3 seriale po angielsku, do których warto wrócić

stary telewizor

Szukasz dobrego serialu po angielsku, a obejrzałeś już wszystkie najnowsze odcinki Game of Thrones, House of Cards i Homeland? A może zamiast niecierpliwie wyczekiwać serialowych nowości, warto wybrać się w sentymentalną podróż w przeszłość – do końca lat osiemdziesiątych i początku lat dziewięćdziesiątych? Wtedy przecież też powstawało wiele ciekawych, klimatycznych seriali, które można z powodzeniem wykorzystać do nauki angielskiego. Seriale znakomicie się nadają do nauki słownictwa związanego z życiem codziennym i zwrotów, które są niezbędne do komunikowania się z native speakerami.

Poniżej przedstawiam moje trzy ulubione seriale po angielsku, które świetnie sprawdzą się do jego nauki, a dokładniej – jego amerykańskiej odmiany. Jeżeli interesuje Cię bardziej British English, zajrzyj tutaj i tutaj. A jeżeli ciekawi Cię, jak się mówi po angielsku w Nowej Zelandii, nie przegap TEGO serialu.

Seriale po angielsku

Cudowne lata – The Wonder Years

po raz pierwszy emitowany w latach 1988-1993

To prawdziwa gratka dla miłośników klimatów vintage i tematyki rodzinnej. Ten popularny w latach 80. i 90. serial wprowadza nas w niezwykły klimat lat 60. W dodatku w cudowny sposób przenosi w świat dzieciństwa.

Więcej o serialu dowiesz się tutaj.

Przystanek Alaska – Northern Exposure

po raz pierwszy emitowany w latach 1990-1995

To historia młodego lekarza, który przenosi się z Nowego Jorku do małego miasteczka Cicely (na Alasce). Proces adaptacji w nowym otoczeniu przebiega nie bez komplikacji, co bywa całkiem zabawne 😉 To zdecydowanie coś dla miłośników natury i życia na prowincji. Pierwszy sezon serialu można kupić w empiku w bardzo przystępnej cenie!

Więcej o serialu dowiesz się tutaj.

Moje tak zwane życie – My So-Called Life

po raz pierwszy emitowany w latach 1994-1995

To już mniej popularny w Polsce serial, w którym główną rolę zbuntowanej uczennicy jednego z amerykańskich liceów zagrała nastoletnia Claire Danes – znana dzisiaj głównie z serialu Homeland. Jej pierwszą miłość zagrał inny znany aktor i muzyk – Jared Leto. To serial, który się spodoba zarówno nastolatkom, jak i tym, którzy chcieliby trochę powspominać burzliwe czasy szkoły średniej 🙂

Więcej o serialu przeczytasz tutaj.

A Ty? Do których seriali chętnie wracasz?