Nauka języka przez zabawę – czyli jak zmotywować najmłodszych?

Nauka języka przez zabawę

Wydawnictwo Cztery Głowy zostało zaproszone do udziału w projekcie „Biznes Junior”, organizowanym przez trójmiejski oddział Studenckiego Forum Business Centre Club. Projekt, w którym wzięli udział uczniowie jednej z gdańskich szkół podstawowych, miał na celu propagowanie przedsiębiorczości wśród najmłodszych. Podczas spotkania kończącego cykl zajęć przeprowadziliśmy warsztaty, których celem było zachęcenie uczestników do nauki języków obcych i pokazanie im, jak uczyć się z FISZEK, tak aby nauka była nie tylko skuteczna, lecz również przyjemna.

Co to właściwie są FISZKI? Jak uczyć się za pomocą pudełka MEMOBOX? Wielka fiszka na powitanie i szybki kurs korzystania z jednego z najlepszych narzędzi do nauki:

nauka przez zabawę_fiszkanauka za pomacą pudełka MEMOBOX

Kolejny punkt programu… Co wzbudziło takie zainteresowanie?

aplikacja mFISZKI

To aplikacja mFISZKI! Młode pokolenie uwielbia nowe technologie… i wcale nas to nie dziwi! Wśród licznych zalet elektronicznych FISZEK jest to, że nie trzeba się zastanawiać, jak wymawiać nowe słówka – dzięki opcji odtwarzania dźwięku od razu można odsłuchać ich brzmienie i powtarzać po native speakerze. Dzieciaki w ekspresowym tempie nauczyły się liczyć do dziesięciu po hiszpańsku jak rodowici Hiszpanie, mimo że wcześniej nie miały do czynienia z tym językiem!

aplikacja do nauki języków

Nie mniejszym zainteresowaniem cieszyły się FISZKI na kartach do gry. Czwartoklasiści z zapałem zabrali się do nauki angielskiego – grali w Piotrusia, domino, memorki i kwartet, jednocześnie ucząc się nowych słówek, użycia ich w zdaniu, zadawania pytań i udzielania odpowiedzi po angielsku. Nie ma to jak nauka języka przez zabawę!

nauka przez zabawę_FISZKIFISZKI dla dzieciAngielski dla dzieci_DOMINO

Oczywiście były też nagrody. 🙂

FISZKI

Dziękujemy uczestnikom za aktywny udział w warsztatach, a przedstawicielkom SFBCC za miłą współpracę. Życzymy wielu sukcesów w nauce języków obcych! 🙂