Jak… nie zgłupieć w wakacje. Poradnik wczasowicza

Wakacje!
Wakacje!

Jest pięknie: słonko świeci, potok szmerze, Śnieżka majaczy w tle. Albo inaczej: morza szum, po horyzont nic tylko laba, jod plącze się we włosach, jednym słowem wakacje, ale… Przyzwyczajeni do multitaskingu, czyli wielozadaniowości, często w czasie urlopu mamy wrażenie, że czegoś nam brakuje, konkretnego zadania, sensownego zajęcia dla mózgu. Lektura prasy plażowej też nie nastraja optymistycznie… Jak donosi The Telegraph: kto się wyleguje – głupieje (na szczęście po powrocie z wakacji wszystko wraca do normy). Uff!

Zanim więc wyruszymy w stronę słońca, warto zaplanować jakieś chwile odpoczynku od nicnierobienia! 😉 Nasze kalendarium pomoże Wam w wybraniu najciekawszych ofert dla dorosłych i dla dzieci. 🙂

Kalendarium imprez wakacyjnych

  1. Goethe Institut w Warszawie przygotował szereg imprez dla miłośników miejskich ogrodów, architektury oraz sztuki teatralnej. Za to kinomanów w Warszawie, Białymstoku, Lublinie, Gdańsku i Szczecinie z pewnością zainteresuje przegląd współczesnego kina niemieckiego, zorganizowany w ramach programu „Świętujemy” – 25 lat dobrego sąsiedztwa.
  2. Tego lata na pewno będzie padać… I co wtedy? Ano nic, zakładamy dzieciom pelerynki przeciwdeszczowe i maszerujemy do biblioteki! Przykładowo w Poznaniu Biblioteka Raczyńskich organizuje w 13 filiach „Lato małych rozbójników”. Dzieci będą poznawać literaturę awanturniczą od strony praktycznej, a my będziemy potem uciekać przed małymi Rumcajsami, Robin Hoodami czy pewną zadziorną Ronją…
  3. Wrocław – Europejska Stolica Kultury w roku 2016 aż kipi od wrażeń, języków, obrazów i dźwięków, smaków i zapachów! Przekonajcie się sami!
  1. Krynica-Zdrój od 13.08.2016 będzie rozbrzmiewać wszystkimi językami opery i operetki, a to za sprawą jubileuszu 50. Festiwalu im. Jana Kiepury.

W drodze na plażę zerknijcie od czasu do czasu na słupy ogłoszeniowe i banery. A nóż-widelec, trafi Wam się niezapomniane przedstawienie czeskiego teatru plenerowego albo warsztaty wyplatania chińskich węzłów? Wasze neuroprzekaźniki oszaleją z radości!

Bo wakacje wakacjami, ale nasze hiperaktywne i przebodźcowane na co dzień mózgi dopominają się o swoje i biada temu, kto nie dostarczy zajęcia swoim szarym komórkom… 🙂