4 sytuacje, które możesz wykorzystać na naukę języka

Nie masz czasu na naukę języków obcych? Zacznij właściwie wykorzystywać każdą chwilę na naukę, a zobaczysz, jak duże postępy można zrobić bez wielkiego wysiłku i nakładu czasu. Jedyne, czego potrzebujesz, to telefon, na którym możesz odtwarzać pliki mp3, dobre słuchawki i oczywiście – odpowiednie nagrania.

Jeżeli rozpoczynasz naukę, korzystaj z kursów audio, słuchaj muzyki, a kiedy osiągniesz już wyższy poziom języka – ucz się języka z audycji radiowych. Systematycznie uzupełniaj pamięć swojego telefonu o ciekawe nagrania, podcasty i muzykę, tak aby zawsze być przygotowanym do nauki!

Brak czasu na naukę?

Oto cztery przykładowe sytuacje, które możesz wykorzystać na naukę języków obcych:

1. Podróż autobusem

Podróż zatłoczonym autobusem, tramwajem czy kolejką wcale nie musi być udręką. Wystarczy zająć się czymś pożytecznym i przyjemnym – np. nauką języka. W takich miejscach świetnie sprawdzają się nie tylko nagrania, lecz również aplikacje mobilne, które pozwalają Ci się uczyć języka!

2. Trening

Chodzisz na siłownię? Wykorzystaj czas spędzony na bieżni, ucząc się słówek z FISZEK audio lub obcojęzycznych piosenek. Przed treningiem poświęć chwilę na przeczytanie tekstów piosenek, których będziesz słuchać i przetłumacz nowe słówka – podczas biegania świetnie je sobie utrwalisz.

3. Sprzątanie i gotowanie

Domowe obowiązki wcale nie muszą być nudne! Umil sobie sprzątanie i prasowanie – słuchaj w tym czasie ulubionej audycji na BBC czy hiszpańskich piosenek.

4. Poranne szykowanie się do wyjścia z domu

Wykorzystaj to, że niektóre czynności po prostu musisz wykonać każdego dnia. Słuchaj niemieckiego radia podczas śniadania, a myjąc zęby – ucz się angielskich czasowników. 😉

Miejsc i sytuacji, które każdego dnia możesz wykorzystać na naukę, jest naprawdę dużo. Najważniejsze to zmienić nastawienie i zamiast szukać wymówek – jak na przykład brak czasu na naukę – po prostu zacząć wykorzystywać każdą możliwą okazję na naukę języka!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *