w linię fraszka - pojęcie
  • Fiszka In Blanco w linię fraszka - definicja

2. FISZKI in blanco w kratkę – najlepsze do matematyki

Nie od dziś wiadomo, że do matematyki najlepiej się sprawdzają zeszyty w kratkę. Najwyższa pora się przekonać, że z królową nauk jeszcze lepiej radzą sobie FISZKI w kratkę 😉

  • Fiszka In Blanco w kratkę twierdzenie Pitagorasa
  • Fiszka In Blanco w kratkę twierdzenie Piotagorasa - wzór

3. FISZKI in blanco w kropki – dla kreatywnych

FISZKI w kropki to zdecydowanie mój nowy faworyt do tworzenia fiszek językowych. Kropki są subtelne, a bardzo pomagają w dodawaniu grafik czy np. nazw kategorii. Mimo dodatkowych elementów kartoniki pozostają przejrzyste, co bardzo ułatwia „kopiowanie” umieszczonych na nich treści do pamięci. FISZKI w kropki świetnie się też nadają do tworzenia kolorowych map myśli czy gier typu memory, w których trzeba na przykład połączyć grafikę z odpowiednim hasłem.

  • Fiszka In Blanco w kropki - wracać
  • Fiszka In Blanco w kropki - to come back

A Ty – jaki masz pomysł na swoje nowe FISZKI in blanco?

FISZKI in blanco – przejdź do sklepu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *