Jak skutecznie uczyć się języków obcych? 4 sposoby idealne na lato

jak skutecznie uczyć się języków obcych

Jak skutecznie uczyć się języków obcych w wakacje? Wykorzystaj 4 sposoby idealne na lato:

1. Ucz się na świeżym powietrzu

Szkoda Ci pogody na naukę w wakacje? Przecież nikt nie karze Ci się uczyć w domu! Park, plaża czy najzwyklejsza łąka świetnie się sprawdzają jako miejsce do nauki języków! Ja w pełnym słońcu najchętniej słucham zagranicznych podcastów, a w cieniu – czytam!

2. Nadrób zaległości czytelnicze i serialowe

Czy jest lepszy czas na nadrobienie zaległości w czytaniu książek i oglądaniu seriali niż wakacje? Zastanawiasz się jak skutecznie uczyć się języków obcych w ten sposób? To proste – czytaj, oglądaj i twórz własne fiszki. Sprawdź, jakie książki po angielsku znajdziesz w naszym sklepie i które seriale i filmy polecamy:

KSIĄŻKI DO CZYTANIA PO ANGIELSKU

SERIALE do nauki języków

3. Zrób zapas fiszek na zimę

Kiszone ogórki, dżem z jagód i… fiszki do nauki szwedzkiego. To aktualnie mój ulubiony zestaw zapasów na sezon jesienno-zimowy 🙂 Jeżeli brakuje Ci pomysłu odnośnie do tego, co powinno się znaleźć na Twoich fiszkach in blanco, skorzystaj z gotowych fiszek do druku, które znajdziesz na naszym blogu albo w naszym sklepie!

FISZKI in blanco w sklepie fiszki.pl

Sprawdź, jak tworzyć własne fiszki

4. Podróżuj

Wcale nie musisz wyjeżdżać na dwumiesięczny kurs językowy (ale jeżeli możesz – to warto!), żeby zauważyć u siebie niesamowite efekty, jakie daje nauka języka za granicą. Nawet krótki wyjazd do jednego z europejskich miast może się okazać bezcennym źródłem motywacji do nauki nowego języka albo odkurzenia tego, którego uczyłeś się kiedyś. Niezależnie od tego, dokąd się wybierasz, pamiętaj, żeby do torebki czy plecaka spakować etui ze świeżo zapisanymi fiszkami, a w telefonie mieć zapas nagrań w języku obcym – dzięki temu opóźnienie pociągu czy czekanie na lotnisku potraktujesz jako niespodziewaną lekcję języka obcego 🙂

Etui w torebce

Jak skutecznie uczyć się języków obcych?

W tym pomogą Ci darmowe materiały do nauki:

FISZKI do druku na blog.fiszki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *