Widzieliście już, że w naszym sklepie pojawiły jesienne nowości? Jedną z nich są FISZKI in blanco 1000, czyli zestawy czystych kartoników w formacie 7 cm x 5 cm – do tworzenia fiszek z własną treścią. Teraz możecie je mieć w trzech różnych wersjach. W kratkę, linie i kropki.
Metoda fiszek – nie tylko do nauki języków obcych!
Pewnie większość z Was już się przekonała, że w nauce języków obcych metoda fiszek sprawdza się znakomicie. Ale jej ogromny potencjał można wykorzystać do przyswajania dowolnego materiału, który powinien się szybko znaleźć w naszej pamięci długotrwałej. Definicje, wzory matematyczne, a nawet detale architektoniczne. Możliwości jest mnóstwo! Oto kilka inspiracji.
Po co tworzyć fiszki i jak się z nich uczyć?
Ale po co właściwie przenosić materiał na niewielkie kartoniki, zamiast pozostać chociażby przy starych, dobrych zeszytach? Przede wszystkim po to, żeby w trakcie procesu nauki móc na bieżąco i bez trudu oddzielać informacje, które zapamiętujemy szybciej, od tych, które nadal wymagają powtórek. A następnie rozłożyć te powtórki w czasie tak, żeby częściej powtarzać materiał, który tego wymaga, i nie tracić czasu na powtarzanie tego, który już znamy.
FISZKI in blanco w formacie 7 cm x 5 cm są kompatybilne z pudełkami MEMOBOX. I to właśnie te maszynki do zapamiętywania pomagają rozplanować powtórki tak, żeby nauka była jak najbardziej efektywna. Więcej o tym, jak się uczyć z pudełkiem MEMOBOX, przeczytasz we wpisie Metoda fiszek w 4 krokach.
1. FISZKI in blanco w linie – idealne do definicji
Dłuższe definicje, notki o autorach, krótkie opisy wydarzeń historycznych. Właśnie do tego można wykorzystać FISZKI w linie. Świetnie się sprawdzają, kiedy na rewersie fiszki trzeba zmieścić trochę więcej tekstu.
2. FISZKI in blanco w kratkę – najlepsze do matematyki
Nie od dziś wiadomo, że do matematyki najlepiej się sprawdzają zeszyty w kratkę. Najwyższa pora się przekonać, że z królową nauk jeszcze lepiej radzą sobie FISZKI w kratkę 😉
3. FISZKI in blanco w kropki – dla kreatywnych
FISZKI w kropki to zdecydowanie mój nowy faworyt do tworzenia fiszek językowych. Kropki są subtelne, a bardzo pomagają w dodawaniu grafik czy np. nazw kategorii. Mimo dodatkowych elementów kartoniki pozostają przejrzyste, co bardzo ułatwia „kopiowanie” umieszczonych na nich treści do pamięci. FISZKI w kropki świetnie się też nadają do tworzenia kolorowych map myśli czy gier typu memory, w których trzeba na przykład połączyć grafikę z odpowiednim hasłem.
A Ty – jaki masz pomysł na swoje nowe FISZKI in blanco?