Jak nauczyć się norweskiego od podstaw – i dlaczego warto?

Norwegia- Lofoty

Jako miłośniczka Skandynawii z nieukrywaną radością obserwowałam wzrost zainteresowania fanów FISZEK językiem norweskim. Zestaw FISZEK do nauki norweskiego na poziomie A2  był jedną z najbardziej wyczekiwanych publikacji ostatnich miesięcy. Ja aktualnie zgłębiam tajniki szwedzkiego, ale nie ukrywam, że moim kolejnym wyzwaniem może być właśnie norweski… Dlaczego?

4 powody, żeby nauczyć się norweskiego

1. Bo pięknie brzmi.

Brzmienie i melodia języka to coś, co mnie w nim najbardziej pociąga i jest silnym impulsem do rozpoczęcia nauki. A – moim zdaniem – norweski brzmi pięknie.

2. Bo chcę podróżować po Norwegii.

Krótki rejs statkiem po fiordach to jedno z tych wakacyjnych wspomnień, które zostaną ze mną na zawsze. Rejon Stavanger to najpiękniejsze miejsce na ziemi, które do tej pory udało mi się zobaczyć. Norwegia to niezwykły kraj i chcę go poznać lepiej, a wiadomo, że najłatwiej to zrobić, kiedy zna się język, którym posługują się jego mieszkańcy.

3. Bo chcę czytać norweskie blogi wnętrzarskie.

Bardzo lubię oglądać wnętrza skandynawskich domów. Odwiedzając norweskie blogi wnętrzarskie, chciałabym móc je czytać i w pełni rozumieć, a nie tylko ograniczać się do oglądania zdjęć i odgadywania znaczeń słów.

4. Bo znam już szwedzki.

Moim zdaniem nauka języków uzależnia… Na własnej skórze doświadczyłam tego, że im więcej języków znam, z tym większą łatwością przychodzi mi nauka kolejnych – aż szkoda tego nie wykorzystać… A kiedy język, który znam, jest z tej samej rodziny, co ten „nowy”, to nauczenie się go korci jeszcze bardziej ;).

To oczywiście bardzo subiektywna lista powodów, dla których warto uczyć się norweskiego. Każdego zachęcam do stworzenia swojej własnej. Bo motywacja do nauki to podstawa. Kiedy się ją ma, wystarczy już tylko wybrać odpowiednią metodę nauki i… sukces gwarantowany 🙂

Jak nauczyć się norweskiego

Wszystkim, którzy chcą zacząć uczyć się norweskiego od podstaw, polecam FISZKI – Starter, czyli norweski dla początkujących. To wyjątkowy zestaw 300 fiszek do samodzielnej nauki norweskiego, który obejmuje nie tylko podstawowy zakres słownictwa, ale też wprowadza elementy gramatyki i pozwala ćwiczyć norweską wymowę od samego początku –  dzięki darmowym nagraniom wszystkich haseł i przykładów (kod do ściągnięcia pliku mp3 znajduje się w środku pudełka). Oto mała próbka:

ja – jeg

ja po norwesku

Dziękuję! – Takk!

dziękuję po norwesku

pochodzić – å komme

pochodzić po norwesku

przepraszam – unnskyld

przepraszam po norwesku

rozumieć – å forstå

rozumieć po norwesku

Kartoniki i nagrania wybrałam z zestawu FISZKI – język norweski – Starter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *