Poznaj lepiej naszego partnera – Stowarzyszenie PASE!

PASE

Kilka słów o Stowarzyszeniu

Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Jakości w Nauczaniu Języków Obcych PASE, które istnieje od 1993 roku, jest organizacją pozarządową, mającą za główny cel wspieranie jakości w nauczaniu języków obcych w Polsce, a także promowanie edukacji językowej w naszym kraju. PASE aktualnie zrzesza 27 szkół członkowskich, 10 szkół aspirujących oraz 17 instytucji wspierających

Działania podejmowane przez PASE

Do głównych celów Stowarzyszenia należy:

  • wspieranie szkół językowych w osiąganiu wysokich standardów poprzez organizowanie szkoleń, konferencji, kongresów oraz warsztatów zewnętrznych i wewnętrznych – zarówno dla lektorów, metodyków jak i dyrektorów szkół,

  • umożliwianie wymiany doświadczeń lektorów i kadry administrującej szkołami językowymi,

  • inicjowanie i wspieranie działań na rzecz środowiska językowego (np. Kampania NIE dla VAT),

  • promowanie nauczania języków obcych – zorganizowanie rodzinnego pikniku językowego skierowanego do przedszkolaków i ich rodziców we wrześniu 2014 roku na Polu Mokotowskim w Warszawie czy dyktanda Warsaw Super Spellers dla gimnazjalistów z warszawskiego Ursynowa (II edycja tego projektu odbędzie się we wrześniu 2015 roku),

  • ułatwienie każdemu wybrania szkoły językowej o najwyższych standardach.

Wśród najbardziej rozpoznawalnych projektów Stowarzyszenia znajdują się: warsztaty metodyczno-psychologiczne Kapelusze Lektora, konferencja Biznes i Język, konferencje Young Learners, Akademie: Trenera, Metodyka oraz Menadżera, a także Kongres Języków Obcych.

Działania Stowarzyszenia skierowane kiedyś głównie do pracowników i właścicieli szkół, zostały poszerzone o działania skierowane dla innych środowisk, jak np. wydawnictw, rodziców oraz młodzieży. Jednym z takich działań był udział w Warszawskich Targach Książki w 2014 roku, które odbyły się na Stadionie Narodowym w Warszawie. Stowarzyszenie przygotowało wtedy dwudniową akcję Bookcrossing – jednego dnia na samym Stadionie, zaś drugiego w całej Warszawie.

Warsztaty dla uczniów

Oprócz organizowanych różnorodnych wydarzeń dla młodzieży, jak np. rowerowej gry miejskiej (2013), czy wspomnianego już pikniku językowego (2014) powstał projekt warsztatów dla uczniów. Początkowo skierowany do gimnazjalistów i licealistów, został poszerzony o zajęcia dla przedszkolaków oraz klas 1-3 szkoły podstawowej. W przygotowaniu są również warsztaty dla rodziców.

W projekcie, który wystartował pod koniec 2014 roku, w ciągu zaledwie 5 miesięcy wzięło udział ponad 20 szkół z całej Polski, w których trenerzy PASE przeprowadzili ponad 100 warsztatów.

Warsztaty językowe PASE to przede wszystkim nauka połączona z zabawą oraz ciekawie spędzony czas. Dzieci i młodzież nie tylko zachęcane są do nauki języków obcych, ale także otwierają się na inne kraje i kultury. Trenerzy PASE, specjalnie przeszkoleni eksperci w swej dziedzinie, prowadzą warsztaty na terenie całej Polski. Każdy warsztat trwa 45 minut i może wziąć w nim udział max. 30 osób. Więcej informacji znajduje się na stronie www.warsztaty.pase.pl

Oferta warsztatów skierowana jest do:

  • Gimnazjalistów i licealistów – Umiem i lubię uczyć się języków obcych

  • Klas 1-3 szkoły podstawowej – Europejska podróż

  • Przedszkolaków – Językiem dookoła świata

Cały projekt dedykowany jest dla różnych grup odbiorców, aby jak najlepiej do nich dotrzeć oraz jak najtrafniej odpowiadać na ich potrzeby.

Przedszkolaki: Językiem dookoła świata

Dzieci przy pomocy rekwizytów, piosenek i tańca poznają kilka krajów europejskich. Bohaterem opowieści, dzięki której dzieci poznają nowe kraje i słówka, jest Kazio. Razem z nim przedszkolaki podróżują po Europie, a Kazio ma za zadanie zainteresować ich językami obcymi i otworzyć na ludzi, którzy nie mówią po polsku, a także zaszczepić w nich otwartość na inne języki oraz kultury.

Klasy 1-3 szkoły podstawowej: Europejska podróż

W trakcie warsztatu trener uczy dzieci powitań w językach obcych, prezentuje im flagi i mapy krajów europejskich, a także charakterystyczne elementy ich kultury. Dzieci dowiadują się, że w każdym
z prezentowanych krajów ich rówieśnicy bawią się tak samo i oglądają takie same bajki, jednak w innym języku. Warsztat prowadzony jest w formie zabawy i ma na celu
zainteresowanie dzieci językami obcymi, zaszczepienie w nich otwartości na inne języki oraz zaciekawienie kulturą krajów europejskich.

Gimnazjum i liceum: Umiem i lubię uczyć się języków obcych

W ofercie dla młodzieży znajdują się 2 warsztaty Umiem uczyć się języków obcych oraz Lubię uczyć się języków obcych. Podczas zajęć młodzież pracuje z handoutami, a trener prezentuje im różne techniki uczenia się języków obcych.

Umiem się uczyć języków obcych – odpowiadamy m.in. na pytania: Jak uczyć się inteligentnie?
Jak usprawnić pracę mózgu? Jakie techniki pomagają w nauce? Jak uczyć się słówek i gramatyki?

Lubię się uczyć języków obcych – pokazujemy m.in. jak odnaleźć przyjemność w nauce języków obcych, wykorzystać Facebook, smartfon czy MP3 do nauki, efektywnie się komunikować, jak błąd językowy może pomóc w nauce języków.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z działalnością Stowarzyszenia na www.pase.pl oraz www.jezykowo.pase.pl – stronie skierowanej do młodzieży, gdzie znajdują się ciekawe artykuły dot. języków obcych, a także kalendarz z nadchodzącymi wydarzeniami kulturalno-językowymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *