10 uniwersalnych zwrotów na rozmowę o pracę po angielsku

biurko

Napisałeś w CV, że znasz język angielski w stopniu średnio zaawansowanym, a teraz czeka Cię rozmowa o pracę w tym języku i nagle stwierdzasz, że jednak nie potrafisz ubrać w słowa podstawowych informacji na swój temat? Nie martw się. To normalna reakcja na stres. 🙂 W końcu rozmowa o pracę po angielsku to nie przelewki – nie dość, że sama sytuacja rozmowy kwalifikacyjnej napawa Cię strachem, to jeszcze ten angielski… Jednak zamiast panikować, po prostu porządnie przygotuj się do rozmowy, tak aby udało Ci się pokazać w jak najlepszym świetle.

Podstawowym elementem tych przygotowań powinno być przećwiczenie odpowiedzi na pytania, które najczęściej się pojawiają podczas rozmowy rekrutacyjnej. Takich przykładowych pytań i odpowiedzi w języku angielskim znajdziesz w internecie mnóstwo (przykładowe linki znajdziesz w tym artykule), ale możesz być prawie pewien, że podczas rozmowy o pracę usłyszysz następującą prośbę rekrutera: „Tell me something about yourself!”, i to zapewne na samym początku. Dlatego skup się i wykorzystaj ten moment na zrobienie świetnego pierwszego wrażenia – upewnij się, że nie popełniasz błędów w podstawowych zwrotach.

Rozmowa o pracę po angielsku – zwroty

1. to graduate from… in… (ukończyć… w…)

 I graduated from Warsaw University in 1990.

 2. to graduate as… (uzyskać tytuł…)

 I graduated as a Mechanical Engineer.

 3. to be fluent in… (mówić płynnie po…)

I’m fluent in German.

 4. to have experience in… (mieć doświadczenie w…)

 I have considerable experience in sales.

 5. to be eager to do sth (chętnie coś robić)

 I am eager to learn.

 6. to handle stress (znosić stres)

 I handle stress easily.

 7. to perform well under pressure (dobrze sobie radzić w warunkach stresu / pod presją czasu)

 I perform well under pressure.

 8. to be good at… (być dobrym w…)

 I’m good at resolving difficult situations.

 9. to meet the challenge (sprostać wyzwaniu)

 I am sure I’ll meet the challenge.

 10. to be competent for… (być wystarczającym dla…)

 I’m convinced that my English is competent for this industry.

Nawet jeżeli nie użyjesz żadnego z tych zwrotów podczas rozmowy kwalifikacyjnej, sama świadomość tego, że solidnie się przygotowałeś, da ci dużo pewności siebie, co podczas rozmowy o pracę jest przecież niezbędne. Nie trać więc czasu na panikowanie, tylko ćwicz swój angielski. 😉 Powodzenia!

Jak się przygotować  do rozmowy o pracę po angielsku z FISZKAMI?

Na naszym fiszkowym blogu znajdziesz kilka wpisów, które na pewno okażą się pomocne, jeśli przygotowujesz się do rozmowy o pracę w języku angielskim! Przez podstawy przeprowadzi Cię ten artykuł, a jeśli szukasz większej porcji słówek i zwrotów, to koniecznie sprawdź artykuł “Rozmowa kwalifikacyjna po angielsku“.

Jeżeli czujesz, że Twój poziom angielskiego nie jest wystarczająco wysoki, by swobodnie porozumieć się po angielsku podczas rozmowy o pracę, polecamy Konwersacje angielskie, czyli zestaw FISZEK (z nagraniami) z praktycznymi zwrotami, które pomogą nabrać swobody i płynności w mówieniu po angielsku – również w sytuacjach biznesowych. Zależy Ci na poszerzeniu zasobu słownictwa biznesowego? Z pewnością pomogą Ci w tym nasze FISZKI z serii Biznes!

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *