Sprawdź, jak na 100% wykorzystać gratisy do FISZEK

FISZKI plus - zobacz co zawierają FISZKI

Gdy wprowadzaliśmy FISZKI na polski rynek 13 lat temu, był to produkt innowacyjny. Mnóstwo energii kosztowało nas przekonanie księgarzy, że naprawdę warto umieścić je na półkach. I było warto – obecnie FISZKI są niezmiernie popularne i korzysta z nich już ponad milion osób. Udało nam się to osiągnąć dzięki naszemu uporowi, skuteczności metody opartej na fiszkach oraz w dużej mierze dlatego, że cały czas pracowaliśmy nad tym, aby nasz produkt ulepszyć.

Dzisiaj FISZKI to kompleksowa pomoc do nauki języków obcych, a dołączane gratisy pozwalają wykorzystywać je na wiele sposobów.

FISZKI plus system powtórek MEMOBOX

Początkowo FISZKI – ze względów technicznych – zawierały tylko papierowe przekładki, ale już trzy lata po wydaniu pierwszej wersji udało nam się opracować specjalne pudełko MEMOBOX.

Czym jest MEMOBOX?

To skrojone specjalnie pod FISZKI narzędzie do powtórek – drugi filar metody nauki opartej na fiszkach. Dopiero zastosowanie tego systemu powtórek czyni FISZKI w pełni zgodne z metodą Sebastiana Leitnera, a dzięki temu skuteczność nauki z fiszek zwiększa się o kilkadziesiąt procent.

Nauka to walka z zapominaniem, dlatego należy powtarzać to, czego się nauczyliśmy. Nie należy jednak powtarzać zbyt często i wszystkiego, żeby nauka nie stała się nudna i męcząca. Potrzebny jest system nauki, który sprawi, że trudniejszy materiał będzie powtarzany odpowiednio często, by go zapamiętać, zaś materiał łatwiejszy na tyle rzadko, by go nie zapomnieć.”*

Dlaczego nauka przy pomocy systemu MEMOBOX jest skuteczna?

MEMOBOX spełnia kilka funkcji:

  • selekcjonuje słówka, które sprawiają Ci najwięcej trudności,
  • oszczędza czas – tylko trudniejsze słówka powtarzasz częściej, zapamiętane słówka opuszczają system powtórek,
  • wciąga – nauka w formie quizu sprawia, że masz ochotę sprawdzić, czy pamiętasz kolejne słówko,
  • automatyzuje powtórki – po zapełnieniu całej przegródki przystępujesz do powtórki – następują one w optymalnym czasie, zgodnie z metodą Leitnera,
  • motywuje – możesz stale monitorować postępy, a przekładanie fiszek do kolejnej przegródki daje olbrzymią satysfakcję, co z kolei napędza Cię do dalszej nauki.

FISZKI plus praktyczne etui

Etui było dołączane do każdego opakowania FISZEK od samego początku, jednak ono też przeszło znaczącą metamorfozę. Z płaskiej saszetki na kilka kartoników przeistoczyło się w estetyczne pudełko, które umożliwia zabranie ze sobą kilkudziesięciu fiszek. Dzięki etui możesz się uczyć wszędzie i w każdej wolnej chwili.

Fiszki etui

Etui, które pozwoli Ci zabrać FISZKI wszędzie

FISZKI plus nagrania audio do wszystkich haseł

2013 rok przyniósł prawdziwą rewolucję – FISZKI przeszły gruntowny lifting i zyskały kolejne atuty – nagrania audio oraz program do nauki na komputerze. Od tej pory wszyscy fani metody Leitnera mogą za pomocą FISZEK uczyć się wymowy i ćwiczyć rozumienie ze słuchu. Nagrania są dostępne w postaci plików mp3, co pozwala na odtworzenie ich na dowolnym urządzeniu – komputerze, telefonie czy odtwarzaczu w samochodzie. To kolejny plus, który umożliwia naukę w dowolnym momencie.

Nasze testy wykazały, że najlepsze efekty przynosi nauka w następującej kolejności:

  1. odsłuchanie słówek z wybranej kategorii tematycznej (wykorzystanie zmysłu słuchu),
  2. nauka kategorii, z którą się osłuchasz, z kartonowych fiszek (wykorzystanie zmysłu wzroku).

Połączenie dwóch zmysłów przynosi najlepsze rezultaty, niezależnie od tego, czy jesteś wzrokowcem, czy słuchowcem.

Z nagrań możesz korzystać też niezależnie. Zabierz je ze sobą wszędzie tam, gdzie nie możesz korzystać z kartonowych fiszek. Ponieważ każda fiszka to osobne nagranie mp3, możesz tworzyć dowolne listy odtwarzania i kopiować je na różne urządzenia.

FISZKI plus program do nauki na PC

Drugą nowością wprowadzoną podczas liftingu był program do nauki na PC dostępny dla każdego tytułu – nauka odbywa się za pomocą komputerowego odpowiednika systemu powtórek MEMOBOX. Tu znajdziecie przykładowy program „100 najważniejszych idiomów”.

Jeżeli szukasz skutecznej pomocy do nauki języków obcych, wykorzystaj FISZKI. Przekonasz się, że nauka języka może być łatwa i przyjemna, a zauważalne postępy będą stale motywować Cię do dalszej nauki.

* cytat z książki Sebastiana Leitnera Naucz się uczyć