4 sytuacje, które możesz wykorzystać na naukę języka

mężczyzna trzyma telefon

Nie masz czasu na naukę języków obcych? Zacznij właściwie wykorzystywać każdą chwilę na naukę, a zobaczysz, jak duże postępy można zrobić bez wielkiego wysiłku i nakładu czasu. Jedyne, czego potrzebujesz, to telefon, na którym możesz odtwarzać pliki mp3, dobre słuchawki i oczywiście – odpowiednie nagrania.

Jeżeli rozpoczynasz naukę, korzystaj z kursów audio, słuchaj muzyki, a kiedy osiągniesz już wyższy poziom języka – ucz się języka z audycji radiowych. Systematycznie uzupełniaj pamięć swojego telefonu o ciekawe nagrania, podcasty i muzykę, tak aby zawsze być przygotowanym do nauki!

Jako inspirację przedstawiamy cztery przykładowe sytuacje, które możesz wykorzystać na naukę języków obcych:

1. Podróż autobusem

Podróż zatłoczonym autobusem, tramwajem czy kolejką wcale nie musi być udręką. Wystarczy zająć się czymś pożytecznym i przyjemnym – np. nauką języka. W takich miejscach świetnie sprawdzają się nie tylko nagrania, lecz również aplikacje mobilne, np. FISZKI mobilne, które pozwalają Ci się uczyć z fiszek w wersji elektronicznej, a jednocześnie słuchać nagrań!

2. Trening

Chodzisz na siłownię? Wykorzystaj czas spędzony na bieżni, ucząc się słówek z FISZEK audio lub obcojęzycznych piosenek. Przed treningiem poświęć chwilę na przeczytanie tekstów piosenek, których będziesz słuchać i przetłumacz nowe słówka – podczas biegania świetnie je sobie utrwalisz.

3. Sprzątanie i gotowanie

Domowe obowiązki wcale nie muszą być nudne! Umil sobie sprzątanie i prasowanie – słuchaj w tym czasie ulubionej audycji na BBC czy hiszpańskich piosenek.

4. Poranne szykowanie się do wyjścia z domu

Wykorzystaj to, że niektóre czynności po prostu musisz wykonać każdego dnia. Słuchaj niemieckiego radia podczas śniadania, a myjąc zęby – ucz się angielskich czasowników. 😉

Miejsc i sytuacji, które każdego dnia możesz wykorzystać na naukę, jest naprawdę dużo. Najważniejsze to zmienić nastawienie i zamiast szukać wymówek – jak na przykład brak czasu na naukę – po prostu zacząć wykorzystywać każdą możliwą okazję na naukę języka!