Jak nauczyć się hiszpańskiej gramatyki z fiszkami? 4 ważne zasady

Czasowniki hiszpańskie na fiszkach

Zastanawiasz się jak nauczyć się hiszpańskiej gramatyki? Z pomocą przychodzi nauka metodą fiszek. Często kojarzy się ona głównie z nauką słówek. Oczywiście fiszki to świetna pomoc w zapamiętywaniu słownictwa. Ale dwustronne kartoniki sprawdzają się równie dobrze jako narzędzie do opanowania gramatyki języka obcego! Najwyższy czas się o tym przekonać na własnej skórze. Z tego wpisu dowiesz się, jak szybko opanować hiszpańską gramatykę z pomocą metody Leitnera.

FISZKI do nauki hiszpańskiej gramatyki

Są sytuacje, w których gotowe zestawy fiszek mają ogromną przewagę nad tymi, które są tworzone samodzielne. Jeśli planujesz opanować podstawy hiszpańskiej gramatyki, to właśnie się w takiej sytuacji znalazłeś. Bo skąd masz wiedzieć, jakie zagadnienia opanować i na czym się skupić?

Już nie musisz się nad tym zastanawiać! W naszej ofercie znajdziesz dwa tytuły do nauki hiszpańskiej gramatyki:

W tytule Czasowniki dla początkujących na 300 fiszkach zebraliśmy wszystkie zagadnienia gramatyczne, które należy opanować, żeby móc się swobodnie porozumiewać po hiszpańsku (poziomy A1 i A2). Główną rolę grają tu rzeczywiście czasowniki – ich odmiana w czasie teraźniejszym i w czasie przeszłym pretérito indefinido. W zestawie znajdziesz też takie zagadnienia jak: imiesłów bierny, peryfrazy werbalne, rekcja czasownika, a nawet zwroty. W ramach danej kategorii tematycznej fiszki są podzielone na poziomy zaawansowania – A1 i A2.

A kiedy już opanujesz cały materiał, możesz kontynuować naukę z tytułem Czasowniki dla średnio zaawansowanych (poziomy B1 i B2). Ten tytuł zawiera aż 1040 fiszek i zawiera więcej kategorii tematycznych w porównaniu z tytułem dla osób początkujących. Dzięki temu zestawowi nauczysz się dodatkowo trybu subjuntivo oraz porcji idiomów i przysłów.

Jak nauczyć się hiszpańskiej gramatyki z FISZEK? Oto 4 ważne zasady:

1. Działaj zgodnie z planem!

Gotowe zestawy FISZEK bardzo ułatwiają szybkie rozplanowanie nauki. Rachunek jest prosty. Wiesz, że masz 300 kartoników. Wystarczy podzielić 300 przez liczbę dni, które chcesz poświęcić na opanowanie materiału – i już wiesz, ile nowych fiszek dziennie włożyć do 1. przegródki pudełka MEMOBOX®. Jeżeli dajesz sobie 30 dni, to do czasu na powtórki materiału z zapełnionych już przegródek, powinieneś doliczyć czas na naukę z 10 nowych fiszek dziennie.

2. Nie ograniczaj się!

Ucz się kompleksowo! To, że uczysz się gramatyki, nie znaczy, że nie możesz przy okazji szlifować np. hiszpańskiej wymowy! Wykorzystaj nagrania dołączone do FISZEK i powtarzaj na głos hasła po native speakerach. Pozwoli Ci to jeszcze szybciej zapamiętać materiał i z pewnością uatrakcyjni naukę.

3. Korzystaj z pudełka do nauki i powtórek MEMOBOX®!

Każdy z tytułów zawiera MEMOBOX®. Koniecznie wykorzystaj potencjał “maszynki do nauki” i czas, który przeznaczasz na opanowanie hiszpańskiej gramatyki. Nie ma sensu powtarzanie tego, co już pamiętasz. To, czego potrzebujesz, to “system nauki, który sprawi, że trudniejszy materiał będzie powtarzany odpowiednio często, by go zapamiętać, zaś materiał łatwiejszy na tyle rzadko, by go nie zapomnieć” (S. Leitner). Szybko zauważysz, że przekładanie fiszek do kolejnych przegródek pomoże Ci zwizualizować postępy i da Ci ogromną motywację do kontynuowania nauki! Więcej o zaletach pudełka MEMOBOX® przeczytasz tu, a szczegółowy opis pracy z pudełkiem, znajdziesz w tym artykule.

4. Wykorzystuj każdą okazję do nauki metodą fiszek!

Nauka hiszpańskiej gramatyki może się wydawać wielkim wyzwaniem. Ale nie wyolbrzymiaj tego! Przecież nie musisz zrozumieć i zapamiętać wszystkiego od razu! Z fiszkami dasz radę zrobić to krok po kroku, we własnym tempie. Pamiętaj, że lepiej uczyć się codziennie po kilkanaście minut, niż cały tydzień zbierać się do nauki i się nią potem męczyć przez kilka godzin. Korzystaj z etui – dołączamy go do każdego zestawu – żeby mieć porcję fiszek do powtórzenia zawsze przy sobie. Ucz się przy okazji – a zanim się spostrzeżesz, będziesz mistrzem hiszpańskiej gramatyki 🙂

Teraz z pewnością nie będzie Cię już męczyć pytanie “jak nauczyć się hiszpańskiej gramatyki”. Jesteś doskonale przygotowany żeby stawić jej czoła i uczyć się z przyjemnością 😉 Zajrzyj też do naszego sklepu, znajdziesz tam świetne tytuły do nauki hiszpańskiego – nie tylko gramatyki. Życzę owocnej nauki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *