Nowe pudełka na fiszki, czyli kolorowy zawrót głowy

Pudełko na fiszki

„Potrzebny jest system nauki, który sprawi, że trudniejszy materiał będzie powtarzany odpowiednio często, by go zapamiętać, zaś materiał łatwiejszy – na tyle rzadko, żeby go nie zapomnieć.”

Sebastian Leitner

Same fiszki to nie wszystko

Sebastian Leitner wychodził z założenia, że skuteczna nauka musi łączyć ze sobą dwa elementy – zapamiętywanie i powtarzanie. Im łatwiejsze jest zapamiętywanie i bardziej usystematyzowane powtarzanie, tym szybsza i efektywniejsza jest nauka. Jeśli chodzi o zapamiętywanie, to Leitner nie miał wątpliwości – tu świetnie sprawdzą się fiszki. Brakowało mu jednak drugiego elementu… W 1972 roku opublikował poradnik pt. Naucz się uczyć, w którym opisał ten brakujący element układanki – kartotekę autodydaktyczną. Nazwa brzmi groźnie, ale chodzi po prostu o pudełko z przegródkami, swego rodzaju maszynkę do nauki i powtórek.

Pudełko na fiszki – narzędzie doskonałe

I stało się. Dzięki połączeniu zapamiętywania z powtarzaniem kartoteka autodydaktyczna zrewolucjonizowała podejście do nauki pamięciowej. Powstało narzędzie doskonałe, które do tej pory nie ma sobie równych. My też tak uważamy i dlatego od początku naszej działalności przygotowujemy zestawy fiszek, których nieodłączną częścią jest pudełko do nauki i powtórek, nazwane przez nas nieco życzliwiej – MEMOBOX®.

DIY, czyli zrób własne fiszki

Od ponad 15 lat, czyli od momentu kiedy wprowadziliśmy FISZKI na polski rynek, obserwujemy ciągły wzrost zainteresowania propagowaną przez nas metodą – z roku na rok coraz więcej z Was uczy się z tzw. gotowych fiszek, ale też coraz więcej z Was jest zainteresowanych samodzielnym ich tworzeniem. Staramy się Wam to ułatwiać – w naszej ofercie znajdziecie czyste kartoniki (tzw. fiszki in blanco), w różnych rozmiarach i zestawach. Ale pamiętajcie, że same fiszki to nie wszystko! Uczcie się z pudełkiem MEMOBOX® – to genialna „maszynka” do nauki.

TEDDY (BEAR) – nowe kolorowe pudełko na fiszki

Do tej pory mogliście wybierać pomiędzy kartonowym pudełkiem MEMOBOX® CLASSIC i plastikowym MEMOBOX® CROCO. Teraz do wspomnianych pudełek dołącza plastikowy MEMOBOX® TEDDY, do wyboru w czterech kolorach. Możliwość wyboru koloru docenią z pewnością Ci z Was, którzy metodą fiszek uczą się różnych języków czy przedmiotów, przez co korzystają równocześnie z kilku pudełek i potrzebują czytelnego rozróżnienia pomiędzy nimi.

Co na zewnątrz?

Pudełko TEDDY

TEDDY jest bardzo poręczny, dobrze trzyma się w dłoni. Pokrywa jest półprzezroczysta, dzięki czemu możecie mieć wgląd w zawartość pudełka. Denko posiada antypoślizgowe naklejki, dzięki czemu pudełko stabilnie trzyma się podłoża. To udogodnienie ułatwia przechowywanie kilku pudełek jedno na drugim.

Co w środku?

TEDDY wyposażony jest w plastikowe regulowane przekładki o oryginalnym kształcie. I tu kryje się tajemnica nazwy tego modelu – ten kształt to… główka misia. Przekładek jest cztery, dzięki czemu możecie uczyć się w systemie 5 przegródek, czyli zgodnie z zaleceniami Sebastiana Leitnera. Dokładny opis, jak uczyć się z pudełkiem MEMOBOX, znajdziecie tu. W pudełku znajdują się jeszcze dwie zapasowe przekładki oraz plastikowe etui, które pozwoli Wam wziąć wybrane fiszki ze sobą, by uczyć się w każdej wolnej chwili.

Dlaczego TEDDY?

TEDDY to solidny model – z pewnością dobrze sprawdzi się w codziennym użytkowaniu, w domu. Jeśli chcecie zabrać swoje fiszki w podróż – wybierzcie MEMOBOX® CROCO. Ten model ma pewniejsze zamknięcie, a pokrywa sprytnie chowa się pod spód pudełka, dzięki czemu nie zniszczy się i nie zgubi. Warto jeszcze dodać, że TEDDY jest dość pojemny i pomieści około 700 fiszek in blanco.

To kolorowej nauki!

PUDEŁKA NA FISZKI – przejdź do sklepu

FISZKI IN BLANCO – przejdź do sklepu

Jeśli zainteresowała Was nauka z pomocą pudełka MEMOBOX, przeczytajcie też ten artykuł.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *