European Language Label – zgłoś swój projekt do konkursu!

baner_ell

Jeżeli jesteś kreatywnym nauczycielem, który w nauczaniu języków obcych stawia na innowacyjność i inspiruje do rozwijania nie tylko umiejętności językowych, lecz również kompetencji interkulturowych, zgłoś się do 15. edycji European Language Label (ELL), międzynarodowego konkursu przeznaczonego dla nauczycieli i instytucji.

Polska edycja europejskiego konkursu ELL jest koordynowana przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji (Narodową Agencję Programu Erasmus+) we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej. Certyfikaty dla najlepszych projektów podpisuje komisarz UE ds. edukacji, kultury, wielojęzyczności i młodzieży oraz minister edukacji narodowej.

Celem konkursu jest promowanie jakości i kreatywności w nauczaniu języków obcych. Europejski znak innowacyjności w dziedzinie nauczania i uczenia się języków obcych jest prestiżowym wyróżnieniem przyznawanym przez wybitne grono ekspertów.

Priorytety konkursu w 2016 roku są następujące:

• Wielojęzyczne szkoły i klasy: wspieranie różnorodności w szkołach,
• Społeczeństwo przyjazne nauce języków – nieformalna nauka języków.

Więcej o priorytetach bieżącej edycji konkursu przeczytasz tutaj.

Termin nadsyłania formularzy konkursowych upływa 4 kwietnia 2016 roku.

Regulamin konkursu i wszystkie niezbędne informacje znajdziesz na oficjalnej stronie ELL: ell.org.pl.

Zachęcamy wszystkich nauczycieli do zapoznania się z niezwykle ciekawymi i inspirującymi projektami językowymi zrealizowanymi w Polsce w ubiegłych latach.