Jak uczyć się z fiszek – 6 profili na Instagramie, które inspirują do nauki

Fiszki opininie na Instagramie

Jak uczyć się z fiszek? Jak w pełni wykorzystać ich potencjał? Zobacz, jak te niewielkie i poręczne kartoniki sprawdzają się w praktyce. Przedstawiam sześć ciekawych profili na Instagramie, które inspirują do nauki i rozwoju – również z wykorzystaniem oryginalnych FISZEK 🙂

Nie dość, że poznałam wiele nowych słówek, to jeszcze „bezboleśnie” zapamiętałam schematy z gramatyki, z czym zawsze miałam problem 🙂

To słowa @vet_thepooh, studentki weterynarii, której FISZKI „uratowały życie” przed rozszerzoną maturą z angielskiego 🙂

https://www.instagram.com/p/BWh5gtaB7T8/

Natalia (@ilookgoodinthatwhitecoat), przyszła pani anestezjolog, z FISZEK uczy się regularnie m.in. angielskich słówek (na zdjęciu Wyrazy zdradliwe, Amerykański kontra brytyjski, Najczęstsze błędy, Konstrukcje egzaminacyjne). A FISZKI do hiszpańskiego wykorzystała podczas swojego „domowego kursu”:

View this post on Instagram

Gucio dla atencji 😹😻 Co lubię oprócz medycyny, seriali i kotów? Lubię się rozwijać. Nowe informacje, nowe umiejętności… Dlatego od dość dawna uczę się języków. Jeśli chodzi o niemiecki, po 6 latach nauki potrafię powiedzieć tylko "zrób wdech, zrób wydech, nie oddychaj" 😂 i "ich verstehe nicht, tut mir leid". Angielskiego uczę się regularnie, dzięki fiszkom poznając nowe słowa, oglądając seriale w oryginale, powtarzając od czasu do czasu zaawansowaną gramatykę. W najbliższych latach moje C1 planuję potwierdzić certyfikatem. Hiszpański to była miłość od pierwszych słów. A gdy okazało się, że (do pewnego momentu) język wchodzi łatwo i przyjemnie, postanowiłam się zmobilizować i przejść wakacyjny kurs. Nie w szkole, nie za granicą, a w domu. Przez 3 miesiące żyłam tym językiem, ucząc się słówek, czytając teksty, słuchając hiszpańskiego radia. Koniec końców przeczytałam po hiszpańsku 2 książki i obejrzałam wszystkie sezony "El internado" bez napisów, rozumiejąc większość. Ale nadszedł rok szkolny i… porzuciłam to. Kilka lat nic, aż przerwania tej hiszpańskiej przygody pożałowałam kilka tygodni temu, gdy podczas moich praktyk ordynator spytał "czy ktoś tu zna hiszpański?". Bardzo chciałam powiedzieć, że tak, jednak z hiszpańskobrzmiących zwrotów miałam wówczas w głowie tylko "como te llamas?". Zatem kiedy już zdam anatomię (o ile) – pewnie mój instagram na kilka tygodni zmieni tematykę z medycznego na językowy 😂 Domyślam się, że najbardziej zastanawia was ten japoński. Ta przygoda była nawet krótsza, ale pewnie dlatego, że a) nie wiem właściwie dlaczego zaczęłam, skoro nigdy nie byłam fanką mangi, anime ani ogólnie japońskiej kultury; b) miałam słabe źródło nauki, bo wkuwanie słówek z książeczki na dłuższą metę nie jest dobrą metodą. Na tę chwilę nie planuję się tym językiem zajmować. W planach na przyszłość mam natomiast szwedzki. A jak jest z wami? Jakie języki macie zamiar poznać? #cat #catstagram #medstudent #studygram #studyblr #medblr #languages #naukajezyka #fiszki #flashcards #books #bookstagram #learning #study #studying #nauka #matura

A post shared by Natalia 💉💊📚 (@ilookgoodinthatwhitecoat) on

Karo (@norepinephrinum), studentka medycyny i miłośniczka podróży, spędza wakacje z fiszkami do nauki angielskiego na poziomie średnio zaawansowanym (FISZKI – język angielski  – Słownictwo 4):

@dentistrylifebyann dzielnie uczy się niemieckiego 🙂 Na zdjęciu poprzednie wydanie FISZEK eko do nauki niemieckiego słownictwa (poziom A1) – w wersji ekonomicznej (bez pudełka MEMOBOX®) i zestaw stu kartoników do nauki rekcji czasownika:

Jak się uczyć z fiszek dowolnego przedmiotu? @sonnmedicin udowadnia, że FISZKI in blanco świetnie się sprawdzają nie tylko w nauce języków obcych:

https://www.instagram.com/p/BYA0bQ5FsE6/?taken-by=soonmedicin


O tym, jak wykorzystać FISZKI in blanco w połączeniu z „maszynką do nauki”, czyli pudełkiem MEMOBOX®, przeczytasz w artykule Jak się uczyć do sesji – sprytny gadżet, który powinien mieć każdy student.


Natomiast @mamateacher_pl pokazuje, jak połączyć naukę z zabawą i w kreatywny sposób wykorzystać nasze FISZKI dla dla dzieci:


Jeżeli właśnie planujesz zakup swojego pierwszego zestawu oryginalnych FISZEK, sprawdź, jak w pełni wykorzystać ich potencjał.

Obejrzyj film i dowiedz się w niecałe dwie minuty, jak uczyć się z FISZEK: