Sprawdź, jak na 100% wykorzystać gratisy do FISZEK

FISZKI plus - zobacz co zawierają FISZKI

Gdy w 2003 roku wprowadzaliśmy FISZKI na polski rynek, był to produkt innowacyjny. Mnóstwo energii kosztowało nas przekonanie księgarzy, że naprawdę warto umieścić je na półkach. I było warto – obecnie FISZKI są niezmiernie popularne i korzysta z nich już ponad milion osób. Udało nam się to osiągnąć dzięki naszemu uporowi i skuteczności metody opartej na fiszkach. W dużej mierze też dlatego, że cały czas pracowaliśmy nad tym, aby nasz produkt ulepszyć.

Dzisiaj FISZKI to kompleksowa pomoc do nauki języków obcych, a dołączane gratisy pozwalają wykorzystywać je na wiele sposobów.

FISZKI + system powtórek MEMOBOX

Początkowo FISZKI – ze względów technicznych – zawierały tylko papierowe przekładki, ale już trzy lata po wydaniu pierwszej wersji udało nam się opracować specjalne pudełko MEMOBOX.

Czym jest MEMOBOX?

To skrojone specjalnie pod FISZKI narzędzie do powtórek – drugi filar metody nauki opartej na fiszkach. Dopiero zastosowanie tego systemu powtórek czyni FISZKI w pełni zgodne z metodą Sebastiana Leitnera. Dzięki temu skuteczność nauki z fiszek zwiększa się o kilkadziesiąt procent.

Nauka to walka z zapominaniem, dlatego należy powtarzać to, czego się nauczyliśmy. Nie należy jednak powtarzać zbyt często i wszystkiego, żeby nauka nie stała się nudna i męcząca. Potrzebny jest system nauki, który sprawi, że trudniejszy materiał będzie powtarzany odpowiednio często, by go zapamiętać, zaś materiał łatwiejszy na tyle rzadko, by go nie zapomnieć.*

Dlaczego nauka przy pomocy systemu MEMOBOX jest skuteczna?

MEMOBOX spełnia kilka funkcji:

  • selekcjonuje słówka, które sprawiają Ci najwięcej trudności,
  • oszczędza czas – tylko trudniejsze słówka powtarzasz częściej, zapamiętane słówka opuszczają system powtórek,
  • wciąga – nauka w formie quizu sprawia, że masz ochotę sprawdzić, czy pamiętasz kolejne słówko,
  • automatyzuje powtórki – po zapełnieniu całej przegródki przystępujesz do powtórki – następują one w optymalnym czasie, zgodnie z metodą Leitnera,
  • motywuje – możesz stale monitorować postępy, a przekładanie fiszek do kolejnej przegródki daje olbrzymią satysfakcję, co z kolei napędza Cię do dalszej nauki.

FISZKI plus praktyczne etui

Etui było dołączane do każdego opakowania FISZEK od samego początku, jednak ono też przeszło znaczącą metamorfozę. Z płaskiej saszetki na kilka kartoników przeistoczyło się w estetyczne pudełko, które umożliwia zabranie ze sobą kilkudziesięciu fiszek. Dzięki etui możesz się uczyć wszędzie i w każdej wolnej chwili.

Gratisy do FISZEK – nagrania audio do wszystkich haseł

2013 rok przyniósł prawdziwą rewolucję – FISZKI przeszły gruntowny lifting i zyskały kolejne atuty – nagrania audio oraz program do nauki na komputerze. Od tej pory wszyscy fani metody Leitnera mogą za pomocą FISZEK uczyć się wymowy i ćwiczyć rozumienie ze słuchu. Nagrania są dostępne w postaci plików mp3, co pozwala na odtworzenie ich na dowolnym urządzeniu – komputerze, telefonie czy odtwarzaczu w samochodzie. To kolejny plus, który umożliwia naukę w dowolnym momencie.

Nasze testy wykazały, że najlepsze efekty przynosi nauka w następującej kolejności:

  1. odsłuchanie słówek z wybranej kategorii tematycznej (wykorzystanie zmysłu słuchu),
  2. nauka kategorii, z którą się osłuchasz, z kartonowych fiszek (wykorzystanie zmysłu wzroku).

Połączenie dwóch zmysłów przynosi najlepsze rezultaty, niezależnie od tego, czy jesteś wzrokowcem, czy słuchowcem.

Z nagrań możesz korzystać też niezależnie. Zabierz je ze sobą wszędzie tam, gdzie nie możesz korzystać z kartonowych fiszek. Ponieważ każda fiszka to osobne nagranie mp3, możesz tworzyć dowolne listy odtwarzania i kopiować je na różne urządzenia.

Gratisy do FISZEK – aplikacja komputerowa (przeglądarkowa)

Drugą nowością wprowadzoną podczas liftingu była aplikacja komputerowa dostępna dla większości tytułów – nauka odbywa się za pomocą komputerowego odpowiednika systemu powtórek MEMOBOX.

Jeżeli szukasz skutecznej pomocy do nauki języków obcych, wykorzystaj FISZKI. Przekonasz się, że nauka języka może być łatwa i przyjemna, a zauważalne postępy będą stale motywować Cię do dalszej nauki.

* cytat z książki Sebastiana Leitnera Naucz się uczyć