W tym roku podaruj… motywację!

Nadal głowisz się nad prezentami pod choinkę? Mam dla Ciebie dobrą wiadomość – możesz już przestać się zastanawiać… Oto pomysł na prezent, który przyda się każdemu!

Motywacja – nie tylko od święta!

Jak dać w prezencie motywację? Warto zacząć od uświadomienia, że można ją trenować:

Jak zacząć pracę nad zmianą i treningiem siły woli? W której części mózgu kryją się pokusy? Dlaczego warto mieć strategię działania i jak ją rozbić na małe kroki? Odpowiedzi na te pytania znalazły się w wyjątkowym zestawie FISZEK, stworzonym przez Piotra Buckiego.

Praca nad siłą woli polega na uważnym obserwowaniu siebie i na wdrażaniu zmian – zmianie nawyków.*

Naukowe sekrety motywacji to karty szkoleniowe, które łączą ze sobą naukowe teorie dotyczące motywacji i ćwiczenia, które pomogą kształtować dobre nawyki i siłę woli. To idealny prezent dla każdego, kto che pracować nad sobą, wytrwać w postanowieniach i osiągać zamierzone cele.

Metoda fiszek pod choinkę

Jak zastosować wiedzę o motywacji w praktyce? Zacząć działać! A do działania przydadzą się odpowiednie narzędzia:

motywacja na święta

Czyste fiszki do zapisywania niewielkich porcji materiału

Gotowe fiszki do nauki języków obcych

MEMOBOX, czyli pudełko do nauki

Dlaczego metoda fiszek pomaga zachować motywację?

Każde zadanie, szczególnie to trudne, rozbij na jak najmniejsze części składowe.*

Piotr Bucki podkreśla, że żeby nie tracić motywacji w osiąganiu celu, trzeba ten cel rozbić na małe kroki. Tą samą zasadą kierował się twórca metody fiszek, Sebastian Leitner. Stworzył narzędzie, które pomaga przyswajać wiedzę w małych porcjach, i system nauki, który pozwala powtarzać trudniejsze „porcje” odpowiednio często, żeby je zapamiętać, a te łatwiejsze na tyle rzadko, żeby ich nie zapomnieć. I się przy tym nie znudzić!

Rozłożenie powtórek w czasie szybko przynosi efekty. 15 minut dziennie w zupełności wystarczy, żeby szybko się zapełniały kolejne przegródki pudełka do nauki. A wizualizacja postępów jeszcze bardziej napędza do systematycznej nauki i utwierdza w przekonaniu, że ta metoda ma sens!

A Ty? Masz już motywację do nauki? Może warto podarować ją w prezencie również sobie?

Skorzystaj ze świątecznej promocji!

10.12.2019: dzień darmowej dostawy na fiszki.pl

*Cytaty z FISZEK Naukowe sekrety motywacji P. Buckiego