Staż za granicą – ucz się języka w praktyce!

staż za granicą

Jeśli uważasz, że kursy językowe nie są dla Ciebie (może np. sądzisz, że to impreza dla młodszych, choć zapewniam Cię, że to nieprawda, a może po prostu szkoda Ci czasu), to mam dziś dla Ciebie inną propozycję – staż zagraniczny!

Istnieje wiele programów, które pomagają łączyć naukę języka ze zbieraniem doświadczenia zawodowego. Przykładem może być tutaj jeden z najbardziej znanych programów – Work & Travel. Zanim jednak zdecydujesz się na wyjazd, zapoznaj się uważnie z każdym z nich, gdyż nie wszystkie oferują to samo! Dokładnie zanalizuj własne potrzeby i porównaj je z ofertami – pozwoli Ci to wybrać najbardziej satysfakcjonujące rozwiązanie.

Work and Travel

Wspomniany wcześniej program Work and Travel przeznaczony jest na przykład dla studentów (18–30 lat). Nie chodzi w nim o zdobywanie doświadczenia zawodowego, ale bardziej o poznanie języka, kraju i osiągnięcie pewnego stopnia samodzielności. Oferowana w ramach programu praca ma zwykle zapewnić jedynie środki na pobyt i podróżowanie po danym kraju. Często są to różne zajęcia w kolejnych miejscach. Przykładową ofertę wyjazdu możecie znaleźć tutaj.

Working Holiday

Z kolei dzięki programowi Working Holiday możesz zdobyć doświadczenie zawodowe w konkretnej branży i nauczyć się języka z interesującej Cię dziedziny. Aby skorzystać z tego programu w Kanadzie, nie musisz być studentem – wystarczy, że masz poniżej 30 lat (w USA do programu kwalifikują się studenci i absolwenci szkół wyższych do 12 miesięcy po ukończeniu studiów, do 38 roku życia). Oprócz stażu w wybranej branży program oferuje też pracę w branży turystyczno-hotelarskiej lub na farmie. Pobyt trwa od 24 do 48 tygodni (w tym minimum 8 tygodni kursu językowego). Staż za granicą może być bezpłatny, ale są też oferty stażu płatnego – za swoją pracę otrzymasz wynagrodzenie!

Staż za granicą – kiedy jechać?

Możliwości jest sporo, przedstawiłam dziś tylko te najpopularniejsze. Od Ciebie zależy, na co się zdecydujesz – czy zechcesz wyjechać jeszcze podczas studiów, czy po studiach – zanim rozpoczniesz pracę, czy też już wtedy, gdy pracujesz i wiesz, jaka branża Cię interesuje. Na pewno nie bez znaczenia są koszty – niektóre programy umożliwiają pokrycie kosztów, za inne trzeba dopłacić. Jedno jest pewne – warto pojechać! Taki wyjazd niesamowicie rozszerza horyzonty, uczy samodzielności i rozbudowuje kontakty. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *